Kalkınma Ajansı Haberleri

Kalkınma Ajansı Haberleri

Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle Başkent OSB'de Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kuruldu

Ankara Kalkınma Ajansı desteğiyle Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) Dış Ticaret İstihbarat Merkezi kurularak firmaların başvurularına açıldı.

İtalyan zeytinyağı uzmanlarından Kilis Zeytin üreticilerine eğitim

İpekyolu Kalkınma Ajansının desteğiyle, Kilis-İtalya Zeytin Programı öncesi İtalyan uzmanlar Kilis'te üreticilere eğitim verdi.

Orta Karadeniz'deki valiler Samsun'da toplandı

Orta Karadeniz'deki valiler, kalkınma ajansı toplantısında Samsun'da bir araya geldi.

KUZKA'nın desteğiyle kadın kooperatiflerine malzeme dağıtımı yapıldı

Kastamonu Valiliği tarafından hazırlanan ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansınca desteklenen 'Kadınlar Birleşiyor, Batı Karadeniz Kalkınıyor' projesi çerçevesinde Kastamonu, Çankırı ve Sinop bölgelerindeki kadın kooperatiflerine talep ettikleri malzemeler dağıtıldı.

Elazığ'da 2. Operasyon Yönlendirme Toplantısı yapıldı

Elazığ'da Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından 2. Operasyon Yönlendirme Toplantısı yapıldı.

Çorlu'da genç istihdamı arttırılacak

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ve Trakya Kalkınma Ajansı arasına genç istihdamının arttırılmasına yönelik protokol imzalandı.

AKİB, yeşil dönüşümde ihracatçılara mentörlük hizmeti verecek

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Mutabakata Uyum Sürecine Hazırlık Konusunda Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi Eğitimleri Projesi ile Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) 2021 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde teknik destek almaya hak kazandı.

FKA Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl'de yapıldı

Fırat Kalkınma Ajansı'nın (FKA) 2022 Yılı Haziran ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Bingöl ev sahipliğinde yapıldı.

Manisa'da yürütülen proje sayesinde 442 kişiye istihdam sağlandı

Manisa Valiliği tarafından yürütülen, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Sosyal Gelişmeyi Destekleme programında Manisa Otomotiv Öncelikli Nitelikli Eleman Hamlesi Projesinde 442 kişiye istihdam sağlayan firmalara Vali Yaşar Karadeniz tarafından plaket verildi.

Kula'daki 55 milyonluk yatırım için kazma vuruldu

Manisa'nın Kula ilçesinde Zafer Kalkınma Ajansı'nın destekleriyle Emir Kaplıcaları bölgesinde yapılacak olan 'Kula Jeotermal Enerji ile Teknolojik Sera Kurulumu' ile ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri yerinde incelemelerde bulundu.

Kastamonu'da karavan turizmi zirvede ele alındı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen zirvede karavan turizmi ele alındı.

Adana'ya önemli yatırım fırsatı

Adana Ticaret Odası'nın (ATO), Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) desteğiyle hayata geçirdiği 'Ferrokrom Yatırımına Yönelik Fizibilite Desteği Projesi' tamamlandı.

Trakya Hastaneleri, Romanya'dan daha çok hasta bekliyor

Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonu, Ticaret Bakanlığı desteği ile Trakya Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği tarafından medikal turizmde bölgenin hedef pazarlarından Romanya'ya ticaret heyeti organizasyonu düzenlendi.

Mezopotamya'nın su altı güzellikleri İtalya'da sergileniyor

Mezopotamya'nın su altı güzellikleri, İpekyolu Kalkınma Ajansı'nın (İKA) desteğiyle İtalya'nın sakin şehirlerinden (Cittaslow) Orvieto'da düzenlenen sergiyle sanatseverlerle buluştu.

Dörtyol Devlet Hastanesi törenle hizmete açıldı

Avrupa Birliği'nin 40 milyon Euro finansal desteğiyle, Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ve Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün yönetiminde Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki inşa edilen devlet hastanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bakan Varank'tan Diyarbakır'a müjde

Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği açılış töreni için kentte gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karacadağ Kalkınma Ajansı toplu açılış töreninde '5 bin 400 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak, yaklaşık 2,5 milyar liraya mal olacak Diyarbakır Lojistik Merkezi Projesinde artık son eşiğe geldik. Projenin temel atma töreni önümüzdeki günlerde yapılacak' dedi.

Kadın kooperatifleri, Kooperatif Yönetimi ve Organizasyonu konusunda bilinçleniyor

TR82 Bölgesi'ndeki kadın kooperatiflerinin Gücüm Emeğim Platformu çatısı altında birleşmesine destek sağlayan Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), düzenlediği eğitimlerle de kadın kooperatiflerinin 'Kooperatif Yönetimi ve Organizasyonu' konusunda bilinçlenmelerini sağlıyor.

