Kovid19 Haberleri

Kovid19 Haberleri

'Kovid-19 vakaları azaldı, 'baktariyel pnömoni' salgını başladı'

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Şevket Özkaya, son zamanlarda ciddi sayıda polikliniklere 'bakteriler pnömoni (zatürre)' hastalarının geldiğini belirterek, Enfeksiyonlara bağlı gelişen zatürreler çok sayıda polikliniklere gelmeye başladı. Bununla ilgili insanlarda hala korku var' dedi.

Son 24 saatte korona virüsten 23 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 23 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 4 bin 217 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten 31 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 31 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 5 bin 529 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Son 24 saatte korona virüsten 25 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 25 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 6 bin 635 yeni vakanın olduğunu açıkladı.

Kovid-19 salgınında normalleşme tedbirlerini içeren genelge yürürlükten kaldırıldı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan genelgeye göre Covid-19 salgınında normalleşme tedbirlerini içeren genelge yürürlükten kaldırıldı.

Ankara İl Sağlık Müdürü: En son yaşadığımız pikin şu an iniş evresindeyiz

Ankara İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ahmet Zülfikar Akelma, 'En son yaşadığımız pikin de şu an iniş evresindeyiz. Yani şu an bizim Ankara'daki vaka yoğunluğumuz haftalık olarak da yayınlandığında en son geçen hafta 395'e kadar düştü. Bu binlerin üzerinde bir sayıydı'

Son 24 saatte koronavirüsten 63 kişi hayatını kaybetti

 Sağlık Bakanlığı aşılama verilerini açıkladı: “2 doz aşılamada ilk sırada yüzde 89,4’le Osmaniye. En düşük 2 doz aşılama yüzde 62,2’la Şanlıurfa oldu”

'Pandemi ülke genelinde bitmediği sürece aşı silahımızı elden bırakmamalıyız'

Elazığ olarak aşılamada istenilen hedefe ulaşamadıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat ' Aşı karşıtlığı ve kararsız vatandaşlarımızın sayısı her geçen gün azalsa da aşılamada hala Türkiye ortalamasının altındayız. Pandemi ülke genelinde bitmediği sürece aşı silahımızı elden bırakmamalıyız' dedi.

Turkovac'ı geliştiren ERÜ Rektörü Çalış: Yeni başarılar bizi bekliyor

Yerli ve milli korona virüs aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, İnşallah daha nice başarılar elde edecek Erciyes Üniversitesi. Aşı başta olmak üzere birçok alanda, birçok bölümde yeni başarılar bekliyor bizi. Bunun da müjdesini vermek isterim dedi.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Umarım bu yaz pandemiyi büyük oranda tamamlamış oluruz

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, Havaların ısınmasıyla ve dış alanlara çıkmakla birlikte daha da salgının hızının kesileceğine inanıyorum. Umarım bu yaz bu salgını, büyük oranda pandemiyi tamamlamış oluruz. Böyle bir umudum var. İnşallah beklenmedik farklı bir gelişmez olmazsa bizi mahcup etmez diye düşünüyorum dedi.

Esnaftan ‘Sokağa çıkma çağrısı Türkiye’ye sabotajdır’ uyarısı

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Onursal Başkanı Erol Korkut, döviz kuru başta olmak üzere de ekonomide yaşananların toplumsal kesimler tarafından herhangi bir provokasyona, manipülasyona mahal vermeden “itidal” ile  değerlendirilmesini isterken Ekonomi ve Sosyal Konseyin toplanması gerektiğini bildirdi.

MEB’den öğrencilere mobil soru bankası

Bakanlık, öğrencilerin cep telefonu ile harcadıkları zamanın daha kaliteli ve akademik açıdan yararlı hâle getirilebilmesi için mobil uygulama hazırlattı.  Uygulamanın eğitim yılının ikinci döneminin başında yayına alınması planlanıyor.

Dünya ekonomisi: Temel belirleyici Kovid-19

2020’nin hemen başında görece iyimser bir görünüm gözlenen dünya ekonomisinin daha sonra Kovid-19’un küresel salgına dönüşmesiyle bunalım sürecine girerken bu durumun Türkiye açısından hem risk hem de birçok avantajı ihtiva ettiği değerlendirmesi yapılıyor