Fahrettin Koca Haberleri

Fahrettin Koca Haberleri

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türk Kızılay 103. Genel Kurulu'nda konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Bugün hızla gelişen sağlık sistemimizde kan ihtiyacı olan her hastamıza Kızılay'ın eli uzanmaktadır. Türk Kemik İliği ve Kök Hücre Bankası, Bakanlığımız, Kızılay iş birliğiyle yürütülmektedir' dedi.

Bakan Koca: Sağlıkta kamu hizmetini engelleme suçunu daha ağır cezaya çarptıran kanun maddesi Mecliste kabul edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Sağlık çalışanlarına yönelik kasten yaralama suçlarında tutuklu yargılamayı sağlayan, sağlıkta kamu hizmetini engelleme suçunu ise daha ağır cezaya çarptıran kanun maddesi Mecliste kabul edildi' dedi.

Bakan Koca: 'Sağlık çalışanını yaralama, ağır suç sayılacak'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. Bakan Koca, sağlık çalışanlarına şiddetle ilgili, 'Kasten yaralama suçu, ceza yargılaması bakımından artık çok daha ağır bir suç olacak' dedi.

Bakan Koca'ya Aydın'da yoğun ilgi

Bir dizi ziyaret için Aydın'a gelen Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca esnaf ziyareti gerçekleştirirken, Aydınlılar Bakan Koca'ya yoğun ilgi gösterdi.

Sağlık Bakanı Koca: 'İki buçuk senedir çok zorlu mücadele verdik'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bir dizi ziyarette bulunmak üzere Aydın'a geldi. Bakan Koca'nın ilk durağı Aydın Valiliği olurken, burada yaptığı açıklamada iki buçuk senedir pandemiye karşı verilen zorlu mücadeleyi geride bırakmanın huzurunu yaşadıklarını, Aydın'ın da sağlık alanında her geçen yıl gücünü arttırdığını kaydetti.

Lice'de ölen hastanın yakınlarından sağlıkçılara saldırı: Hastane savaş alanına döndü

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden kişinin yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Müdahale sırasında bir kişinin polisin silahını alarak açtığı ateş sonucu kurşun duvara isabet etti. Hastanenin savaş alanına döndüğü saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 'Lice'deki sağlıkta şiddet olayında yaralanan olmamışsa da olmuş gibi etkilendik 'dedi.

Hekimler 'yanlış' tedaviye tazminat ödemeyecek

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 'Hekim, sağlık çalışanı, kasıtlı davranmadığı sürece, uyguladığı tedaviden doğacak problemler sebebiyle artık tazminat ödemeyecek' dedi.

Sağlık Bakanı Koca'ya Adıyaman'da yoğun ilgi

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Adıyaman'a gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Sağlık Bakanı Koca: 'Hastaneler en az yükün olduğu dönemi yaşıyor'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, pandeminin ilk pik döneminden bugüne kadar Türkiye'de hastane yükünün en az olduğu dönemin yaşandığını ve Türkiye'de yoğun bakımda hasta bulunmayan il sayısının 21'e çıktığını kaydetti.

Sağlık Bakanı Koca: 'Hekimlere şiddet uygulayanlar tutukevine sevk edilecek'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cerrahın elini kesmeye, nöroloğa yumruk atmaya cüret eden psikopatlar, kurallara uymayan sosyopatlar yargı tarafından anında tutukevine sevk edilecekler dedi.

Sağlık Bakanı Koca: 'Salgın her geçen gün gündemden çıkmaya başladı'

Türkiye'deki korona virüsteki düşüşün altını çizen ve salgının her geçen gün gündemden çıkmaya başladığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çarşamba günü yapılacak olan Bilim Kurulu toplantısına işaret etti. Ayrıca, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonuçlarının da bugün açıklanacağını ifade eden Koca, Bugün ÖSYM tarafından açıklanabileceğini söylemek istiyorum. 11 bin 500'e yakın uzmanlık öğrenci kadrosu açılmış olacak dedi.

Bakan Koca, sağlık çalışanlarıyla iftar yaptı

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarıyla iftar yaptıktan sonra hasta ziyaretlerinde bulundu.

