Binali Yıldırım Haberleri

Binali Yıldırım Haberleri

Macaristan Parlamentosu 'Büyük Kurultay' öncesi özünde Türklük olan milletleri ağırladı

Büyük Kurultay öncesi Macaristan Ulusal Meclisi'nde konuşan Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Türk Devletleri Teşkilatı Türklerin yaşadığı coğrafyadaki insanların refahını arttırmak, entegrasyonunu sağlamak ve bölgedeki huzuru, barışı süresiz bir şekilde sağlamak için var. Bunun dışında Türk Devletleri Teşkilatı'nın hiçbir ülkeye, hiçbir bir bölgeye bir tehdit oluşturmadığını bütün dünyanın bilmesi gerekir dedi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: 'Türk Devletleri Teşkilatı dünyada farkındalık oluşturan bir teşkilat haline geliyor'

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te düzenlenen Türk Devletler Teşkilatı (TDT) Aksakallar Konseyi'nin 13. Toplantısının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında, Türk Devletleri Teşkilatı'nın üstlendiği sorumluluğun arttığını belirterek, 'Bölgemizde ve dünyada giderek farkındalık oluşturan bir teşkilat haline geliyoruz' dedi.

Karşılarında gördükleri eski başbakandan, itfaiye aracı ve doğalgaz istediler

Bir anda karşılarına çıkan eski başbakan Binali Yıldırım'dan itfaiye aracı ve doğalgaz istediler.

Binali Yıldırım: '2023'te er meydanına çıkacağız'

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Hani yenilen pehlivan güreşe doymaz, derler ya, aynen bizim muhalefet gibi. Ama tekrar biraz sonra er meydanına çıkacak güreşçilerimiz gibi 2023'te de bizler er meydanına çıkacağız dedi.

Binali Yıldırım'dan 'Çarşamba'yı Sel Aldı' türküsü

Samsun'da gençlerin türkü isteğini karşılıksız bırakmayan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Samsun yöresine ait Çarşamba'yı Sel Aldı türküsünü söyledi.

Binali Yıldırım: 'Göçmenleri istismar konusu yapmak ve siyasi şekilde nemalanmak insanlık ayıbıdır'

Katıldığı 89. Samsun İl Danışma Meclisi'nde konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Göçmenleri istismar konusu yapmak, onların yaşadığı zorluklardan siyasi şekilde nemalanmak ayıptır. İnsanlık ayıbıdır. Ana muhalefet ve diğerleri bugün göçmenler üzerinden derin siyaset yapmanın hevesi içindelerdir dedi.

Malatya'da festival coşkusu

Bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri ve Kayısı Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. Renkli görüntülere sahne olan festivalin açılışına AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'da katıldı.

Binali Yıldırım: ''Vesayetlerle, darbelerle bir şey elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler'

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemli bir sınav olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 'Cumhuriyet 100. yılına girerken içeride ve dışarıda siyasetle, milli iradeyle karşı vesayetlerle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler' dedi.

Binali Yıldırım en güzel kayısıların bulunduğu standı gezdi

25'inci Malatya Kayısı Festivali'nin açılışına katılmak üzere Malatya'ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, en güzel kayısıların bulunduğu standı gezdi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: 'Milletimizin desteğiyle her seçimden alnımızın akıyla çıktık'

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Tabi ki bazı zorluklarımız, sorunlarımız olabilir. Sorunların çözümü de AK Parti'den geçiyor. Siz milletimizin desteğiyle her seçimden alnımızın akıyla çıktık. 16'ncı seçimde de siz asil milletimizin desteğiyle eyvallah sizi mahcup etmeyeceğiz. dedi.

Yıldırım, seçim için iki bayram arasını işaret etti

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, seçim tarihi olarak 2023 yılındaki iki bayram arasını işaret etti.

Binali Yıldırım memleketi Erzincan'da bayramlaşma programına katıldı

Memleketi Erzincan'da düzenlenen bayramlaşma programına katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 'Hayat pahalılığı, enflasyon son yılların yüksek düzeyine çıktı. Bunun için tabii ki oturup bekleyecek halimiz yok. Enflasyon belli ki biraz zaman alacak inmesi. Buna karşılık da vatandaşlarımızı korumak amacıyla bir dizi tedbirleri Cumhurbaşkanımız ve kabinesi birer birer alıp hayata geçiyor dedi.

Binali Yıldırım biçerdöverle buğday hasadı yaptı

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Tokat'ın Niksar ilçesinde hasadı devam eden buğday tarlalarına giderek biçerdöverle tarla sürdü.

AK Parti Genel Başkan Vekili Yıldırım: 'Zekatı kadar onlara oy vermişler'

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde gerçekleştirilen belediye başkanlık seçimini değerlendirerek, 'Zekatları kadar da onlara oy vermişler' dedi.

Binali Yıldırım'ı taşıyan helikopter Bilecik'e acil iniş yaptı

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım'ı Bursa programına götüren helikopter, pilotunun rahatsızlanması dolayısıyla Bilecik'e acil iniş yaptı.

Bursa'da T2 tramvay hattı Binali Yıldırım'ın katılımıyla açıldı

Bursa'da Kent Meydanı-Terminal arasındaki 9,5 kilometrelik T2 tramvay hattı AK Parti Grup Başkanvekili Binali Yıldırım'ın katılımıyla hizmete girdi. Yıldırım, yeni tramvay hattının bir hafta süreyle ücretsiz olacağının müjdesini verdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yeni hattın Bursa ulaşımını rahatlatacağını söyledi.

