Hibe Haberleri

Hibe Haberleri

Girişimcilere 100 bin TL'ye varan hibe desteği

Lonca Girişimcilik Merkezi, sekizinci dönem kuluçka programı için başvuru almaya başladı. Yeni dönemle birlikte girişimciler artık Lonca Kuluçka programına yıl boyunca başvurularını iletebilecek. Yeni ofisini İstanbul Mecidiyeköy'e taşıyan Lonca, sekizinci dönemde startup'lara 100 bin liraya varan hibe desteğinde bulunacak.

Eti Alüminyum'un projesi AB Ufuk 2020 tarafından desteklenecek

Eti Alüminyum'un üç farklı ülkeden şirketler ve üniversitelerle birlikte çalışacağı 'Alüminyum, Diğer Metaller ve Bileşiklerinin Üretimi için Alüminyum İçeren Hammaddelerin Kullanılması' ERA-MIN 3 Projesi, AB Ufuk 2020 Hibe Programı'ndan fon almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müzehhibe Fatma Aydın İmam Hatip Ortaokulu'nu açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'de Müzehhibe Fatma Aydın İmam Hatip Ortaokulu'nun açılışını gerçekleştirdi.

Devlet hibe etti, çiftçinin siyez üretim maliyeti düştü

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde çiftçilerin üretim maliyetini düşürerek daha fazla gelir elde edebilmeleri için kurulan İhsangazi İlçe Merkezi ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, hazırladığı proje sayesinde hem siyez üretiminin ekiminin artmasını sağladı hem de çiftçinin üretim maliyetini düşmesini sağladı.

Mardin'de yarısı yol için hibe edilen soğuk hava deposu turizme kazandırılacak

Mardin'de 1915 yılında yol genişletme çalışmasında yarısı hibe edilen evin için bulunan mağara, restore edilerek turizme kazandırılacak.

Nilüfer'in Tıbbi-Aromatik Bitki İşleme Tesisi Projesi'ne BEBKA'dan hibe

Nilüfer Belediyesi'nin 'Nilüfer Tıbbi ve Aromatik Bitki İşleme Tesisi' Projesi, BEBKA 2022 Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde hibe almaya hak kazandı. Projeyle bölgede tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi, üreticinin ürünlerine katma değer sağlanması ve pazarlama imkanlarını artıracak yenilikçi bir iş modeli oluşturulması amaçlanıyor.

Women-Up ile kadın girişimci ve işçiye destek

Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Samsun'da da uygulanan Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi (Women-Up) kapsamında, şartları taşıyan kadın işverenlere bu yıl için aylık 5 bin 150 TL hibe desteği sağlanacağını bildirdi.

At arabasının yerini triportör motosikletler alacak

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde şehirde at arabası ile yük taşıyarak geçimlerini sağlayan 50 vatandaşa, yüzde 50 hibe ile triportör motosiklet verildi. Bu çalışmayla birlikte ilçedeki at arabalarının yerini artık triportör motosikletler alacak.

'BİGG GARAJ' yeşil büyüme programı için başvurular başladı

TOBB ETÜ, 'BİGG GARAJ' Yeşil Büyüme Programı, yeşil teknolojiler üzerine çalışan Ar-Ge ve inovasyon içeren girişimler için hibe destek sağlayacak.

Sıfır atık projeleri için 18'i yabancı 28 öğrenciden farkındalık çalışması

Aksaray'da geri dönüşüm ve sıfır atık projelerini Avrupa Birliği'nden aldıkları hibelerle araştırmak ve tanıtımını yapmak için bir araya gelen 18'i yabancı 28 öğrenci kentteki farkındalık çalışmalarını tamamladı.

Manisa'da rahatlatan açıklama: 'Ayçiçeğinde çayır tırtılı zararlısı görülmedi'

Manisa'da nadasa bırakılan alanlarda alternatif ürün olarak Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yüzde 75 hibe desteğiyle tarımına başlanan yağlık ayçiçeğinde verimin kaliteli olduğu dikkat çekerken, Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, başta Trakya bölgesi olmak üzere ayçiçeği tarımının yapıldığı büyük zararlara yol açan çayır tırtılı zararlısının Manisa'da görülmediğini söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Gafarova ile görüştü

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Sahibe Gafarova ile görüşme gerçekleştirdi.

Devletin tohum desteğiyle araziler sarıya büründü

Devletin yüzde 70'i hibe tohum desteğiyle Adıyaman'da bin dekar olan ekili ayçiçek alanı 5 bin 400 dekara ulaştı. Araziler sarı renge büründü.

Çocukluk hayalini gerçekleştirdi, köyüne otel yaptı

Çorumlu iş insanı çocukluk hayalini gerçekleştirerek doğup büyüdüğü köyüne yaz ve kış turizmine katkı sağlayacak bir otel yaptı. Otele, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından kırsal turizm destekleri çerçevesinde 1 milyon 79 bin TL'lik hibe sağlandı.

Afyonkarahisar'da ayçiçeklerde yüksek verim bekleniyor

Afyonkarahisar'da yüzde 75 hibe ile ekilen ayçiçeklerin, yağışların da etkisiyle rekoltesinin yüksek olması bekleniyor. Hibe almayan çitçilerinde ayçiçek ektiği gözlenirken, çitçilerin yüzü gülüyor.

