Biden Haberleri

Biden Haberleri

ABD Başkanı Biden, Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımına onay veren belgeleri imzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da düzenlenen imza töreni ile Finlandiya ve İsveç'in NATO'ya katılımına onay veren belgeleri imzaladı.

Biden, 280 milyar dolarlık Çip ve Bilim Yasasını imzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, çip üretimi için daha önce ABD Kongresi tarafından onaylanan 280 milyar dolarlık Çip ve Bilim Yasası'nı imzaladı.

ABD Başkanı Biden, karantinadan çıkıyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın Covid-19 testinin negatif çıkmasının ardından karantinasının sona erdiği açıklandı.

Biden'ın Covid-19 testi negatif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın bugün yapılan Covid-19 testinin negatif çıktığı bildirildi.

Biden'a yapılan son Covid-19 testi pozitif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'a yapılan son Covid-19 testinin pozitif çıktığı aktarıldı.

Biden: 'Artık adalet yerini buldu'

ABD Başkanı Joe Biden, El Kaide lideri Eymen el-Zevahiri'nin öldürülmesinin ardından yaptığı açıklamasında, Artık adalet yerini buldu ve bu terörist lider artık yok dedi.

Biden'ın Covid-19 testi yeniden pozitif çıktı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Covid-19 testi yeniden pozitif çıktı.

Çin'den ABD'ye Tayvan uyarısı: 'Ateşle oynayan kendini yakar'

Çin Dışişleri Bakanlığı, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki telefon görüşmesine ilişkin yayınladığı yazılı açıklamada, Xi'nin Çin'in Tayvan'ın bağımsızlığına ve dış güçlerin müdahalesine şiddetle karşı çıktığını vurguladığı ifade edilerek, Ateşle oynayan kendini yakar. ABD tarafının bunu açıkça görebileceğini umuyoruz denildi.

Biden ve Xi telefonda görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile 2 saatten fazla süren bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Biden'ın Covid-19 testi negatife döndü

Covid-19'a yakalanan ABD Başkanı Joe Biden'a dün gece ve bu sabah yapılan Covid-19 testlerinin negatif çıktığı açıklanırken, Biden'ın 5 günlük karantinasının sona erdiği aktarıldı.

Biden'ın Covid-19 semptomlarının neredeyse tamamı düzeldi

ABD Başkanı Joe Biden'ın doktoru Kevin O'Connor, Covid-19'a yakalanan Biden'ın Paxlovid ilacıyla devam eden tedavisinde 4 günün geri kaldığını ve Covid-19 semptomlarının neredeyse tamamının düzeldiğini açıkladı.

Covid-19'a yakalanan Biden'ın sağlık durumu iyiye gidiyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın doktoru Kevin O'Connor yayınladığı mektup ile Covid-19'a yakalanan Biden'ın Paxlovid ilacıyla devam eden tedavisinde 3 günün geri kaldığını ve sağlık durumunun iyiye gittiğini açıkladı. Biden'da görülen baskın semptomun boğaz ağrısı olduğu ifade edildi.

Covid-19'a yakalanan Biden'dan video mesaj: 'Her şey yoluna girecek'

ABD Başkanı Joe Biden, Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı video mesaj ile sağlık durumunun iyi olduğunu açıklayarak, İnancınızı koruyun. Her şey yoluna girecek' dedi.

ABD Başkanı Biden, Covid-19'a yakalandı

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın Covid-19 testinin pozitif çıktığı duyuruldu.

Biden, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı'nın Kaşıkçı cinayeti hakkındaki açıklamalarını yalanladı

ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el-Jubeir'ın Cemal Kaşıkçı davasında ABD'nin Suudi Arabistan'ı suçlamadığı yönündeki iddialarını yalanladı.

Biden Cidde zirvesinde konuştu: 'Orta Doğu'dan asla çekip gitmeyeceğiz'

ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde Körfez İşbirliği Konseyi üyesi 6 ülke ile Mısır, Irak ve Ürdün liderlerinin katıldığı zirvede yaptığı konuşmada, ABD'nin Orta Doğu'da aktif bir ortak olmaya devam edeceğini vurgulayarak, Asla çekip gitmeyeceğiz ve bölgede Çin, Rusya veya İran tarafından doldurulacak bir boşluk bırakmayacağız dedi.

