Mehmet Muş Haberleri

Mehmet Muş Haberleri

Bakan Muş: 'Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor'

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, son gününde ekonomi gündemine ayrılan 13. Büyükelçiler Konferansı'na katıldı. Bakan Muş burada yaptığı konuşmada, 'Bugün ihracat yapmayan ilimiz, ihracat yapmadığımız ülke bulunmuyor. Sayısı ve niteliği sürekli artan ihraç ürünlerimiz ile geleneksel pazarlarımızda yerimizi sağlamlaştırırken yeni pazarlardaki potansiyelden azami pay alma yönünde çaba içerisindeyiz' dedi.

Uzmanından uyarı: 'Yoğun stres sonrası kalp krizi vakalarını çok görebiliyoruz'

Beslenme şekli ve stresin kalp sağlığına etkileri üzerine konuşan Prof. Dr. Mehmet Mustafa Can, 'Kalbi korumak için Akdeniz tipi beslenmeyi öneriyoruz. Özellikle şehir yaşamında stresle yaşayan insanlar çok daha risk altında gözüküyor. Yoğun stresli bir durum sonrası kalp krizi vakalarını çok görebiliyoruz. Bunlar gelip geçici oluyor ama hasta o sırada kalp krizi geçirmiş oluyor' dedi.

Vadi Palandöken hizmete açıldı

Erzurum'un Palandöken Belediyesi'nce Kent Ormanı'nda uygulanan Vadi Palandöken Nefes Projesi'nin birinci etabı, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un katılımıyla hizmete açıldı. Bakan Muş, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar'ı kutlayarak, 'Erzurumluların nefes alabileceği harika bir ortam olmuş. Başkanımızı tebrik ediyoruz' dedi

Bakan Muş'tan, Başkan Sekmen'e tecrübe ve yatırım övgüsü

Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş, 'Mehmet Sekmen Başkanımız, yerel yönetimde önemli bir isim Kendisini Erzurum'a kazandırdığı özel yatırımlardan ötürü kutluyorum' dedi.

2. Türk Arap İş Zirvesi Gaziantep'te başladı

Gaziantep'te düzenlenen 2. Türk Arap İş Zirvesi'nde konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türk Arap ticari ilişkilerinin geliştirilmesi için her türlü adımı atmaya kararlı olduklarını belirterek, Arap ülkeleriyle olan ticaretin yetersiz ve çok düşük olduğunu ifade etti.

Şah damarı yüzde 99 tıkalı hasta stentle kurtuldu, Prof. Dr. Can: 'Belki ertesi gün belki bir yıl içinde felç olacaktı'

67 yaşındaki Hayati Akbay, tıkanan şah damarına yapılan stent işlemiyle sağlığına kavuştu. Operasyona ilişkin konuşan Prof. Dr. Mehmet Mustafa Can, 'Anjiyografik görüntülememizde yüzde 98-99 tıkalıydı, başarılı bir şekilde işlem yaptık. Çok ciddi bir damar tıkanıklığı vardı, felç riski gerçekten yüksekti. Müdahale edilmezse belki ertesi gün felç olacaktı, belki bir yıl içinde' dedi.

Bakan Muş, sağlık hizmetinde ihracatı artırmayı hedefleyen 'Sağlık Hizmeti İhracatı 5.0 Destekleri'ni duyurdu

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, sağlık hizmetinde ihracatı artırmayı hedefleyen 'Sağlık Hizmeti İhracatı 5.0 Destekleri'ni açıkladı.

Bakan Muş: 'SELEC'in Genel Direktörlüğü'ne Bakanlığımız personeli seçildi'

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 'SELEC'in Genel Direktörlüğü'ne Bakanlığımıza bağlı Gümrük Muhafaza biriminden Oğuz Serkant Akın seçildi' dedi.

Ticaret Bakanı Muş'tan Denizli horozu hatırası

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'la görüştü. Altyapıdan, üstyapıya, yeşil alanlardan dev tesislere Denizli'de hizmet destanları yazdıklarını anlatan Başkan Zolan, Bakan Muş ve beraberindekiler ile 15 Temmuz Delikliçınar Meydanı'ndaki cam horoz heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Türkiye-BAE Kapsamlı Ekonomik Ortaklık Anlaşması müzakereleri başladı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, 'Türkiye ve BAE'nin mevcut başarı hikayelerine, çok daha ileri seviyedeki yeni iş birliklerini eklemelerini heyecanla bekliyoruz. Söz konusu anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle birlikte son olarak BAE ile 2017 yılında yaklaşmış olduğumuz 15 milyar dolarlık ikili ticaret hacmi hedefini kısa zamanda yakalayacağız' dedi.

Mersin'deki Cumhur İttifakı üyeleri iftar programında buluştu

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin dünya ekonomisiyle entegre olmuş, dünyanın önde gelen güçlü ülkelerinden biri olduğunu belirterek, Ülkemize güvenelim. Türkiye'nin geleceği parlak ve güçlüdür dedi.

Bakan Muş: 'İhracatın artmasıyla beraber tır trafiğinde bir yoğunluk söz konusu'

Artvin'de Sarp Sınır Kapısı'nı ziyaret eden Ticaret Bakanı Mehmet Muş, artan tır trafiğinin en optimum seviyede yönetilebilmesi için gümrük idaresi çeşitli tedbirler aldığını belirterek İhracatın artmasıyla beraber tır trafiğinde bir yoğunluk söz konusu. Dolayısıyla bu artan trafiği en optimum seviyede yönetilebilmesi için gümrük idaresi çeşitli tedbirler alıyor. Şimdi konuştuğumuz bazı önlemler de var. Onunla alakalı bazı adımlar da atacağız dedi.

Kurs ve dersane sektöründen Bakan Muş'a 'hibe' mektubu

Üç bin liralık hibe yardımından kaçak kurslar faydalanırken şirket sahibi ruhsatlı kursların faydalanamadığı bildirilirken sektör temsilcileri konuyu Ticaret Bakanlığının gündemine taşıdı.