Kara Para Haberleri

Kara Para Haberleri

MHP'li Atay FETÖ firarisinin iddialarını yalanladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, yurtdışındaki bir FETÖ firarisinin iddialarının hayal ürünü ve karalama olduğunu belirterek, Olayda ismi geçen şerefsiz, hırsız, şantajcı, kara paracı mafyacılarla ve namussuz FETÖ artıklarıyla ve bunların perde arkası haysiyetsiz destekçileri ile mücadelemiz Gaziantep bu pisliklerden temizleninceye kadar devam edecektir dedi.

Finansal suç riskleri Sanction Scanner ile minimuma iniyor

YTÜ Yıldız Teknopark firmalarından Sanction Scanner, geliştirdiği ürünlerle yatırım şirketi, finans şirketi, kripto para şirketi, banka vb. finansal kuruluşlara kara para aklama ve terörün finansmanı gibi finansal suçları önlemeye yönelik çözümler ile suç risklerini minimuma indirip 'müşteri sorgulama', 'müşteri işlem izleme' ve 'dinamik müşteri risk değerlendirmesi' çözümleriyle 40'tan fazla ülkede faaliyet yürütüyor.

ABD'den SBK açıklaması: 133 milyon dolar dolandırıcılık kazancını aklamaktan tutuklandı

ABD Adalet Bakanlığı, Avusturya'da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz ile alakalı, " "Türk işadamı Avusturya'da 133 milyon doların üzerinde dolandırıcılık kelirini akladığı iddiasıyla tutuklandı" açıklaması yaptı. Korkmaz ve suç ortaklarının, dolandırıcılıktan elde edilen geliri Borajet'i, Türkiye ve İsviçre'deki otelleri, bir yat ve İstanbul Boğaziçi'nde bir villa ve apartmanı satın almak için kullandıkları iddia ediliyor.