Ali Erbaş Haberleri

Ali Erbaş Haberleri

Konya'da 'Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri' başladı

Konya Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği 'Tarihi Bedesten Alışveriş Günleri', Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın cuma namazı sonrası yaptığı duayla başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, pazar gününe kadar çok sayıda etkinlik ve indirimle devam edecek Tarihi Bedesten Günleri'nin bereketli olmasını diledi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, savaşların, işgallerin, şiddet ve yoksulluk gibi devasa sorunların sarmalına itilen İslam coğrafyasının, fitne, terör ve cehalet üçgeninde karamsarlığa ve umutsuzluğa sürüklendiğini belirterek, 'Gelinen noktada radikalizmden kimlik erozyonuna, tefrikadan din istismarına kadar pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Konya'da izcilerle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından Konya'da düzenlenen İslam İzcileri Dostluk Kampı'na katıldı. 16 ülkeden ve Türkiye'nin 45 şehrinden 2 binden fazla izcinin bir araya geldiği programda Cuma namazı da kıldıran Erbaş, 'İzciler olarak, ahlaklı gençler olarak, ahlaki ilkeleri yeryüzünde yaymak için büyük bir mücadele vereceğiz' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okuyan hocalara ihtiyacımız var'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'Musikiyi en güzel şekilde öğrenip onun eğitimini alıp, minarelerimizden onu en güzel şekilde okuyan hocalarımıza, camilerimizde Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okuyan hocalarımıza bugün o kadar çok ihtiyacımız var ki' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş saldırıya uğrayan cemevini ziyaret etti

Ankara'da saldırıya uğrayan Şah-ı Merdan Cemevi'ni ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Biz kardeşiz, her zaman biriz, beraberiz' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Silopi'de Kur'an kursu açılışına katıldı

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Birlik Köyü Camii'nde cuma hutbesi okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tarihi Nuh Nebi Camii'ni ziyaret ederek, Kur'an kursunun açılışını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Hz. Nuh Peygamber bizim için ikinci Adem'dir'

Şırnak Valiliği tarafından Cudi Dağında düzenlenecek olan Cudi Festivaline katılmak üzere kente gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cizre'de Nuh Peygamber Türbesi ve İsmail Ebul-İz El Cezeri'nin kabrini ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Şırnak'a ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, çeşitli temaslar çerçevesinde Şırnak Valisi ve belediye başkanıyla bir araya geldi.

Kazakistan Nur-Mübarek Üniversitesi'nden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kazakistan Nur-Mübarek Mısır İslam Medeniyeti Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Kairat Kurmanbayev ve beraberindeki akademisyenleri kabul etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Nijer heyeti ile bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, eski Nijer Başbakanı Dr. Hamid Algabid ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Hac, ümmet bilincinin, kardeşlik ruhunun yeryüzüne ilanıdır'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın daveti üzerine 'İslam Ülkeleri Hac Organizasyon Başkanları Bayramlaşma Buluşması' 40'a yakın ülke temsilcisinin katılımıyla Mekke'de yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Türkiye'nin hac organizasyonunda geldiği nokta bizi sevindiriyor'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mekke'de '2022 Hac Organizasyonu'nda görevli ekip başkanları ve personeliyle bayramlaştı. Erbaş, 'Türkiye'nin hac organizasyonunda geldiği nokta bizi sevindiriyor' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ın talimatıyla hacı adaylarının Arafat'a intikaline başlandı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın talimatıyla Mekke'de '2022 Hac Programı' çerçevesinde Türk hacıların Arafat'a intikali başladı.

Türk hacıların yaş ortalaması 54'e indi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş 2 yıllık hasretten sonra yeniden Kabe'ye kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, 'Hac, iman ve tevhid inancını, birliktelik ruhunu yaşatan bir ibadettir. Mebrur bir haccın karşılığı cennettir. Hac yapanların annelerinden doğdukları günkü gibi olacağı müjdesini Peygamber Efendimiz veriyor' dedi.

