Çiftçi Haberleri

Çiftçi Haberleri

Ekonomide tehdit işe yarar mı?

Cumhurbaşkanı'nın esnafı-tüccarı, aracıyı tehdit eden sözleri sebzenin tohumdan tarlaya oradan sofraya kadarki serüveni, etmen ve süreçleri analiz etmeden tam olarak anlamlandırılamaz.

Afetzede üreticiye vade erteleme ve faiz indiriminin detayları

Afet mağduru üreticilerden vadesi geçen borçların asgari yüzde 75’ini ödeyebilenlere yeni kredi kullandırılırken vadesi henüz gelmemiş olanlar ve vadesi bir yıl içinde dolacak olan krediler vadesinden itibaren bir yıl süreyle erteliyor. 2022 yılı sonuna kadar afetten etkilenen çiftçi ve hayvancıların kredilerine yüzde 25 indirimli erteleme, 5 yıla kadar yüzde 20 faiz indirimli taksitlendirme imkanı da veriliyor.

Çiftçiye 17 yılda 103 milyar üretim desteği

Çiftçiye 2003-2020 döneminde toplam 103 milyar lirayı aşkın da bitkisel üretim, yaklaşık 14,5 milyar da mazot desteği verildi.

'Et, süt fiyatları ve prim miktarları artırılsın'

Bakan Pakdemirli’ye 'Et, süt fiyatları ve prim miktarlarının artırılması düşünülmüyor ise hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçilerin mağduriyetlerinin nasıl karşılanması düşünülmektedir?' sorusu yöneltildi.

Genç çiftçilere 150 bin büyükbaş hayvan dağıtıldı

2016-2018 yıllarını kapsayan Genç Çiftçi Programı ile toplam 150 binden fazla büyükbaş hayvanın dağıtımının yapıldığı bildirildi.

1350 genç çiftçi 'Hadi gel köyümüze geri dönelim' dedi

2016-2018 yıllarını kapsayan Genç Çiftçi Programı ile 3 yılda toplam 1350 aile Ferdi Tayfur’un 'Hadi Gel Köyümüze Geri Dönelim' şarkısındaki mesajı hayatına tatbik ederek müteşebbis oldu.