Antonio Guterres Haberleri

Antonio Guterres Haberleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.

Zelenskiy: 'Guterres ile Rusya için işlediği suçlar nedeniyle özel bir uluslararası mahkeme kurulması konusunu ele aldık'

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile düzenlediği ortak basın toplantısında, 'Guterres ile Rusya için işlediği suçlar nedeniyle özel bir uluslararası mahkeme kurulması konusunu ele aldık' dedi.

Zelenskiy, BM Genel Sekreteri Guterres ile Kiev’de görüştü

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bir araya geldi.

BM Genel Sekreteri Guterres'ten Bucha, Irpin ve Borodyanka'ya ziyaret

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın yoğun saldırıları ve yaşanan çatışmalar sonucu büyük yıkımın yaşandığı Ukrayna'nın Bucha, Irpin ve Borodyanka kentlerini ziyaret ederek, 21. yüzyılda savaşın kabul edilebilir hiçbir tarafı yok dedi.

Putin: 'İstanbul'daki Rusya-Ukrayna müzakerelerinde ciddi bir ilerleme kaydedildi'

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile Rusya'nın başkenti Moskova'da görüşen Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki askeri operasyonların sürmesine rağmen müzakere kapısını hep açık tuttuğuna dikkat çekerek, 'İstanbul'daki Rusya-Ukrayna müzakerelerinde ciddi bir ilerleme kaydedildi' dedi.

Putin, Erdoğan’a Mariupol’de askeri operasyon yürütülmediğini iletti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, telefon görüşmesi gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Mariupol'de herhangi bir askeri operasyon yürütülmediğini iletti. Putin, ayrıca Kiev hükümetinin Azovstal fabrikasındaki Ukraynalı askerlere silah bırakma emri vermesi gerektiğini söyledi.

Lavrov, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres ile görüştükten basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, 'Ukrayna tarafının Rusya ile müzakerelerdeki davranışı iç karartıcı. Rusya, Ukrayna'daki duruma müzakerelerde çözüm bulmak istiyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan ve Guterres, Rusya-Ukrayna krizini değerlendirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Guterres'den Bucha için bağımsız soruşturma çağrısı

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Ukrayna'nın Bucha kentinde sivillerin cansız bedenlerinin sokaklarda yer aldığı görüntüler sonrası bağımsız soruşturma çağrısı yaptı.

BM Genel Sekreteri Guterres: 'Bu saçma savaşı bitirmenin zamanı geldi'

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Rusya'nın Ukrayna'ya karşı başlattığı savaşa değinerek, 'Bu saçma savaşı bitirmenin zamanı geldi' dedi.

BM'den Basra Körfezi'nde barış ve güvenliği teşvik mesajı

Guterres, Basra Körfezi bölgesindeki karmaşık ve çok yönlü zorluklara dikkati çekerek BM üyelerine mesajlar verdi.