Enflasyon Haberleri

Enflasyon Haberleri

Elazığ'da iki kafadar kafe açıp enflasyona inat fiyatları yarı yarıya indirdi

Elazığ'da el ele vererek bir kafe açan genç girişimciler, fiyatları enflasyona inat yarı yarıya düşürdü.

Aile bütçesi için kadınlara finansal okuryazarlık eğitimi verildi

Kadın sporculara ve girişimcilere verdiği desteklerle öne çıkan QNET, kadınlara yönelik finansal okuryazarlık eğitimi verdi. Ekonomist gazeteci Mine Uzun tarafından verilen eğitimde enflasyonun etkileri, bütçe yönetimi ve temel yatırım yöntemleri gibi konularda kadınların bilgi sahibi olması hedeflendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin: '3600 ek gösterge çalışmalarını bitirdik, son değerlendirmeleri yapıyoruz'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek gösterge çalışmalarını bitirdiklerini açıkladı. Bakan Bilgin ayrıca, 'Ücretlilerimizin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar programımızda. Önümüzdeki Temmuz'da da yapacağımız düzenlemeler var' dedi.

Bakan Nureddin Nebati: 'Tüm dünya son 40 yılın en yüksek enflasyon oranları ile karşı karşıya'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Katılım Bankaları Birliği'nin (TKBB) 21. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Ekonomi ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Nebati, Küresel salgın ile başlayan ve Rusya-Ukrayna savaşı ile derinleşerek yaygınlaşan birçok sorun nedeniyle tüm zamanların en sıkıntılı dönemlerinden birindeyiz. Enerji, artan emtia fiyatları, taşımacılık maliyetleri tüm dünyada enflasyonun rekor seviyelere ulaşmasına neden oluyor. 2022 yılı bu tartışmalarla geçecek, bu konular ülkemizin ve dünyanın gündeminde olacak. Tüm dünya son 40 yılın en yüksek enflasyon oranları ile karşı karşıya dedi.

Bakan Nebati temizlik sektöründe faaliyet gösteren iş dünyası temsilcileriyle buluştu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, kamu olarak maliye politikası araçlarını etkin ve hızlı bir şekilde devreye alınan bu dönemde firmaların da ortak mücadelesi olan enflasyonla mücadelede atacağı tamamlayıcı nitelikteki cesur adımları önemsediklerini kaydetti.

Bakan Nebati konut sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut sektörü temsilcileriyle enflasyonla mücadelede vatandaşları rahatlatacak adımların atılması hususunda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Bakan Nebati, sektör bazlı görüşmelerini tamamladı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sektör bazlı görüşmelerini tamamladı. Bakan Nebati, fiyatların sebepsizce artışına müsamaha göstermeyeceklerini belirterek, ihtiyaç halinde farklı enstrümanları etkin şekilde devreye alarak enflasyonla mücadeleden asla taviz vermeyeceklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'müjde' üstüne 'müjde' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından kameralar karşısına geçerek birbiri ardına "müjde" olarak nitelenebilecek paketler ve hedefler açıkladı.

Binali Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'na katıldı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Memur-Sen Erzincan İl Temsilciliği Teşkilat Buluşması'nda katıldı. Yıldırım, enflasyonun doğurduğu mahrumiyetleri ve hayat pahalılığı kaynaklı sıkıntıları hafifletecek tedbirler üzerinde çalışıldığını belirtti.

Nisan ayında en çok kuru soğan pahalandı

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Nisan ayında fiyatı en fazla değişen ürünler belli oldu. Buna göre Nisan ayının zam şampiyonu fiyatı yüzde 69,30 artan kuru soğan olurken en çok salatalık ucuzladı.

CHP Grup toplantısı... Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının tam metni

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Çocukları etten sütten mahkum bırakanlarla kavga edeceğiz. Kira ile, enflasyon ile kavga edeceğiz' dedi.

Bakan Nebati: 'Enflasyonla mücadelede adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam edeceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ''Enflasyon küresel bir problem olarak ortaya çıktı. Enflasyon tüm dünyanın gündeminde bir sorun durumunda. Bu konuyu daha çok konuşacağız. Müzmin karamsarlar battık bittik edebiyatından vazgeçmeye dursunlar. Biz enflasyonla mücadelede kararlılıkla adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Yeni başarı hikayelerini hep beraber yazacağız'' dedi.

Varank: 'Enflasyonu kontrol altına alıp 2023 hedeflerine daha hızlı ulaşacağız'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Bakan Varank, enflasyon sorununun çok büyük bir kısmının küresel piyasalardaki dalgalanmalardan kaynaklı olduğunu söyleyerek, İnşallah yakın zamanda enflasyonu da kontrol altına alarak ülkemizi 2023 hedeflerine çok daha hızlı ulaştıracağız dedi.

Phaselis Tüneli açılışında konuşan Erdoğan: 'Enflasyonun boynunu kırdığımızda hedeflerimizin önünde engel kalmayacak'

Phaselis Tüneli açılışına video konferans yöntemiyle katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye siyasi olarak yakın tarihinin en itibarlı konumundadır. Ekonomide de hamd olsun üretim tarafında işler gayet iyi gidiyor. Enflasyonun da boynunu kırdığımızda artık hedeflerimize ulaşmamızın önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Açılışı yapılan her eseri bu doğrultuda atılmış yeni bir adım olarak görüyoruz dedi.