Ukrayna sahilinden hareket eden tahıl yüklü Rus gemisi Sakarya'da demir attı

Ukrayna'nın Berdyansk kentinden hareket eden tahıl yüklü Rus bandıralı 'Zhibek Zholy' adlı kargo gemisi, Sakarya'nın Karasu açıklarında demir attı.

Ahlat'ta 29 çiftçi için yüzde 50 hibe destekli elma bahçesi kuruldu

Bitlis'in Ahlat Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Ahlat İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ve DAP ile DAKA tarafından yüzde 50'si hibe destekle finanse edilen 'Ahlat'ta Meyveciliğin Geliştirilmesi Güdümlü' projesi ile 29 çiftçiye 714 dekar kapama elma bahçesi kuruldu.

Baykar'dan Ukrayna'ya destek

Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için 'Halkın Bayraktar'ı' adıyla düzenlediği bağış kampanyası üzerine Baykar, 3 SİHA'nın Ukrayna'ya hibe edileceğini açıkladı.

Bu ürünün geliri çok gideri yok

Siirt'in Kurtalan ilçesine bağlı Saipbeyli köyünde bir çiftçi, Siirt Tarım ve Orman Müdürlüğü ve ilçe kaymakamlığından almış olduğu hibe desteğiyle 40 dönüm alanda lavanta yetiştirdi. Gübreye, ilaçlamaya ve sulamaya ihtiyaç duymayan lavanta bitkisi, ülke ve dünya genelinde büyük ilgi gören bitkiler arasında yer alıyor.

Böbrek hastası yaşlı adam, hastaneye diyaliz makinesi hibe etti

Bingöl'ün Adaklı ilçesindeki böbrek hastası Hacı Ertekin, Kiğı ilçesindeki hastaneye diyaliz makinesi hibe etti.

Bartın'da çiftçilere 3 milyon 730 bin TL'lik hibe desteği

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı dahilinde Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce çiftçilere 306 makine ve ekipman için toplam 3 milyon 730 bin TL hibe desteği sağlandı. Hibe desteği almaya hak kazanan çiftçilere ekipmanları törenle dağıtıldı.

Kastamonu'da çiftçilere 16 yılda 103 milyonluk hibe desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde Kastamonu'da 75 çiftçiye daha hibe destekli tarım makinesi ve ekipmanı dağıtıldı.

Devlet desteğiyle çilek bahçesi kurdu, hedefini 24 tona çıkardı

Bingöl'de 3 yıl önce devlet desteğiyle yüzde 70 hibeli projeden yararlanan çiftçi, kurduğu çilek bahçesinden bu yıl 24 tonun üzerinde hasat yapmayı bekliyor.

Lonca Girişimcilik Merkezi 7'nci döneminde 13 startup mezun etti

Kuveyt Türk'ün yeni fikirleri destekleyip geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi'nde 7'nci dönem programı tamamlandı. Yüzlerce başvuru arasından seçilen 13 girişime eğitim ve mentorluk desteğinin yanı sıra çok lokasyonlu paylaşımlı ofis, 50 bin TL'ye kadar hibe, cihaz geliştiren startup'lara ekstra 15 bin TL Ar-Ge desteği gibi birçok imkn sağlandı.

4 aile ile başlandı devlet desteğiyle 400 aileye geçim kaynağı oldu

Batman'ın Sason ilçesinde 2007 yılında deneme amaçlı 4 aile ile üretimine başlanan ve geçtiğimiz yıl coğrafi işaret tescil belgesi alarak markalaşan Sason çileği, devlet tarafından sağlanan yüzde 100 hibe desteği ile ilçe geneline yaygınlaşarak 400 aileye geçim kaynağı oldu.

16 ilçede uygulanacak olan 19.7 milyon liralık bütçeli projede makine ekipmanların dağıtımı başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca onaylanan yüzde 50 hibeli Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) çerçevesinde 16 ilçede uygulanacak toplam 19.7 milyon liralık bütçeli 420 adet projede makine ekipmanların dağıtımına başlandı. Bu çerçevede İnebolu'da 318 bin 759 TL'lik hibe desteği sağlanarak bölge tarımında oldukça önemli sera, bahçe ve fındık tarlalarında toprak işleme amaçlı kullanıma uygun 30 adet Çapa Makinesi çiftçilere dağıtıldı.

EGİAD üyelerine, hibe ve teşviklerle büyüme yolları anlatıldı

Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD), 'Hibe ve teşvikler ile işimi nasıl desteklerim' başlığı altında işletmeleri büyütmek için çözüm yollarını değerlendirdi.

Bingöl'de hibe desteği alan 45 projenin ekipman teslimatı yapıldı

Bingöl'de Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi çerçevesinde hibe desteği alan 45 projenin makine, ekipman teslimatları yapıldı.

Genç girişimci kadın devletin desteğiyle köyünde iş kurarak patron oldu

HAKKARİ (İHA) – Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yaşayan genç girişimci Nazmiye Diri, aldığı hibe desteğiyle köyünde kurduğu soğuk hava deposu ile işinin patronu oldu.

Türk-Japon iş birliği istihdama dönüştü

Ordu Fatsa Belediyesi tarafından Türk-Japon iş birliği ile 1 milyon TL hibe desteği ile istihdam garantili kalifiye ara eleman yetiştirmek amacıyla kurulan Kadınlara Yönelik Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret eden Japon Diplomat Akifumi Doma, 100 kişinin istihdam edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.