Biden, Cidde'de Irak Başbakanı el-Kazımi ile görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, Suudi Arabistan'da Körfez ülkeleri ile Mısır, Irak ve Ürdün liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek zirve öncesi Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi ile bir araya geldi.

Biden, Filistin Devlet Başkanı Abbas'la görüştü

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile ortak basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Joe Biden, Filistin halkının bağımsız, egemen, yaşanabilir ve bütünlüklü bir devleti hak ettiğini söyledi.

Biden Filistin ziyareti Gazze'de protesto edildi

ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'in ardından yapacağı Filistin ziyareti Gazze'de protesto edilerek, ABD'nin İsrail işgalini destekleme politikasına tepki gösterildi. Göstericiler, İsrail güçleri tarafından öldürülen Filistinli çocukların fotoğrafları balonla gökyüzüne bıraktı.

Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile bir araya geldi

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail temasları çerçevesinde İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Herzog Biden'a İsrail Cumhurbaşkanlığı Onur Nişanını takdim etti.

ABD ve İsrail, İran'ın nükleer silahlarını reddettikleri ortak bildiri imzaladı

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Yair Lapid ile İran'ın nükleer silahlarını reddetmek üzere ortak bildiri imzaladı.

Biden, Yad Vashem Soykırım Anıtı'nı ziyaret etti

ABD Başkanı Joe Biden, Orta Doğu ziyaretinin ilk durağı olan İsrail'de Yad Vashem Soykırım Anıtı'nı ziyaret etti. Biden, Anma Salonu'ndaki 'Ebedi Alevi' yeniden yakarak ve çelenk bıraktı.

Biden, İsrail'de törenle karşılandı

ABD Başkanı Joe Biden, Orta Doğu ziyaretinin ilk durağı İsrail'de törenle karşılandı.

Biden'ın eşi Jill Biden'dan 'tako' özrü

ABD Başkanı Joe Biden'ın eşi Jill Biden, dün katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada Latin Amerikalıları meşhur yemekleri takoya benzettiği için sözcüsü Michael LaRosa aracılığıyla sosyal medya üzerinden özür diledi.

Meksika Devlet Başkanı Obrador ile ABD Başkanı Biden bir araya geldi

Meksika Devlet Başkanı Lopez Obrador ile ABD Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da bir araya geldi. Görüşmede, göç sorunu ve ekonomik kriz ele alındı.

Biden'ın oğluna ait olduğu iddia edilen telefon verileri internete sızdırıldı

ABD Başkanı Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın olduğu iddia edilen telefon verileri internete sızdırıldı. Hunter Biden'ın olduğu iddia edilen veriler arasında yaşı küçük kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğrafları, uyuşturucu madde ve silah kullanımıyla ilgili yazışmaları ve görüntüleri yer aldı.

Biden, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman'la görüşecek

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, ABD Başkanı Joe Biden'ın Suudi Arabistan ziyareti sırasında Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz El Suud ile yapacağı görüşmede, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın da olacağını açıkladı.

ABD'li gazeteci: 'Erdoğan'a önceden seçilmiş soruları alan Biden ve Johnson'dan çok daha fazla soru soruldu'

ABD'li gazeteci Michael Tracey, dün sona eren NATO Zirvesinin ardından liderlerin gerçekleştirdiği basın toplantılarına değinerek, 'Yaygın şekilde 'otoriter' olarak etiketlenen Erdoğan'a eleme olmaksızın, her ikisi de önceden seçilmiş soruları alan Joe Biden ve Boris Johnson'dan çok daha fazla soru sorulduğunu belirtmek istiyorum' ifadelerini kullandı.

ABD Yüksek Mahkemesi'nin ilk siyahi kadın yargıcı yemin etti

Yüksek Mahkeme Yargıcı Stephen Breyer'ın emeklilik kararı almasının ardından ABD Başkanı Joe Biden tarafından aday gösterilen Ketanji Brown Jackson, yemin etmesinin ardından ABD Yüksek Mahkemesi'nde görev alan ilk siyahi kadın yargıç oldu.

Biden: 'F-16'ları Türkiye'ye satmamız gerekiyor'

ABD Başkanı Joe Biden, İspanya'nın başkenti Madrid'deki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'nin ardından düzenlediği basın toplantısında, ABD'nin Türkiye'ye F-16 savaş uçaklarının satışını sağlaması gerektiğini söyleyerek, F-16'ları Türkiye'ye satmamız gerekiyor. Bunun tersi çıkarımıza olmaz dedi.