Adil Karaismailoğlu Haberleri

Adil Karaismailoğlu Haberleri

Bakan Karaismailoğlu: 'Ankara-Niğde Otoyolu'nu yaklaşık 9 milyon araç kullandı'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu'nu açıldığı günden bu yana yaklaşık 9 milyon aracın kullandığını belirterek, 'Seyahat süresinin yarı yarıya düşmesiyle birlikte vatandaşlarımızı sevdiklerine güvenli, konforlu ve hızlı bir şekilde kavuşturuyoruz' dedi.

İstanbul Havalimanı 5G teknolojisine hazırlanıyor

Yüksek hızlı internet imkanı sağlayan 5G teknolojisi, İstanbul Havalimanı'nda hayata geçiriliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katılacağı lansmanla 5G, yarın ilk kez test edilecek.

Bakan Karaismailoğlu: 'Yaptığımız projeler vizyonsuzlara tokat gibi cevabımızdır'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu; Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü Üstyapı Baş Mühendisliği Nevşehir Bölge Şefliğini ziyaret ederek, Nevşehir-Ürgüp-Kayseri bölünmüş yol düzenleme ve genişletme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Bakan Karaismailoğlu: 'Yolumuz ilim, irfan ve insanlık sevgisi üzerine kurulmuştur'

Tüm sektörlerde olduğu gibi balon sektöründe de ciddi hamleler yapıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 'Her alanda olduğu gibi bu sektörümüzde de yerli ve millî teknolojiyle, üretimi çok önemsiyoruz' dedi.

Bakanı Karaismailoğlu açıkladı: Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arası 2 saat 15 dakika olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, son 20 yılda 1 trilyon 600 milyar liranın üzerinde yatırım yaptıklarını söyleyerek, Osmaneli-Bursa-Bandırma-Balıkesir Hızlı Tren Hattı Projesi bittiğinde Ankara-Bursa ve Bursa-İstanbul arasındaki demiryolu seyahati kesintisiz, hızlı ve konforlu bir şekilde yaklaşık 2 saat 15 dakika olacak dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Kurban Bayramı'nda 408 bin vatandaşımız trenlerle seyahat etti'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kurban Bayramı tatilinde 408 bin vatandaşın trenlerle seyahat ettiğini duyurdu ve Marmaray, İZBAN ve Başkentray'da da 2 milyon 509 bin vatandaşın ücretsiz yolculuk yaptığına dikkat çekti. Karaismailoğlu, 'Böylece, bayram tatilinde toplam 2 milyon 917 bin yolcu taşıdık' dedi.

Bakan Karaismailoğlu'dan Osmangazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolu açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşüren Osmangazi Köprüsü ve İzmir-İstanbul Otoyolu ile 5 Temmuz-11 Temmuz tarihleri arasında toplam 2,5 milyon saat tasarruf sağlandığını duyurdu.

Bakan Karaismailoğlu: 'Osmangazi Köprüsü'nde, 8 Temmuz'da 80 bin 624 araç ile rekor kırıldı'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, '4 Temmuz'da 43 bin 301 aracın kullandığı Osmangazi Köprüsü'nden, 8 Temmuz'da yani arife günü toplam 80 bin 624 araç geçişi ile rekor kırıldı. 1915 Çanakkale Köprüsü'nden de 8 Temmuz'da 14 bin 275 aracın köprüyü kullandığı belirlendi' dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Antalya Havalimanı'nda bin 34 uçak trafiği ile rekor tazelendi'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, turizm bölgesinde yer alan Antalya Havalimanı'nda Kurban Bayramı'nın birinci günü 1034 uçak trafiği ile rekorun tazelendiğini duyurdu.

Osmangazi Köprüsü rekor kırdı, garantiyi karşıladı

Büyük bir yatırımla kısa sürede yap işlet devret yöntemiyle hizmete alınan Osmangazi Köprüsü ve İstanbul İzmir otoyolunda rekor kırıldı. Büyük tartışmalara sebep olan köprü ve otoyol için devletin kasasından bir kuruş çıkmazken, günlük 40 bin adet olarak verilen geçiş garantisinin üzerine çıkıldı. Köprüden geçen günlük araç sayısı son 6 ayda günlük ortalama 45 bini geçti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İzmir-İstanbul Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile yıllık 3 milyar TL tasarruf sağlıyoruz' dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'İlk 6 ayda Antalya Havalimanı'nda 10 milyondan fazla yolcu trafiği gerçekleşti'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk 6 ayında hava yolunu tercih eden yolcu sayınının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 arttığını ve 75 milyon 259 bine yükseldiğini duyurdu. Bakan Karaismailoğlu, bu dönemde Antalya Havalimanı'nda 10 milyon 219 bin 631 yolcu trafiği gerçekleştiğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: 'İlk 6 ayda 75 milyondan fazla yolcu hava yoluyla seyahat etti'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk 6 ayında hava yolunu tercih eden yolcu sayınının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 87 arttığını ve 75 milyon 259 bine yükseldiğini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik'te esnaf ziyareti yaptı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bilecik'te esnaf ziyareti yaparak, çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

Çocuklar Tayyip dedelerinden çocuk parkı istedi

Açılışlar için Bilecik'e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nu gören çocuklar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilmesi üzerine bir istekte bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, 'AK Parti'de ideolojiye değil insana hizmet var'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti'de ideolojiye değil insana hizmet olduğunu belirterek, 'Bizler her gün milletimiz için yeni projelerin yeni hizmetlerin peşinde koşarken muhalefet yalanlarına devam ediyor Onlar varsın yalanlarına devam etsin. Biz hizmet etmekten geri durmayacak, bayrağımızı en yukarıda dalgalandırmaya devam edeceğiz' dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Bu yılın ilk çeyreğinde haberleşme sektörü yüzde 21 büyüdü'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yılın ilk çeyreğinde haberleşme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin net satış gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artarak 25,5 milyar liraya ulaştığını bildirdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan 'altılı masa' eleştirisi:

Çankırı'da konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Birileri masaların etrafında oturuyor, kalkıyorlar. Yine oturacaklarmış. Bu masalardan bir şey çıkmaz, bu masalarda milletin derdi yok. Bu masalarda sadece kendi gelecekleri var' dedi.