2022-2023 umre dönemi ağustosta başlıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2022-2023 umre döneminin 15 Ağustos'ta başlayacağını açıkladı.

Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde 16 milyon liralık caminin temeli atıldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde yapımına başlanan caminin temel atma törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Gençler bu camide sadece namaz kılmayacaklar. Camimizin duvarına yaslanacak, kütüphanesinden kitabını alacak orada dinlenecek' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan önemli açıklamalar

Yaz Kur'an Kursları Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla Manisa'da düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan Erbaş, 'Yaz Kur'an Kursları, çocuklarımızın manevî gelişimi, karakter inşası ve değerler eğitimi açısından büyük bir fırsattır. Dünyanın sıkıntı ve zorluklarından, özellikle terör ve istismar yapılanmalarının tuzaklarından çocuklarımızı korumanın yegne yolu, onları sahih dini bilgiyle buluşturmak; Kur'an'ın ve sünnetin rehberliğinde İslam'ın hayat veren ilkeleriyle tanıştırmaktır' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde cami temeli attı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Denizli Dini Yüksek İhtisas Merkezi Nihat Zeybekçi Camii temel atma törenine katıldı.

Hafızlık icazet belgelerini Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan aldılar

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Manisa'da 11'i kız 44'ü erkek olmak üzere 55 hafızın icazet törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erbaş hafızların peygamberlerin varisi olduğuna dikkat çekerek, 'Hafız olmak değil, hafız kalmanın şartlarını taşıyıp hafız ölmek önemli. Mihraplarımız hafızlarla süslensin. Minberlerimiz hafızlarla süslensin. Kürsülerimizde hafızlar konuşsun' dedi.

Erbaş: 'Müfredatı, insan yetiştirme idealiyle belirlemeliyiz'

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen '27. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısı'na katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz'

'Dini Yüksek İhtisas Merkezleri Mezuniyet Töreni'ne katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'İslam dini bütün insanlık için gönderildi. Bizler bütün insanlıktan sorumluyuz. Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam etmeliyiz' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinde cuma hutbesi okuldu

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'nin Güneysu ilçesinde Cuma hutbesini okudu.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 110 hafızın icazet törenine katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafızlık eğitimini tamamlayan 110 hafız için Ankara'nın Sincan ilçesinde düzenlenen 'Hafızlık İcazet Merasimi'ne katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 34 hafızın icazet törenine katıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hafızlık eğitimini tamamlayan 34 hafız için Ankara'nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen 'Hafızlık İcazet Merasimi'ne katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Elazığ'da 65 öğrenci kapasiteli Kur'an kursunun açılışına katıldı

Elazığ'da Miraç Eğitim Derneği tarafından yaptırılan 65 öğrenci kapasiteli Baskil Yatılı Erkek Kur'an Kursunun açılışı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla ve beraberindekilerle birlikte gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Tunceli'de

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir dizi ziyaret ve açılış için Tunceli'ye geldi. Erbaş, Hz. Ali Camii, Hz. Ali Gençlik Merkezi, Hz. Fatma Gençlik Merkezi, Ehlibeyt 4-6 yaş Kuran Kursunun açılışına katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Çocuk eğitiminde Peygamber Efendimizin tavsiyesine uyuyoruz'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, çocuk eğitiminde Peygamber Efendimizin tavsiyesine uyduklarını söyledi.

41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı, sonuç bildirgesiyle sona erdi

İstanbul'da düzenlenen 41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın başkanlığını yaptığı değerlendirme oturumunun ardından sonuç bildirgesiyle sona erdi.

Ali Erbaş, 81 ilin müftüsüne Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nde sabah namazı kıldırdı

41. İl Müftüleri İstişare Toplantısı için İstanbul'da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 81 ilin müftüsüyle birlikte gittiği Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi'nde sabah namazını kıldırdı.