Tunceli'de bitki envanteri çıkarılıyor

Tunceli'nin Pülümür ilçesinde tıbbi ve şifalı bitkilerin envanteri çıkarılıyor. Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmaya Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği üyelerinin yanı sıra Ankara Üniversitesi Fen ve Eczacılık Fakültesi ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden akademisyenler katıldı. Katılımcılar, ilçenin biyoçeşitlilik açısından son derece zengin olduğunu söyledi.

Aliyev, AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım'ı kabul etti

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi.

Binali Yıldırım: 'Yüzünü Türkiye'ye dönmüş milyonlara karşı da sorumluluğumuz var'

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Türkiye'nin bulunduğu coğrafyanın gereği olan adımları attığını belirterek, 'Bu coğrafyada sadece bizim güçlü olmamız yetmiyor. Bu coğrafyaya bakan, Türkiye'ye bakan, yüzünü Türkiye'ye dönmüş milyonlara karşı da sorumluluğumuz var' dedi.

Binali Yıldırım ve Bakan Kirişci, Erzincan'da sel afetinin yaşandığı mahallede incelemelerde bulundu

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Erzincan'da önceki gün sel afetinin yaşandığı Başpınar Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Bakan Kirişci, 'İklim değişikliğini bir türlü anlamakta güçlük çekiyoruz' dedi.

Binali Yıldırım: 'Dünya küresel gıda krizinin arifesindedir'

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 25. Avrasya Ekonomi Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, 'Rusya-Ukrayna krizi devreye girince gıda meselesi birçok meselenin önüne geçti. Bugün dünya, küresel gıda krizinin arifesindedir dedi.

Binali Yıldırım'dan 'esprili' açılış: 'Ali'ye kötü haber var'

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, anaokulu açılışında espri yaparak, Bugün günlerden Cuma, Ali'ye kötü haber var. Ali evladım, okullar yazın da açık kalacakmış. Çok sevdiğin Milli Eğitim Bakanı açıkladı dedi.

Binali Yıldırım'dan 'sınır ötesi operasyonu' açıklaması: 'Teröristleri yok etmek asli görevimizdir'

Türkiye'nin sınır ötesine yaptığı operasyonları değerlendiren AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Ülkemizin toprak bütünlüğüne, vatandaşımızın can ve mal güvenliğine yönelen her türlü tehdidi bertaraf etmek bizim vazifemizdir. İçerde olduğu gibi dışarda da teröristi yok etmek asli görevimizdir dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: 'Tokat Havalimanı sözünü verdiğimiz gibi tamamlandı'

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 'Tokat Havalimanı sözünü verdiğimiz gibi tamamlandı' dedi.

Yıldırım: 'Enflasyon birinci meselemiz'

AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, ülkenin birinci meselesinin artık terör değil, enflasyon olduğunu belirterek, ülkeyi birçok badireden çıkarttıkları gibi enflasyon ve hayat pahalılığının da üstesinden geleceklerini söyledi.

Yıldırım, Aydın'ın cenaze namazını kıldı

Binali Yıldırım Sivas'ta, vefat eden Özel Kalem Müdürü Murat Aydın'ın annesi Olcay Aydın'ın cenaze namazına katıldı.

Binali Yıldırım'ı kolundan tutup evine götürdü, kalabalık kahkahaya boğuldu

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde düzenlenen kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde yapılan tapu teslim töreninde yaşanan diyalog programa katılanları kahkahaya boğdu. Tapusunu alan 67 yaşındaki Neriman Uysal, Binali Yıldırım'ı çaya davet etti. Programlarının olduğu cevabını alınca ise, Olmaz. Ben dün akşamdan beri sizin için hazırlık yapıyorum dedi. Binali Yıldırım'ı adeta kolundan tutan Neriman Teyze evine götürmeyi başardı.

Binali Yıldırım: Erdoğan'ı indiremezsiniz, gücünüz de yetmez

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen tapu teslim törenine katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 'Ortalıkta dolaşanlar, yetki isteyenler ne vaat ediyorlar? Havaalanlarını 2 katını çıkaracağız' diyeni duydunuz mu? 'Okulları arttıracağız' diyenleri duydunuz mu? 'İstihdamı arttıracağız' diyenleri duydunuz mu? Ne duyuyorsunuz; varsa yoksa 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim' diyorlar. İndiremezsiniz, gücünüz de yetmez' dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: 'Türk Devletleri Teşkilatı tarih sahnesindeki yerini almaya devam edecek'

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım, Artık bölgenin parlayan yıldızı olarak Türk Devletleri Teşkilatı tarih sahnesindeki yerini almaya devam edecek. Böylece bölgesel, küresel barış ve istikrar da kalıcı hale gelecek dedi.

Binali Yıldırım: '550 milyar dolar ticaretin sadece 2,8'i kendi aralarında dönüyor'

AK Parti Genel Başkanvekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım, 'Bugün teşkilatımıza üye ülkelerin nüfusu 170 milyona ulaşıyor. 5 milyon kilometrekarelik bir coğrafyada bu devletler yer alıyor. Bu devletlerin toplam bir yıllık gayri safi hsılası 1 buçuk trilyon dolar. Yani dünyanın 12'nci büyük ekonomisini oluşturuyor. Ayrıca ticaret hacimleri de 550 milyar dolar seviyesinde. Ancak burada dikkat çekmek istediğim bir konu var. 550 milyar dolar ticaretin sadece 2,8'i kendi aralarında dönüyor. Yani kendi aramızdaki ticaret, toplam ticaretimizin yüzde 3'ünü bile bulmuyor. Demek ki daha yapacak çok işimiz var' dedi.