Hazine Haberleri

Hazine Haberleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürüne 'Yılın Bilgi Teknolojileri Üst Yöneticisi' Ödülü

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Dr. Cebrail Taşkın dünyanın en iyi yöneticileri ve başarılı projelerinin ödüllendirildiği 'The Stevie Uluslararası İş Ödülleri (International Business Awards) programında Yılın Bilgi Teknolojileri Yöneticisi seçildi ve Altın Stevie Ödülünün sahibi oldu.

Bakan Nebati: 'Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı TL Mevduat hesabının ekonomiye önemli bir katkı sağladığını savunarak, 'Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum' ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati: 'Vatandaşlarımızı gıda enflasyonuna karşı korumakta kararlıyız'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde yarından itibaren 30'dan fazla temel tüketim maddesine indirimli fiyat uygulamasına gidileceğini hatırlatarak, 'Vatandaşlarımızı gıda enflasyonuna karşı korumakta kararlıyız' dedi.

Bakan Nebati: 'Türkiye ekonomi modelimiz meyvelerini vermeye devam edecek'

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, sanayi üretiminin piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşmesiyle yıllık bazda yüzde 8,5 oranında artış kaydettiğini hatırlatarak, 'Yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı 'Türkiye Ekonomi Modeli'miz meyvelerini bugün verdiği gibi yarın da vermeye devam edecek' ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yüz Yüze 100 Gün programı çerçevesinde 'Buluşma ve İstişare Toplantısı'na katıldı. Programda konuşan Bakan Nebati, 'Son iki ayda dünyada petrol fiyatları yükselirken ana haberlerin manşetleriydi. Benzine, motorine zam sabah akşam manşetti. Dünyadaki fiyatlar arttı. OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz. Biz yüzde 24'lerde vergi alıyoruz.' dedi.

Osmangazi'den şehre yeni kültür hazineleri

Osmangazi Belediyesi, mutasavvıf Mehmed Şemseddin Ulusoy'un Bursa ile ilgili eserlerini kitaplaştırarak şehre yeni kültür hazineleri kazandırdı.

Türkiye'nin ilk tescilli kenevirleri 'vezir' ve 'narlı'da hasat zamanı yaklaşıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kenevir Araştırma Enstitüsü tarafından 750 dekar alana ekilen Türkiye'nin ilk tescilli endüstriyel kenevir tohumu olan 'narlı' ve 'vezir' hasat için gün sayıyor. OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Bin 500'ün üzerinde bir gen bankasına sahibiz. Bu da Türkiye'de tek olan bir hazinedir dedi.

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplandı

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin ev sahipliğinde Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile komite üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Finansal İstikrar Komitesi'nin 5. toplantısı Bakan Nebati başkanlığında yapıldı

Finansal İstikrar Komitesi'nin 5. toplantısı, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda bankacılık, sigortacılık ve sermaye piyasaları sektörlerinin genel durumları ve gelecek döneme ilişkin yeni politika adımları ele alındı.

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Türkiye'de doğal gazla ilgili bir kriz beklenmemekte'

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, salgın döneminde küresel ölçekte zarar gören turizm sektöründe Türkiye'nin dünya ortalamasının üzerinde bir toparlanma hızı gösterdiğini belirterek, Bu yıl turizm gelirinin 35 milyar dolar, ziyaretçi sayısının ise 45 milyon kişi olmasını bekliyoruz dedi. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Ukrayna ve Rusya krizinden dolayı doğal gazla ilgili tüm Avrupa'da büyük bir endişe olduğunu hatırlatarak, Türkiye'de doğal gazla ilgili bir krizin beklenmediğini kaydetti.

Bayraktar: 'Hazine desteği verilirse FİSKOBİRLİK müdahale alımını herkesten iyi yapar'

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, hazine desteği verilirse FİSKOBİRLİK'in en iyi şekilde müdahale alımı yapabileceğini söyledi.

Tarihi ve turistik hazine Santa Harabeleri restorasyon çalışmalarını bekliyor

Trabzon ile Gümüşhane arasında yer alan Gümüşhane'nin Dumanlı köyü sınırları içerisinde bulunan tarihi ve turistik bir hazine olarak değerlendirilen Santa Harabeleri restorasyon çalışmalarını bekliyor. Restorasyon çalışmaları için bu yıl ihaleye çıkması planlanan Santa Harabeleri'nin doğru bir planlama ve doğru bir restorasyonla ayağa kaldırılması gereken tarihi bir yerleşim yeri olduğu belirtiliyor.

İbrahim dedenin hayrat bahçesinden meyve koparmak serbest

Bursa'da bir baba ve oğlu, yoldan gelip geçenler koparıp yesin diye 25 yıldır hazine arazisinde meyve yetiştiriyor.

Bakan Nebati: 'Çalışanların yemek kartlarına yüklenen bir günlük yemek bedeli için 34 TL'lik istisna tutarını 1 Temmuz'dan itibaren 51 TL'ye çıkardık'

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, çalışanların refah seviyesini yükseltmek amacıyla atılan adımları hatırlatarak, İşverenlerce, işyerinde veya müştemilatında yemek verilmeyen durumlarda çalışanların yemek kartlarına yüklenen bir günlük yemek bedeli için 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan 34 TL'lik istisna tutarını 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere 51 TL'ye çıkardık dedi.

'Hazine taşınmazları ekonomiye kazandırılıyor'

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından ihale yolu ile satışa çıkartılan hazine taşınmazlarında bazı muafiyetler ve indirimler sunuluyor dedi.

