Faiz Haberleri

Faiz Haberleri

Bakan Yanık: 'Otel konforunda öğrenci yurtları, öğrenim destekleri gibi hizmetlerle gençlerimizi destekliyoruz'

AK Parti İstanbul İl Başkanlığının 'Yüz Yüze 100 Gün' programı kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Beylikdüzü Yakuplu Kent Ormanı'nda gençlerle bir araya geldi. Bakan Yanık, 'Öğrenim kredilerinde de ihtiyaç sahibi olup olmadığına bakmaksızın, gelir testine tabi tutmaksızın bütün kardeşlerimize bu krediyi veriyoruz. Bundan sonra faiz de almayacağız. Otel konforunda öğrenci yurtları, öğrenim destekleri gibi hizmetlerle gençlerimizi destekliyoruz' dedi.

Alanya'da tefecilik yapan 1 kişi tutuklandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde vatandaşlara faizle para verdiği, ödeyemeyen kişilerin mülklerini icra yoluyla almaya çalıştığı belirlenen bir kişi tutuklandı.

Tefecilik yapan baba ve oğlu tutuklandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde bir baba ve oğlunun, vatandaşlara faizle para verdiği, ödeyemeyen kişilerin mülklerini icra yoluyla almaya çalıştıkları belirlendi. Operasyonla yakalanan baba ve oğlu tutuklandı.

Hanlar Bölgesi'nin dönüşümü için ilk taş Bakan Kurum'dan

Belediyelerin kentsel dönüşüm için İller Bankasından aldıkları kredilerin faizinin yarısını Bakanlık tarafından karşılaşacağını belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Biz taş üstüne taş koyanların yolundayız. Birileri gibi milletin önüne, milletin işlerine, milletin hedeflerine taş koyanlardan olmadık' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK kredisi müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK kredisiyle ilgili müjdeyi vererek, Kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi üzerinden yapılmasını kararlaştırdık. Yani anapara. Bu uygulamadan halen kredi geri ödemesi yapan tüm gençlerimiz yararlanacak. Aldığımız bu kararla kredi geri ödemelerinde toplanda 26 milyar lira üzerinde bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış oluyoruz dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: '15 Temmuz'un siyasi ayağı, 28 Şubat'ın medya ayağıdır'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Lideri Sarıgül, partisinin genel merkez binasında haftalık basın açıklamasını gerçekleştirdi. Sarıgül, haftalık basın toplantısında 15 Temmuz darbe girişimi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet ve Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) öğrencilere verdiği kredilerin faizlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Kasapoğlu: 'Ana muhalefet partisi liderinin ifadesiyle (öğrenci kredi ödemesi) faiz uygulaması değil'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 81 ilde belirlenen yurtlarda gençlerin yaz aylarını etkin bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilecek projeleri basın açıklamasıyla duyurdu. Kasapoğlu yaptığı basın açıklamasında öğrenci kredi ödemelerine de değinerek, 'Ana muhalefet partisi liderinin ifadesiyle faiz uygulaması değil' dedi.

İzmir'de tefeci operasyonu

İzmir'in Ödemiş ilçesinde bankalardan kredi alamayan ve acil nakit para arayışı içerisine giren vatandaşları yüksek faizlerle borçlandırıp, tehdit ve darp ederek mağdur eden 2 şüpheli tefecilik suçlamasıyla gözaltına alındı.

Ordulu itfaiye eri, 21 yıl önceki görüntüleri ile Amerikalıların enflasyonla mücadelesine konu oldu

Hayat pahalılığını çözmek için faizi artıran ve tepki toplayan ABD Merkez Bankası'nın (FED) enflasyonu kontrol altına almak için uyguladığı sistem Ordu'da 2001 yılında bir itfaiye erinin tatbikat sorasında yanlışlıkla çıkarttığı yangına benzetildi.

Başkan Arslan: 'Bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır'

TRB1 illerinin önemli potansiyeller kaynakları arasında yer alan turizm, ihracat ve tarımın geliştirilmesini hedefleyen program kapsamında başarılı olan projelere 500 bin ile 2 milyon lira arasında faizsiz kredi verileceğini belirten Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 'Krediler 6 ay geri ödemesiz olup, toplamda 30 ay vade ile geri ödenebilecektir. Toplamda 20 milyon desteğin sağlanacağı program ile bölgemizde 60 milyon TL bir yatırım planlanmaktadır' dedi.

Merkez Bankası faizi sabit bıraktı

Merkez Bankası faizi yüzde 14 düzeyinde sabit bıraktı.

KOSGEB'den Batman ekonomisine 116 milyon TL'lik destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Batmanlı işletme sahiplerine 116 milyon 600 bin TL sıfır faizli 4 yıl geri ödemeli kredi desteği sağladı.

Kılıçdaroğlu'ndan çiftçilere: 'Sizi bu milletin efendisi yapacağım'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'in Ödemiş ilçesinde çiftçilerle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde çiftçilere ücretsiz elektrik, ÖTV ve KDV'siz mazot verileceğini ve çiftçilerin kredi faizlerinin silineceğini söyledi. Çiftçinin zarar etmesinin Türkiye'nin zarar etmesi anlamına geldiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, 'Sizi bu milletin efendisi yapacağım' dedi.

Ons altında FED beklentisi

ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz artışına gideceği beklentisi ons altına düşüş olarak yansıdı. Ons altın gün içinde son bir ayın en düşük seviyesini gördü. Öğle saatlerinden sonra hafif yükselişe geçti.