Sağlık Bakanı Koca: 'Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz'

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının pandemide yıprandığını belirterek Salgın hastalık sonrası toparlanmaya çalışıyoruz. İki cihan harbi arasında ordular, dinlenmek ve yeniden hazırlanmak için 20 yıl beklediler. Salgın dönemi de sağlık çalışanlarımız üzerinde benzer bir yıpranmaya sebep oldu. Şimdi Allah'ın izniyle bu yıpranmayı aşıyoruz dedi.

Bakan Koca'dan sevindirici bilgi: '19'a yakın ilimizde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır'

Korona virüs salgınının seyri ile alakalı sevindirici bilgiler paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, '19'a yakın ilimizde yoğun bakımda yatan hasta sayısı sıfır. Endişe etmeyiniz, en kötü günlerimiz geride kaldı. Özellikle maske başta olmak üzere, önemli kararların alınacağı bilim kurulu haftaya toplanacak. Bilim kurulu haftaya en önemli toplantılarından birisini yapmış olacak' dedi.

Hekimlerle ilgili yeni yasal düzenlemeye ilişkin Bakan Koca'dan açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) kabul edilen yeni yasal düzenlemeye ilişkin 'Bakanlığımız veya bağlı kadrolarda tıp, diş hekimliği, yan dal uzmanlık eğitimi yapan asistanlarımızın, eğitimlerini tamamladıklarında, şu an görevlendirme süresi kadar olan ve kuruluşlarımızda yerine getirilen hizmet yükümlülüğü kaldırılmaktadır' açıklamasında bulundu.

Korona virüsten 25 gün yoğun bakımda kalan çift o günleri anlattı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-26 Mart tarihleri arasında illere göre her 100 bin kişide görülen korona virüs vaka sayılarını paylaştı. Geçen haftalarda 500'lerden 300'lere düşen Zonguldak'taki vaka sayısı son haritaya göre 174,84'e kadar düştü.

Sağlık Bakanı Koca, 1 haftalık vaka haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 19-25 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının yer aldığı insidans haritasını paylaştı.

Sağlık Bakanı Koca, 1 haftalık vaka haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12-18 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının yer aldığı insidans haritasını paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12-18 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının yer aldığı insidans haritasını paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 12-18 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısının yer aldığı insidans haritasını paylaştı.

Bakan Koca bir haftalık vaka haritasını paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5-11 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştı.

Sağlık Bakanı Koca, Avrupa Bölgesi Göç ve Sağlık Yüksek Düzeyli Toplantısı'nda konuştu

Avrupa Bölgesi Göç ve Sağlık Yüksek Düzeyli Toplantısı İstanbul'da yapıldı. Toplantıya katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye pasaportun rengine bakmadan herkese yardımını gösteriyor' dedi.

Koca: Pasaportuna göre göçmenlere politika belirlemek ırkçılık

Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) Avrupa Bölgesi Göç ve Sağlık Yüksek Düzeyli Toplantısı İstanbul'da gerçekleşti. Toplantıda konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Pasaportuna göre göçmenlere politika belirlemek bu yüzyılın tedbir kisvesine bürünmüş ırkçılığıdır' dedi.

Rize'de Covid vaka sayıları düşmeye başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Şubat-4 Mart arasında, il bazında 100 bin kişi içinde bir haftalık toplam yeni Covid-19 vaka sayısını gösteren insidans haritasını paylaştı. Verilere göre Rize'de vaka sayısı yüz bin kişide 451,60 oldu.

Anket: En başarılı bakanlar Soylu, Akar, Koca, Selçuk

MAK Danışmanlık’ın Ocak 2021 Türkiye Gündemi Araştırması’na göre kamuoyunun en başarılı bulduğu bakanlar sırasıyla Süleyman Soylu, Hulusi Akar, Fahrettin Koca ve Ziya Selçuk.

Koca’ya yöneltilen Kovid-19 sorularının akıbeti ne?

CHP Zonguldak Milletvekili Yavuzyılmaz, pandemi sürecinde Sağlık Bakanı'na yöneltilen yazılı soru önergelerinin akıbetine ilişkin bilgi talep etti.