Cumhurbaşkanlığı Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Haberleri

Erdemir Enerji'nin Kızılcapınar Hidroelektrik Santrali resmi olarak açıldı

Erdemir Enerji Üretim A.Ş. tarafından kurulan Kızılcapınar Hidroelektrik Santrali, 11 Ağustos 2022'de Cumhurbaşkanlığı tarafından toplu açılışı yapılan 34 hidroelektrik tesisi arasında yer aldı. Kızılcapınar Santrali yıllık 6 bin 250 hanenin elektrik ihtiyacını üretecek.

Tekirdağ'da birçok kaymakamın görev yeri değişti

Resmi Gazetede gece yarısı yayımlanan son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Tekirdağ'da görev yapan birçok kaymakamın görev yeri değişti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.

KÖK 2022, 2. senesinde de gençlere kapılarını açıyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından 2021 yılında hayata geçirilen KÖK Programı, bu sene de KÖK 2022 ile gençlere kapılarını açıyor.

SSB Başkanı Demir duyurdu: 'Milli gözcü İHA STM TOGAN'ın ilk teslimatları yapıldı'

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, STM tarafından milli imkanlarla geliştirilen mini gözcü İHA

Cumhurbaşkanlığı Tüfekli Gösteri Bölüğü ve Mehteran Birliği'nden görkemli gösteri

Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Tüfekli Gösteri Bölüğü ve Milli Savunma Bakanlığı Mehteran Birliği tarafından bando konseri ve nöbet değişimi gösterisi halka açık olarak gerçekleştirildi.

Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Arıncı'dan KPSS soruşturması açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Başkanı Yunus Arıncı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 31 Temmuz'daki oturumlarının iptaline ilişkin, 'Süreçle ilgili Devlet Denetleme Kurulu olarak şeffaf bir şekilde vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz' dedi.

Erdoğan başkanlığında yapılan Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Crow'u kabul etti

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Jason Crow ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 'Terörle mücadele samimi bir şekilde yapıldığı zaman başarılı olur'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, terörle mücadelenin küresel düzeyde, tutarlı, dürüst ve samimi bir şekilde yapıldığı zaman başarılı olacağını ifade etti.

SBB Başkanı İsmail Demir Samsun'da

SAMSUN (İHA) – Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi(SSB) Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Samsun temaslarına başladı.

TEKNOFEST Ordu heyecanı 3'üncü gününde

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin Ordu ayağındaki yarışmaları takip etti. Prof. Dr. İsmail Demir, 'TEKNOFEST giderek büyüyor, dünyanın bir numaralı festivali oldu. Gençlikteki heyecan ve enerji Türkiye'nin inşallah geleceğini inşa edecek dedi.

Jandarma karakoluna giderek MİT'çi olduğunu söyleyen 5 kişi gözaltına alındı

Antalya'da jandarma karakoluna giderek Cumhurbaşkanlığınca özel görevlendirilmiş MİT mensubu olduklarını söyleyen 5 kişi sahte arama kararıyla İnterpol tarafından aranan bir kişinin evinde arama ve gözaltı yapılması talebinde bulundu. Yapılan incelemelerde MİT mensubu olmadığı anlaşılan 5 kişi sahte kimlikle girdikleri karakolda gözaltına alındı.

Almanya'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ışıkları tasarruf için söndürülecek

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, yaklaşmakta olan enerji sıkıntısına dikkat çekmek ve örnek teşkil etmesi için Bellevue Sarayı'nın ışıklarının tasarruf amacıyla akşamları kapatılması talimatını verdi.

Konya'da 'Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl Projesi' toplantısı yapıldı

Konya'da, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulunun Sosyal Politikalarda 7 Bölge 7 İl Projesi çerçevesinde toplantı gerçekleştirildi.

Hindistan'ın 15'inci Cumhurbaşkanı Draupadi Murmu oldu

Hindistan'ın 15'inci cumhurbaşkanı, iktidardaki Bharatiya Janata Partisi'nin (BJP) adayı 64 yaşındaki eski öğretmen Draupadi Murmu oldu. Hindistan'da ilk kez bir kabile mensubu cumhurbaşkanlığı görevine getirildi.