Bakan Nebati: 'Bütçe gelirlerinin ihtiyatlı duruşla desteklenmesi faiz dışı fazla verdi'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu yılın ilk beş aylık döneminde toplam bütçe fazlasının 124,6 milyar liraya, faiz dışı fazlanın ise 246,5 milyar liraya ulaştığını belirterek, 'Bütçe gelirlerindeki olumlu performansın harcamalardaki ihtiyatlı duruşla desteklenmesi sonucunda merkezi yönetim bütçesi mali disiplinin önemli bir göstergesi olan faiz dışı fazla vererek ciddi bir mali alan oluşturmuştur' dedi.

Yalova ve Bursa'da tefecilik operasyonu

Yalova ve Bursa illerinde eş zamanlı düzenlenen tefecilik operasyonunda esnaf, çiftçi ve vatandaşlara yüksek faiz karşılığında para vererek senet imzalattığı ileri sürülen 5 şebeke üyesi gözaltına alındı.

'Kentsel dönüşümde destekler artırıldı'

Kentsel dönüşüm ile ilgili düzenlemeye dikkat çeken Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, ''Kentsel dönüşümde aynı kişi hem kira yardımı hem de faiz desteği ödemesinden faydalanabilecek. Evini veya iş yerini kendisi dönüştürmek isteyenler için riskli yapılarda 18 ay, riskli alanlarda ise 48 ay kira desteği veriliyor'' dedi.

Banka önüne çadır kurdu, gece gündüz eylem nöbetinde

Erzurum'da 72 yaşındaki emekli Zekeriya Batmaz, özel bir bankaya maaşını taşıdıktan sonra çektiği kredinin sigorta parasının ve faizinin yüksek olması nedeniyle banka önüne çadır kurarak eyleme başladı.

Palandöken: 'Mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısı artırılmalı'

Artan piyasa fiyatları göz önünde bulundurularak mobilya ve beyaz eşyada taksit sınırının artırılması gerektiğini vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkrları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Beyaz eşya ve mobilya gibi ürün gruplarını alırken kısa vadede ödemekte zorlanan vatandaşlar için düşük faizli ihtiyaç kredileri verilerek ülke ekonomisine katkı sağlanmalı dedi.

İzmir polisinden tefeci operasyonu

İzmir Tire'de, ekonomik durumu kötü olan, bankalardan kredi alamayan ve acil nakit para arayışı içerisine giren vatandaşları, yüksek faizlerle borçlandırıp tehdit/darp ederek baskı yoluyla mağdur eden 9 şüpheli operasyonla yakalandı.

Van Horne Construction Başkanı Mert'ten konut fiyatlarını düşürecek öneri

Van Horne Construction Yönetim Kurulu Başkanı Fesih Zeki Mert, 'Mortgage sistemi gibi kendi öz kaynaklarımızla 5 yıllık faizsiz, kefilsiz, aylık ödemelerin sabit olacağı, bankasız bir sistemi hiçbir vade farkı olmadan gençleri ev sahibi yapmak istiyoruz' dedi.

Vodafone Türkiye, 2021 - 2022 mali yıl sonuçlarını açıkladı

Vodafone Türkiye, Nisan 2021-Mart 2022 arası dönemi kapsayan mali yıl sonuçlarını açıkladı. Büyümesini sürdüren şirketin servis gelirleri yüzde 21.7'lik büyüme ile 17.2 milyar TL'ye ulaştı. Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kr'ı ise 5.7 milyar TL olarak gerçekleşen şirket son 1 yılda 2.6 milyar TL'lik yatırım yaptı.

Emlak fiyatlarındaki astronomik artışlar emlakçıları da isyan ettirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşlara düşük faizli kredi sağlayacaklarını açıklamasının ardından fırsatçıların ev fiyatlarını astronomik rakamlara yükseltmesi emlakçıları da isyan ettirdi.

KKTC’de üç partinin oluşturduğu koalisyon hükümeti kuruldu

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi'nden (YDP) oluşan koalisyon hükümeti, İçişleri Bakanı ve UBP Girne Milletvekili Ünal Üstel başkanlığında kuruldu.

TOKİ konutlarına talep artabilir

10 yıl vadeli düşük faizli kredi paketi geçtiğimiz günlerde duyurulmuş, konut almak isteyenler için büyük bir fırsat ortaya çıkmıştı. 3 ayrı paketin sunulduğu konut finansmanı hem ev alacakları hem de inşaat sektörünü ilgilendiriyor. Lojistik Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Yıldırım, konut kredisi sonrası artan ev fiyatlarını ve taleplerini değerlendirdi.

Tüketici derneklerinden TOKİ ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı

Bursa Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, açıklanan düşük konut faizlerinin bir gecede fırsatçılar tarafından eritildiğini söyledi. Yılmaz, Vatandaşın konut sahibi yapılması isteniyorsa düşük kredilerle değil, TOKİ gibi projelerle bunu sağlamak mümkün. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geçmişte olduğu gibi alt gelir ve orta gelir grubu için 1 milyon konut üretmesini istiyoruz dedi

Açıklanan kredi oranları sonrası konuta talep artıyor

Ordu Müteahhitler Derneği Birliği Başkanı Kadem Adalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni konut faiz oranlarının sektörü hareketlendireceğini söyledi.

Fed politika faizini 50 baz puan artırdı

ABD Merkez Bankası Fed, politika faizini 50 baz puan artırdı.

Çiftçiye hibe destekli traktör

Mersin'de orman köylülerinin desteklenmesi projesi (ORKÖY) çerçevesinde geçen yıl toplam 297 aileye 14 milyon 600 bin TL faizsiz kredi desteği verilirken, bu sene de Erdemli'de ilk hibe destekli traktörler çiftçilere teslim edildi.