Ali Yalçın: 'Enflasyon oranı verilecek zammı aştığında eşel mobil devreye girmelidir'

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 'Enflasyon oranı verilecek zammı aştığında eşel mobil devreye girmelidir. Alım gücünü koruyacak, kamu çalışanına nefes aldıracak yöntemleri arayıp tartışmalıyız' dedi.

Bakan Nebati: 'Enflasyonun üstesinden geleceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Sorun enflasyon. Bu bizi üzüyor. Kuru nasıl kontrol altına aldıysak, enflasyonun üstesinden biz geleceğiz dedi.

Bakan Nebati: 'Enflasyonun üstesinden geleceğiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, 'Döviz kurları kontrol altında, enflasyonun üstesinden geleceğiz' dedi.

Bir dönem lükstü, şimdi enflasyona direnen meyve oldu

Türkiye'nin muz ihtiyacının yüzde 50'sinden fazlasının karşılandığı Mersin'de yoğun hasat dönemi geride kalmasına rağmen bu dönemde fiyatlar geçtiğimiz yılla aynı kalması dikkat çekti. Yaşanan zirai don hadiseleri ve girdi maliyetlerine rağmen diğer meyve ile sebzelerde fiyatlar arttı ancak muz da bir değişiklik olmayarak birinci kalitesi 9, ikinci kalitesinin ise 4,5 TL'den hasat edildiği belirtildi.

Erdoğan umut aşıladı: Küresel krizi fırsata dönüştürecek adımları atıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bu zorlu dönemi aşarak bir an önce hedeflerine ulaşması için ülkenin tüm gücünü potansiyelini harekete geçirmenin gayreti içindeyiz. Ukrayna Rusya savaşı ile yeni boyutlar kazanarak devam eden küresel krizi fırsata dönüştürecek adımları da atıyoruz dedi.

Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Enflasyonu kasımdan itibaren düşürmeye başlayacağız'

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde teşkilat mensupları ile buluştu. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Gürcan, 'Faizle dövizdeki oynaklığı da giderdik. İnşallah önümüzdeki günlerde de enflasyonla da mücadelemizi sürdürerek mayıs, haziran, temmuzda yatay seyre geçen enflasyonu kasımdan itibaren düşürmeye başlayacağız. Onunla ilgili çalışmalarımız devam ediyor' dedi.

Merkez Bankası: Emtia fiyatlarındaki artış eğilimi jeopolitik gelişmelerle belirginleşti

 Merkez Bankası Mart ayı fiyat gelişmeleri raporunda, emtia fiyatlarındaki artışın jeopolitik gelişmelerle belirginleştiği belirtildi.

Erdoğan: Putin ve Zelenskiy'le görüşeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan dönüşü duyurdu: Döner dönmez Putin ve Zelenskiy'le görüşeceğim

Kavcıoğlu enflasyonun sebebini açıkladı: Ekonomik temellerden uzak fiyatlama oluşumları

TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu: - “Liralaşma stratejisi, yeni finansal ürünler, teminat çeşitlendirilmesi ve likidite yönetimi uygulamaları vasıtasıyla Türk lirasının sistemi kullanımını merkeze alan bütüncül bir yaklaşımla oluşturulmaktadır”

CHP: Asgari ücret ile tüm aylıklar her ay enflasyon oranında artırılsın

CHP Sözcüsü Öztrak, Erdoğan’ın şifa için verdiği manda yoğurtlu, Medine hurmalı, kestane ballı tarifle ilgili olarak, “Saraydaki menüleri sindirmek için şifa reçeteleri olanlar, bu ülkede yedikleri kul haklarını sindiremezler. Maalesef bunun için bir şifa reçetesi daha icat edilmedi” ifadesini kullandı.

Bakan Nebati'den enflasyon müjdesi

Memleketi Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde miting düzenleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şu anda enflasyonun baskısı altındayız. Halledeceğiz, 20 yıldır hangi problemi çözmedik' dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: 'Enflasyonu da kontrol altına alarak ülkemizi 2023 hedeflerine çok daha hızlı ulaştıracağız'

Çorum'da katıldığı toplu açılış töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Enflasyon sorunu elbette bizim de canımızı acıtıyor. Ama emin olun bu sorunun çok büyük bir kısmı küresel piyasalardaki dalgalanmalardan kaynaklanıyor. Ben şahsen bunu bir doğum sancısına benzetiyorum, ya da şafak vaktinden önceki karanlığa. İnşallah yakın zamanda enflasyonu da kontrol altına alarak ülkemizi 2023 hedeflerine çok daha hızlı ulaştıracağız' dedi.

Fransa'da emekliler sokağa indi

Fransa'da emekliler, ülkedeki enflasyon altında ezildiklerini belirterek maaşlarına zan yapılması için sokağa indi.

Merkez Bankası faizi değiştirmedi

Merkez Bankası politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 14 düzeyinde sabit tutulmasına karar verdi.

Bakan Nebati: Kur Korumalı Mevduat hesaplarında 557 milyar lira birikti

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli'nin önceliklerinden biri olan enflasyon ile mücadele kapsamında çalışmalara kararlılıkla devam ettiklerini belirterek, 'Bu kapsamda, Kur Korumalı Mevduat gibi yenilikçi ve kapsamlı metotları devreye aldık. Böylece, Kur Korumalı Mevduat hesaplarında yüzde 56'sı dövizden dönüşmek üzere 557 milyar lira birikmiştir' dedi.

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Biz seni 10 seçimde de sandığa gömdük

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuşmasında muhalefete yüklendi ve enflasyon konusunda mesaj verdi.