Binali Yıldırım: ''Vesayetlerle, darbelerle bir şey elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler'

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin önemli bir sınav olduğunu ifade eden AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, 'Cumhuriyet 100. yılına girerken içeride ve dışarıda siyasetle, milli iradeyle karşı vesayetlerle, darbelerle elde edemeyenler yeni bir arayış içerisindeler' dedi.

Emine Erdoğan, Filistin Gençlik Orkestrası ve CSO sanatçılarının 'Barış Konseri'ni izledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, daveti üzerine Türkiye'ye gelen Filistin direnişinin sembolü Mariam Afifi'nin de yer aldığı Filistin Gençlik Orkestrası üyeleri ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) sanatçılarının verdiği Barış Konserini izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu ülkelerin gereken adımları atmamaları halinde süreci donduracağımızı hatırlatmak istiyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine ilişkin, Bu ülkelerin şartlarımızı yerine getirmek için gereken adımları atmamaları halinde süreci donduracağımızı buradan bir kez daha hatırlatmak istiyorum dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplandı.

ŞAHİN Sistemi TSK envanterinde

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme çerçevesinde Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için geliştirilen ŞAHİN Sisteminin kabul faaliyetleri tamamlanarak envantere kazandırıldı.

Gaziantep'te binler demokrasi nöbetinde buluştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı organizasyonunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda binlerce Gaziantepliyi buluşturdu.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Topçu: '15 Temmuz darbe girişiminin 158 milyon dolar doğrudan maliyeti var'

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, 15 Temmuz darbe girişiminin 158 milyon dolar doğrudan maliyetinin olduğunu belirterek, Türkiye ne zaman uçağının başını kaldırıyor, bakıyorsunuz ya darbe, ya sağ-sol meselesi, ya Alevi-Kürt meselesi, ya Türk ya Türkmen meselesi ile bizi içimize kapatmaya çalışıyorlar dedi.

Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile bir araya geldi

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail temasları çerçevesinde İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından Herzog Biden'a İsrail Cumhurbaşkanlığı Onur Nişanını takdim etti.

15 Temmuz'da 2 oğlunu ve damadını şehit veren 96 yaşındaki Kızılcahamamlı Muzaffer Gülşen ninenin gözyaşları dinmiyor

FETÖ'nün hain darbe girişiminin yaşandığı gece Kızılcahamam'dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden Gülşen ailesi 3 şehit verdi. 2 oğlu ve damadı şehit düşen Muzaffer Gülşen'in acısı ise 6 yıldır dinmiyor.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay evleniyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin hayatlarını birleştiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan'ın nişan yüzüklerini taktığı çift, önümüzdeki günlerde evlenecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu seçim kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasından taviz vermemek için 2023 seçimlerini Meclis'te Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanlığında bizim kazanmamız şarttır. Bu seçim kırgınlıkla, kırgınlıkla, nefsaniyetle hareket edilecek bir seçim değildir dedi.

Dodurga'da belediye başkanlığını kazanan Kaşıkcı mazbatasını aldı

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan belediye başkanlığını kazanan Hasan Hüseyin Kaşıkcı ve meclis üyeleri, mazbatalarını aldı. Mazbata tesliminin ardından konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, '2023 Haziran seçimlerinde ilk turda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ara cumhurbaşkanlığı yarışını kazanacağının işaret fişeği Dodurga'dan atılmıştır' dedi.

SSB akustik teknolojileri yol haritasını oluşturuyor

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, 'Odak teknoloji ağları çalışmalarımız çerçevesinde ileri teknoloji konularında ülkemizin bulunduğu noktayı ve bu çerçevede geliştirilmesi gereken ileri teknolojileri ülkemizin ortak aklıyla birlikte çalışıyor ve teknoloji önceliklendirmeleri yaparak projelerimizi hayata geçiriyoruz' dedi.