Kapadokya Mustafapaşa Manastır vadisi turizme kazandırılıyor

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Kapadokya bölgesinde turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla Nevşehir Valiliği, İl Özel İdaresi, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Konya Ovası Projesi (KOP) başkanlığınca oluşturulacak olan 'Mustafapaşa Manastır Vadisini Turizme Kazandırma' projesi çerçevesinde yapılacak çalışmaları yerinde inceledi.

Tunceli'de 300 kişinin istihdam edileceği fabrikanın temeli atıldı

Tunceli'de 300 kişinin istihdam edileceği fabrikanın temeli, Vali Mehmet Ali Özkan, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, kurum amirleri ve vatandaşların katılımıyla atıldı.

Dr. Akyılmaz: 'Yatırımların hacmi yaklaşık 1.5 milyar liraya ulaştı'

Gaziantep Bölgesel Kalkınma Çalıştayında konuşan İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, ajansın yatırımlarla bölgeye vizyon kattığını belirterek, yatırımların hacminin yaklaşık 1,5 milyar TL'ye ulaştığını söyledi.

Orman yangınları projeye ilham oldu

Geçtiğimiz yaz ülke genelinde yaşanan orman yangınlarından etkilenerek itfaiye gönüllüsü olmaya karar veren Manisalı Emine Özdemir, 'İtfaiyeye yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır' başlıklı proje hazırladı. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından destek almaya hak kazanarak hayata geçen Özdemir'in projesi sayesinde yangınların boyutu ve nasıl müdahale edilmesi gerektiği itfaiye personeli olay yerine gelmeden tespit edilmiş olacak.

Türkiye'de bir ilk olan Tarım 4.0 merkezi Eyüpsultan'da açıldı

Eyüpsultan Belediyesi öncülüğünde İstanbul Kalkınma Ajansı 2021 Yılı Yenilikçi İstanbul Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenen Tarım 4.0 Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi hizmete girdi. Göktürk'te bulunan merkezde faaliyet gösterecek olan proje aynı zamanda Türkiye'de bir ilk olma özelliğini taşıyor.

4 ili kapsayan Fırat Turu Destek Programı başladı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) tarafından Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli'de turizmin canlandırılması amacıyla 2022 Yılı Fırat Turu Destek Programı başlatıldı.

Van'da TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve 1. Dron Van İHA Yarışması'na büyük ilgi

Van'ın İpekyolu Belediyesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın katkıları ile düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı ve 1. Dron Van İnsansız Hava Araçları (İHA) Yarışması büyük ilgi gördü.

'Gelecek Mutfakta' projesinin lansman toplantısı gerçekleştirildi

Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde Bursa Eskisehir Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) 2021 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP çerçevesinde hayata geçirilen 'BTSO Mutfak Akademi Gelecek Mutfakta' projesinin lansman toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye'nin savunma sanayisinde kullanılacak aküler Çankırı'da üretilecek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (KUZKA), Çankırı'da akü imalatı yapan işletmeye danışmanlık desteği sunmasıyla kurulan güneş enerji sistemi sayesinde fabrikanın yüzde 20 elektrik ihtiyacı karşılanıyor. Bu yatırımla birlikte Çankırı'da ülkemiz için stratejik öneme sahip savunma sanayide kullanılan zırhlı araçların akülerinin üretilmesine yönelik çalışmaların da hızlandırılması planlanıyor.

Güdül'de Eko Turizm atağı

Ankara Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Güdül Sorgun Göleti Eko turizm Dinlenme alanı projesi bünyesinde Sorgun Göleti'nde dinlenme alanının açılışı gerçekleşti.

Devlet desteği alan fabrika enerji verimliliğini ve ihracat potansiyelini artırdı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda faaliyetlerini yürüten Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından sağlanan enerji verimliliği danışmanlığı desteğiyle Çankırı'da bir fabrikanın hem karbon emisyonu düşürüldü hem de elektrikte yüzde 10, kömür tüketiminde ise yüzde 20 enerji verimliliği sağlandı.

Fransız yetkililer Büyükada ekoturizm rotasını gezdi

Orman Genel Müdürlüğü'nün (OGM) Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ve Fransa Ulusal Orman Dairesi (ONF) ile 2012'den bu yana yürüttüğü proje, Türkiye ormanlarının iklim değişikliğine uyum stratejisi ve biyolojik çeşitliliğin orman yönetimine entegrasyonuna ilişkin yol haritası oluşturulması gibi birçok konuda önemli çıktılar sağladı.

22 bin projeye 9,5 milyarlık destek

Faaliyete geçtiklerinden bu yana kalkınma ajansları tarafından toplam 22 bin 71 projeye 2020 yılı fiyatlarıyla 9,5 milyar TL tutarında destek sağlandığını bildirildi.