Ibrahim Kalın Haberleri

Ibrahim Kalın Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 'Başkanlık sistemi Türkiye'de yönetim tarihimizde yeni bir sayfa açtı'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, başkanlık sisteminin ülke tarihinde yeni bir sayfa açtığını belirterek, Başkanlık sisteminin ülkemize kazandırdığı en önemli unsurlardan bir tanesi, koalisyon yani zayıf hükümetler dönemini sona erdirmesi oldu. Geçmişte zayıf koalisyon hükümetleri sebebiyle demografik yapısı, seçimler, siyasi partilerin durumları, ülkemiz çok büyük krizler ve ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kaldı, başkanlık sistemi bunu tamamen ortadan kaldırdı' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: '57 yıldan fazladır Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta'

Sakarya'da Ağustos ayında yapılacak olan UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası lansmanında konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'İnsanlığın herhalde icat ettiği en güzel araç ve gereçlerden birisi diye düşünüyorum. Bunun teşvik edilmesi yönünde Cumhurbaşkanımızın hassasiyetinin olduğunu hepimiz biliyoruz. 57 yıldan fazladır Türkiye'de Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu düzenli olarak yapılmakta. Bu da hem Cumhurbaşkanlığı makamının hem de Cumhurbaşkanımızın bisiklet sporuna verdiği önemin en güzel örneklerinden bir tanesi' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, BM Genel Sekreter Yardımcısı Griffiths'le görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İnsani İşlerden Sorumlu Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı Martin Griffiths ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: 'Türkiye savaşın sona ermesi için çok yönlü çaba ve girişimlerine devam edecek'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de yetkililerle yaptığı görüşmeler sonrası, 'Türkiye savaşın sona ermesi için çok yönlü çaba ve girişimlerine devam edecek' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kiev'e ziyaret

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ukrayna'nın başkenti Kiev'e ziyaret gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fatih Merkez Kütüphanesi'nde gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, İtalya Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Sequi ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İtalya Dışişleri Bakanlığı Genel Sekreteri Büyükelçi Ettore Sequi ile görüşme gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland görüştü

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde İbrahim Kalın ve ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland arasında gerçekleşen görüşmede, Rusya-Ukrayna Savaşı başta olmak üzere Suriye, Azerbaycan, Ermenistan, İsrail gibi bölgesel konular ele alınırken enerji güvenliği, savunma işbirliği, ikili siyasi ve ekonomik ilişkiler değerlendirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Dünyanın ikinci bir Soğuk Savaş'ı kaldırması mümkün değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Dünyanın ikinci bir Soğuk Savaş'ı kaldırması mümkün değil' dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Fransa Cumhurbaşkanının Özel Temsilcisi Kepel ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fransa Cumhurbaşkanının Özel Temsilcisi Gilles Kepel ile görüştü.

Erdoğan, Alman Başbakanı Scholz'u resmi törenle karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Almanya Federal Cumhuriyeti Şansölyesi Olaf Scholz'u resmi törenle karşıladı.