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Kanal İstanbul, Türkiye'nin denizyolu taşımacılığındaki rolünü güçlendirecek. İstanbul Boğazı'nda seyir emniyetini arttıracağız, boğazdaki gemi trafiğini azaltacağız' dedi.

Bakan Karaismailoğlu, havadan incelemelerde bulundu

DÜZCE(İHA) –Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Düzce'de selden etkilenen bölgesinde helikopter ile havadan incelemelerde bulundu. Helikopterle iniş yaptığı Gölyaka ilçesinde vatandaşlarla konuştu.

Bakan Karaismailoğlu, kayıp genci arama çalışmalarını takip etti

DÜZCE(İHA) – Düzce'de temaslarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sele kapılan kepçe operatörünün bulunması için sürdürülen çalışmaları takip etti. Karaismailoğlu, operatörün acılı ailesine geçmiş olsun dileklerini de iletti.

Bakan Adil Karaismailoğlu: 'Lojistik merkez sayımızı 26'ya çıkaracağız'

Kocaeli'de düzenlenen Ulaştırma 2053-Körfez Lojistik Çalıştayı'na katılan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çalışmalarımız neticesinde lojistik merkez sayımızı 26'ya çıkaracağız. Bunun yanı sıra; ortak akılla gerçekleştireceğimiz çalıştayların sonuçları doğrultusunda ilave yeni planlamalarımızı sürdüreceğiz dedi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Maddi kayıplar kısa sürede telafi edilecektir'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 'Geçen yıl 11 Ağustos'tan sonra yapılmış olan köprüler, istinat duvarları, dere ıslahları, barajlar yağışların etkisini azaltmıştır. Tabii iki kaybımız var. Bizi üzen tarafı o. Diğer maddi kayıplar kısa sürede telafi edilecektir. Hasar tespit bir taraftan devam ediyor' dedi.

Bakan Karaismailoğlu, sel ve taşkınların yaşandığı Bartın'da

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bartın'da selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu.

Bakan Kurum ve Bakan Karaismailoğlu, Bozkurt'ta çalışmaları yerinde inceledi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, selin vurduğu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde incelemelerde bulundu. Bakan Kurum, Dere yatağının ağzının genişletilmesiyle büyük bir afeti en az hasarla atlattık' dedi.

Bakan Karaismailoğlu'nun önüne çıkan kadın, yaşadıkları su ve yol sorunlarını anlattı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop'un Türkeli ilçesinde inceleme yaptığı sırada bir kadın önüne çıkarak 8 aydır yaşadıkları su ve yol sorunlarını anlattı. Bakan Karaismailoğlu da sorunun en kısa sürede çözüleceği sözünü verdi.

Bakan Karaismailoğlu: 'Bu köprüler sayesinde bölgeler son yağışlardan hiç etkilenmedi'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop'un Ayancık ilçesinde 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketi sonrası yapılan yeni dizayn köprüler sayesinde bölgelerin yağışlardan etkilenmediğini söyledi. Çalışmaların devam edeceğine değinen Karaismailoğlu, yine vatandaşların tedbir amaçlı uyarıları dikkate almaları gerektiğini ifade etti.

Ayancık'taki tehlike azaldı, çayın seviyesi normale indi

Sinop'un Ayancık ilçesinde kritik noktaya gelen çay seviyesi, yağışın durmasıyla gece saatlerinde normale indi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gün içinde incelemelerde bulunmak için gece saatlerinde Sinop'a geldi.

Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı Bakü'de başladı

Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı Bakü'de başladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Bakü'ye geldi. Türkiye-Azerbaycan-Kazakistan Üçlü Dışişleri ve Ulaştırma Bakanları Toplantısı'na Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu başta olmak üzere Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Reşad Nebiyev, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Kazakistan Sanayi ve Altyapı Bakanı Uskenbayev Kairbekive Kazakistan Dışişleri Bakanı Mukhtar Tileuberdi katıldı.

Kocaeli'nde Körfez Lojistik Çalıştayı düzenlenecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, hızlı ve kolay ulaşımı ile dikkat çeken Kocaeli limanlarının deniz taşımacılığında merkez haline geldiğini kaydederek, sanayinin başkenti Kocaeli'nde 30 Haziran'da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımıyla Körfez Lojistik Çalıştayı'nın düzenleneceğini duyurdu.

Bakan Karaismailoğlu: 'Tarihi Haydarpaşa Gar Alanı Arkeopark ve Gar Kompleksi tasarım konseptiyle Türkiye ve dünyada bir ilk olacak'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Haydarpaşa Garında yapılan restorasyon çalışmaları ve gar sahasında gerçekleştirilen arkeolojik kazı çalışmalarını inceledi.