Doğanın gizli hazinesi Turgut Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor

Muğla'nın gözde turizm ilçesi Marmaris'te geçtiğimiz yıl yaşanan orman yangınının ardından yaralarını saran doğa harikası Turgut Şelalesi, bu yıl ziyaretçilerin gözdesi oldu.

Bakan Yardımcısı Gürcan: 'Sanayi üretiminde büyümeye devam ediyoruz'

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan yaptığı açıklamada, Türkiye'nin şu anda G20 ülkeleri içinde en fazla büyüyen 3'üncü ülke konumunda olduğunu ifade ederek, 'Sanayi üretimi yıllık bazda güçlü artışla devam ediyor. Sanayi üretim endeksimizde güçlü bir yükseliş var. Pandemiden 3 ay sonra hızlı bir yükseliş sergileyerek bugün itibariyle 30 milyon 400 bin istihdam sayısına ulaşmış bulunuyoruz' dedi.

Bakan Nebati, TİM Başkanı Mustafa Gültepe ile görüştü

Göreve yeni başlayan TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile görüştü. Görüşmede, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında atılan adımlar ile son dönemde devreye alınan uygulamaların değerlendirildiği belirtildi.

Bakan Nebati: 'Yarınlarımız yepyeni başarılara gebedir'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Kötümserlere rağmen biz büyümeye, yürümeye, koşmaya ve ülkemizin bayrağını en güçlü konumda taşımaya devam edeceğiz. Bizler sıradan insanlar değiliz. Bizler küçük insanların adamı değiliz. Bizler çağ açıp kapatmış, dünya tarihine yön vermiş atalarımızın torunlarıyız' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, Arabistan yetkilileriyle görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ticaret ve Enformasyon Bakanı Majid Abdullah Al Qasabi ve Yatırım Bakanı Sn. Khalid Bin Abdulaziz Al Falih ile bir araya geldi.

Bakan Yardımcısı Gürcan, TÜDKİYEB Başkanı Çelik'i kabul etti

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik'i makamında kabul etti.

İznik'te yarım asırdır ekmeğini taştan çıkartıyor

İznik Belediyesi hayata geçirdiği 'Yaşayan İznik Hazineleri' projesi çerçevesinde 19. belgeselinde İznik'te yarım asırdır taş ustalığı yapan Mehmet Arslan'ın (76) hayatını ve mesleğini ele aldı.

Bakan Nebati: 'Bu dönemi de atlatacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Nasıl ki 2008 Küresel Finans Krizi'nden, 2011 Avrupa Borç Krizi'nden büyüyerek çıktıysak, nasıl ki Gezi kışkırtmasını, hain darbe girişimini ve önümüze çıkartılan nice engelleri birer birer aşıp yolumuza güçlenerek devam ettiysek, bu dönemi de Cumhurbaşkanımızın liderliğinde aynı ruhla aşmasını biliriz. Biz sabrı da sebatı da gayreti de iyi biliriz, kimsenin hiçbir kuşkusu, şüphesi olmasın' dedi.

Bakan Nebati: 'Bin marka kooperatifiyle 1 milyar dolar ihracat hedefimiz var'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kadın Kooperatiflerimiz için belirlediğimiz yol, öncelikle 2022'de 81 ilden 81 marka kooperatifimizi istediğimiz seviyeye çıkartacaktır. Daha sonra, bu heyecanı ülkemizdeki 973 ilçemizin her birine taşıyarak 2023 yılında bin marka kooperatifimizi 1 milyar doları aşan ihracat yapabilen bir konuma getirmeyi hedefliyoruz dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati Adana'da

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Adana'ya geldi.

Bakan Nebati: 'Bütçe gelirlerinin ihtiyatlı duruşla desteklenmesi faiz dışı fazla verdi'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bu yılın ilk beş aylık döneminde toplam bütçe fazlasının 124,6 milyar liraya, faiz dışı fazlanın ise 246,5 milyar liraya ulaştığını belirterek, 'Bütçe gelirlerindeki olumlu performansın harcamalardaki ihtiyatlı duruşla desteklenmesi sonucunda merkezi yönetim bütçesi mali disiplinin önemli bir göstergesi olan faiz dışı fazla vererek ciddi bir mali alan oluşturmuştur' dedi.

Şanlıurfa'da iki gün sürecek olan 4.0 Zirvesi başladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa Valiliğinin ev sahipliğinde birçok paydaş kurumun destek verdiği ''Urfa 4-0 Zirvesi'' Maliye ve Hazine Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan'ın katılımıyla başladı.

Bakan Nebati'den Fatma Şahin'e gülümseten isot sorusu

Gaziantep ziyareti sırasında bir baharatçıya giren Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin arasında yaşanan gülümseten isot diyaloğu kameralara yansıdı. Bakan Nebati'nin Urfa isotunu göstererek Başkan Şahin'e, 'Yani el koymuyorsunuz değil mi?' diye sorması gülümsetti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'den Gaziantep Büyükşehir Belediyesini ziyaret

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, beraberindeki heyetle birlikte Gaziantep Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati: 'Enflasyon bizim için birinci mücadele alanı'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dünyanın ortak sorunu olan enflasyonun kendileri için birinci mücadele alanı olduğunu belirterek, Ekonomideki büyük başarı tüm dünyanın dikkatini çekiyor. 2008'de kriz teğet geçti. 2020 yılı herkesi şaşırttı, 2021'de öyle oldu. Özellikle aramızdaki bir kısım insanı da şaşırttı. 2022'de öyle olacak inşallah.' dedi.