Mah Haberleri

Mah Haberleri

Gelenekten moderne Türk aile yapısının temel kodları

Bu haberimizde gelenekten moderne Türk aile yapısını açıklayıp analiz etmeye çalıştık.

Nafaka ödenmezse nasıl olur?

Çekişmeli boşanma davasında mahkemece hükmedilen ya da tarafların anlaşmasıyla belirlenen nafaka her ay ödenmesi gerekli bir borçtur.

‘Yeşil’in 28 Şubat'ta bir çanta dolar getirdiği gazeteci kim?

1996 yılında Susurluk kazası sonrası ismi gündeme gelen Mahmut Yıldırım, ünlü gazeteci yazar Fehmi Çalmuk’a 28 Şubat’ın sıcak atmosferinde James Bond çantayla dolar getirerek “İmam hatip liseli çocukları sokağa dök” dayatmasında bulunmuş.

Olay Mumcu röportajı(1): Savcı MİT’i engelleyip suikast mahallinden kovdu

Uğur Mumcu 24 Ocak 1993’te bombalı suikast sonucu hayatını kaybetti. 28 yıldır cinayetin üzerindeki örtü aralanamazken dikkatlerden kaçan Av. Ceyhan Mumcu röportajını 15 yıl aradan sonra ilk kez Akajans yayımlıyor.

İstanbul-Nahçıvan-Gence hattında haftalık 1 frekans uçuş

İstanbul-Nahçıvan-Gence hattında haftalık 1 frekans uçuş gerçekleştirildiği ve haftada frekans sınırlaması olduğu bildirildi.

AİHM’e 17 yılda yapılmış başvurular mercek altında

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin Türkiye aleyhine yapılan başvurulara ve son 17 yılda hükmedilen tazminat tutarları ve nedenleri TBMM gündeminde.

TBMM lojmanlarından 194 personel faydalanıyor

Dikmen'deki TBMM lojmanlarından 194 Meclis personelinin faydalandığı, lojmanlarda ikamet eden kurum dışı personel bulunmadığı bildirildi.

AYM: Varlık yönetim şirketlerine 5 yıl vergi istisnası Anayasa’ya aykırı değil

Anayasa Mahkemesi, varlık yönetim şirketlerinin kurulduktan itibaren 5 yıl içinde birtakım vergi ve harçlardan istisna tutulmasının Anayasa’ya aykırı olmadığına hükmetti.

Pandemide en çok soruşturma gıda, ulaşım ve sağlık sektörüne

Rekabet Kurumunca en çok soruşturma açılan 5 sektör şöyle sıralandı: Gıda, Tarım, Ormancılık, Balıkçılık, Hayvancılık; Ulaştırma, Taşıt ve Hizmetleri; İlaç, Sağlık ve Tıbbi Malzeme; Tekstil ve Hazır Giyim; Bilgi ve İletişim Teknolojileri.