Istihbarat Haberleri

Istihbarat Haberleri

Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle Başkent OSB'de Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kuruldu

Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kurularak firmaların başvurularına açıldı.

MİT, Suriye'de PKK/YPG Amude-Derbesiye eyalet sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye gerçekleştirdiği operasyonla PKK-YPG Suriye'nin Amude-Derbesiye Eyaleti Genel Sorumlusu Rezan Cavit kod adlı Yusif Mehmud Rebani'yi etkisiz hale getirdi.

Azez'de canlı bomba yakalandı

Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü ortak operasyonunda, Azez Mare Bölgesinde PKK/KCK Terör Örgütü mensubu Ebu Ali kod Hasan Najjar, 1.8 kg C-4 plastik patlayıcı

Gümrük Muhafaza'dan 45 milyonluk robot süpürge operasyonu

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde aldığı istihbaratı değerlendirerek yaptığı operasyonda, transit olarak geçmesi gerekirken ülkede saklanan piyasa değeri 45 milyon lira olan robot süpürge, cep telefonu ve birçok elektronik eşya ele geçirdi. Konuyla ilgili 10 şüpheli gözaltına alındı.

Miçotakis: 'Bilseydim buna asla izin vermezdim'

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, muhalefetteki Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) Lideri Nikos Androulakis'in, 2021'de Yunanistan istihbarat servisinin kendisini dinlediği iddiaları için, 'Yaşananların farkında değildim. Bilseydim buna asla izin vermezdim' dedi.

Miçotakis: 'Haberim yoktu, buna asla izin vermezdim. Hata için bir özür borçluyum'

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, muhalefetteki Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Nikos Androulakis'ten, 2021'de Yunanistan istihbarat servisinin kendisini dinlediğini bilmediği için özür dileyerek, Haberim yoktu, buna asla izin vermezdim. Bay Androulakis'e yapılan hata için bir özür borçluyum dedi.

ASİMED Başkanı Eğilmez: 'Terörle mücadele sadece MİT'in görevi değildir'

Asılsız Soykırım İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMED) Başkanı Savaş Eğilmez, başarılı operasyonları ile teröre darbe vuran Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) hem yurt dışında hem yurt içinde bazı paralel ve taşeron gruplar tarafından her fırsatta yıpratılmaya çalışıldığını belirterek, Terörle mücadele sadece MİT'in ya da diğer güvenlik güçlerinin görevi değildir. Terörle mücadele, bu ülkede yaşayan her bireyin, her kurumun görevidir dedi.

Bakan Soylu: 'PKK/PYD'nin Cerablus'ta gerçekleştireceği bombalı saldırı engellendi'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK/PYD'nin Cerablus'ta gerçekleştireceği bombalı saldırının Emniyet İstihbarat ekiplerinin operasyonuyla engellendiğini duyurdu.

Yunan İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kontoleon istifa etti

Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı (EYP) Başkanı Panagiotis Kontoleon, bir gazeteci ve politikacıya yönelik telefon dinleme skandalı sonucu istifa etti.

İranlı casusların keşif görüntülerine ulaşıldı

İran istihbarat örgütü tarafından yönlendirildiği iddia edilen ve Türkiye'deki İsraillilere yönelik suikast planı deşifre edilen 8 kişilik sabotaj timinin havalimanındaki ilk görüntülerine ve İsrailli grupları keşif yapma anlarına ilişkin görüntüler ortaya çıktı.

MİT'ten nokta operasyon: 'Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Kobani Eyalet Yürütme Kurulu üyesi etkisiz'

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Ayn El Arap (Kobani) Eyalet Yürütme Kurulu üyesi 'Berxwedan Muş' kod adlı Erhan Arman'ı, düzenlediği özel bir operasyonla etkisiz hale gelirdi.

MİT, terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Ayn El Arap (Kobani) Eyalet Yürütme Kurulu üyesi 'Berxwedan Muş' kod adlı Erhan Arman'ı, düzenlediği özel bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK-YPG'nin sözde Ayn El Arap (Kobani) Eyalet Yürütme Kurulu üyesi Berxwedan Muş kod adlı Erhan Arman'ı, düzenlediği özel bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

MHP'den terörle mücadelede nokta operasyonlara büyük destek

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Milli İstihbarat Teşkilatı, Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet ve jandarma tarafından sınır içi ve ötesinde PKK terör örgütünün üst düzey yöneticilerine yönelik nokta operasyonların, hem güvenlik güçleri hem de Türk milletine moral kaynağı oluşturduğunu belirterek, 'Bu nokta operasyonları, şer cephesinde de terör örgütlerinde de büyük moral bozukluğuna neden oluyor. Bu mücadele her hal ve şartta kararlılıkla yürütülecek ve mutlaka neticeye ulaştırılacak. Türkiye Cumhuriyeti Devleti artık bu musibetten kurtulmak konusunda bedeli neye mal olursa olsun kesin bir irade ortaya koydu. Bunun temini konusunda gerek yurt içinde gerek yurt dışında en net şekilde ortaya konulan bu iradeyle mücadelesini sürdürüyor' dedi.

Güngören'deki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aleyna'nın gelinliği mezarına konulmuştu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul/Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem Kod Nüsret Tebiş'i Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi. Güngören'deki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 3 yaşındaki Aleyna'nın gelinliği mezarına konulmuştu.

MİT, İstanbul Güngören'deki bombalı saldırının faillerinden Nüsret Tebiş'i etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), İstanbul/Güngören saldırısının faillerinden PKK mensubu Rüstem Kod Nüsret Tebiş'i Suriye'de gerçekleştirdiği operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT'ten Irak'ın kuzeyinde nokta operasyon

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK'nın sözde yürütme konseyi üyesi Hatice Hezer'i, Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.

MİT, terör örgütü PKK'nın sözde Kobani eyalet sorumlusunu etkisiz hale getirdi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/YPG'nin Suriye'deki sözde Ayn El Arap (Kobani) eyalet sorumlusu Şahin Tekintanğaç'ı düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi.

CIA: 'Putin'in sağlık durumunun kötü olduğuna dair kanıt yok'

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sağlık sorunları yaşadığı hatta kanser hastası olabileceği iddialarına karşılık, 'Putin'in sağlık durumunun kötü olduğuna dair kanıt yok' dedi.

Binbaşı Kulaksız'ın şehit edilmesi olayının faili terörist adliyeye sevk edildi

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) sınır ötesinde düzenlediği operasyonla yakalanarak Türkiye'ye getirilen Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın faili mavi kategoride aranan terör örgütü PKK/KCK mensubu Zerdeşt kod adlı Savaş Çelik, Muş'ta hakim karşısına çıkarıldı.

MİT'ten sınır ötesinde nefes kesen operasyon

Mavi kategoride aranan terör örgütü PKK/KCK mensubu Zerdeşt kod adlı Savaş Çelik, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) sınır ötesinde düzenlediği nefes kesen operasyonla yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Terörist Çelik'in eşi ile birlikte aracında silahlı saldırıya uğrayarak şehit olan Binbaşı Arslan Kulaksız'a yönelik saldırıda yer aldığı öğrenildi.

MİT'ten terör örgütü PKK'ya ağır darbe

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Irak'ın kuzeyindeki Duhok-Gara bölgesinde gerçekleştirdiği operasyonla terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden İzzettin İnan etkisiz hale getirildi.

Bayram öncesi güvenlik güçleri muhtemel bir katliamı önledi

Muş'ta Kurban Bayramı öncesi polis ve jandarmanın istihbarat çalışmaları neticesinde kırsalda PKK terör örgütü mensuplarına ait 60 kilogram el yapımı patlayıcı (EYP) ele geçirildi.

Siirt İstihbaratı PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütüne göz açtırmıyor

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 3 şahıs gözaltına alındı. Siirt İstihbaratı terör örgütlerine göz açtırmıyor.

MİT'ten PKK'ya büyük darbe: 'Terör örgütü PKK-HPG'nin sözde konsey üyesi terörist Hanım Demir etkisiz hale getirildi'

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütünün silahlı faaliyetlerinin yönetildiği sözde PKK-HPG konseyi üyesi terörist Hanım Demir'i, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde etkisiz hale getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin: 'Kolektif Batı kendini tuzağa düşürdü'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus gizli istihbaratının 100'üncü yıldönümü nedeniyle katıldığı programda Batılı ülkeler hakkında, 'Kolektif Batı kendini tuzağa düşürdü' dedi.

2016 Yılında Afrin'de yaşanan katliamın failleri yakalandı

27.04.2016 tarihinde Suriye Ayn Dakka ve Beluniye bölgelerinde Özgür Suriye Ordusu mensuplarına yönelik yapılan katliamın faillerinden (3)'ü, Suriye/Afrin'de Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ile Suriye/Afrin Görev Gücü tarafından yapılan çalışmalarla yakalandı.

Gaziantep'te yakalanan Yunan ajan tutuklandı

Gaziantep'te MİT Bölge Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün ortak operasyonu ile yakalanan Yunanistan istihbaratına çalışan şahıs tutuklandı.

Tarihi sikkeler istihbaratla ele geçirildi

Malatya'da Jandarma görevlileri bir istihbaratı değerlendirip, Roma Dönemine ait olduğu değerlendirilen 44 adet sikke ve 7 adet tarihi obje ele geçirdi.

KONGRA-GEL Başkanlık Divanı Üyesi Irak'ta etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), PKK'nın üst düzey yöneticisi olan KONGRA-GEL Başkanlık Divanı üyesi Raperin Kod Delal Azizoğlu'nu Irak Süleymaniye'de etkisiz hale getirdi.

'Kişisel verileri izinsiz kullanan firmalar hakkında işlem yapılmalı'

TBMM Milli Savunma Komisyonu ile Güvenlik ve İstihbarat Komisyon Üyesi Mustafa Hidayet Vahapoğlu, kanunla koruma altına alınan vatandaşın kişisel verilerini maddi menfaat karşılığında toplu halde satanlar ile ticari maksatları uğruna izinsiz kullanan kişi ve firmalar hakkında işlem yapılması yönünde çağrıda bulundu.