Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Üsküdar'da esnaf ziyareti gerçekleştirdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından başlatılan 'Yüz yüze 100 Gün Projesi' çerçevesinde Üsküdar'da esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşların sorunlarını ve önerilerini dinledi.

Turizm her yıl rekor kırarak devam edecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Ağustos ve Temmuz'da rekor sayı bekliyoruz. Ana destinasyonlar 2019 rakamlarını yakalayacak. Türkiye bundan sonra rekor kıra kıra gidecek' dedi.

Dünyaca ünlü Carmen Operası'na yoğun ilgi

13. Uluslararası Opera Festivali kapsamında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 13. Uluslararası İstanbul Opera Festivali'nde Carmen operası, Haliç Kongre Merkezi Açık Hava Sahnesi'nde sanatseverlerle buluştu. Dünyaca ünlü 'Carmen' operasını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yanı sıra çok sayıda sanatsever izledi.

Bakan Ersoy: 'Müzecilik alanında dünyaya hedef gösteren öncü ülkelerden biri haline geldik'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yenilenen İstanbul Arkeoloji Müzesi'nin açılış töreninde, 'Kültürel mirasımızın korunması için çok önemli adımlar attık. Kıymetli eserleri modern müzecilik anlayışıyla sunan yeni müzeler açtık. Mevcut müzelerimizi yeniledik. Son yıllarda inşa ettiğimiz müzelerle müzecilik alanında dünyaya hedef gösteren öncü ülkelerden biri haline geldik' dedi.

Bakan Ersoy: 'Türkiye burslarına bu yıl 171 farklı ülkeden 165 bin 691 başvuru yapıldı'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Türkiye burslarına bu yıl 171 farklı ülkeden 165 bin 691 başvuru yapıldı' dedi.

Bakan Ersoy: 'UNESCO Dünya Miras Listesindeki alan sayımızı 9'dan 19'a yükselttik'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kültür ve arkeoloji alanında dünyada birçok başarıya imza atıldığını anımsatarak, 'Geçtiğimiz yıl, kazı, araştırma ve benzeri, toplam 670 arkeolojik faaliyet gerçekleştirdik. Dünyada en çok arkeolojik çalışma yapan ülkelerin başında Türkiye geliyor, ayrıca UNESCO Dünya Miras Listesindeki alan sayımızı 9'dan 19'a yükselttik' dedi.

Bakan Ersoy: 'Son 20 yılda yurtdışından ülkemize 9 bin 31 tarihi eserimizin iadesini sağladık'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin müzecilik alanında da dünyaya hedef gösteren öncü ülkelerden biri haline geldiğini kaydederek, 'Müzelerimizin envanterinde bulunan toplam 130 bin 693 eserimizin konservasyonunu tamamladık. Kültürel mirasın korunması adına tarihin en büyük başarılarından birini gerçekleştirerek son 20 yılda bakanlığımız girişimleri ile yurtdışından ülkemize 9 bin 31 tarihi eserimizin iadesini sağladık' dedi.

Bakanlar Süleyman Soylu ve Mehmet Nuri Ersoy, Nurettin Özaltın'ın cenazesine katıldı

İş adamı Nurettin Özaltın, tedavi gördüğü hastanede kaybetti. İstanbul'da Şakirin Camii'nde kılınan cenaze namazına, başta Özaltın ailesi olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Galata Mevlevihanesi'nde Sema, Semah ve Devran Töreni

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Galata Mevlevihanesi'nde gerçekleştirilen Sema, Semah ve Devran Töreni'ne katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 'Hafıza Mekanları, Müzeler: Mimari ve Sergileme' adlı sergiyi gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi'nde düzenlenen 'Hafıza Mekanları, Müzeler: Mimari ve Sergileme' isimli sergiyi gezerek eserleri inceledi.

Göbeklitepe sergisini gezen Bakan Ersoy: 'Hedefimiz, 5 yıl içerisinde 5 milyon yabancı ziyaretçiye ulaşmak'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Back to Realverse: Göbeklitepe' sergisini gezdi. Göbeklitepe'nin ziyaretçi sayısının her yıl arttığını söyleyen Bakan Ersoy, 'Hedefimiz, 5 yıl içerisinde 5 milyon yabancı ziyaretçiye ulaşmak' dedi.

Bakan Ersoy, 21. Devlet Türk Sanatları Yarışması sergisini gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 21. Devlet Türk Sanatları Yarışması sergisini gezerek ödül alan eser sahiplerini tebrik etti.

Bakan Ersoy: 'Dizi ihracatımızdaki hedeflerimizi daha yukarılara çekiyoruz'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Türk dizilerine ilgi, ekonomik açıdan ülkemize çok ciddi katkılar sağlamakta. Buna bağlı olarak dizi ihracatımızdaki hedeflerimizi de daha yukarılara çekiyoruz' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Konya çağımızın yeni iletişim modelini çok iyi kullanıyor'

Yapay zeka temelli sanat çalışmalarıyla tüm dünyada ilgi gören Refik Anadol'un yeni projesi 'Rumi Rüyaları' Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yürütücülüğünde İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde tanıtıldı. Beyoğlu Kültür Yolu Festivali çerçevesindeki dijital sergiye katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Hazreti Mevlana dediğimiz zaman aklımıza Konya geliyor. Konya, çağımızın yeni iletişim modelini çok iyi kullanıyor. Hedefimiz Konya'yı dünya markası yapmak' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy 'Multikültür Gastronomi Festivali'ne katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Multikültürel Gastronomi Festivali'ne katıldı. Festival hakkında konuşan Bakan Ersoy, 'Türkiye'nin, Anadolu'nun zenginliğini yansıtan çok güzel bir örnek oldu' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, daha önce sinemaya gitmemiş çocuklarla birlikte film izledi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, daha önce sinemaya gitmemiş çocuklarla birlikte film izledi. Bakan Ersoy, 'Hedefimiz 1 milyon çocuğu sinema ile buluşturmak' dedi.

AKM'de Barcelona Gypsy Orchestra'nı konserine yoğun ilgi

Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Suzan Kardeş'in de eşlik ettiği Barcelona Gypsy Orchestra konserine sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'da salona gelerek konseri izledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy 'Başkent Kültür Yolu Festivali' rotalarını gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Başkent Kültür Yolu Festivali çerçevesinde festival yolu üzerinde bulunan rotaları ziyaret etti.

Bakan Ersoy: 'Mayıs itibariyle İstanbul yüzde 35'in üzerinde turist almaya başladı'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Son bir aydır İstanbul'da 2019 biliyorsunuz en çok turist aldığımız yıldı. Bu sene mayıs itibariyle 2019'un çok çok üzerinde, yüzde 30-35 üzerinde turist almaya başladı.' dedi.

Bakan Ersoy: 'Ülkemizde tam anlamıyla bir kültür sanat seferberliği başlatmış durumdayız'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Başkent Kültür Yolu Festivali'nin açılışında yaptığı konuşmada, 'Biz dünyayı, resimle, müzikle, sinemayla, romanla, sevgiyle ve şiirle güzelleştireceğiz. Bu nedenle Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak ülkemizde tam anlamıyla bir kültür sanat seferberliği başlatmış durumdayız' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Midyat, dünya turizm pastasından hak ettiği yeri, parçayı alacak'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mardin'de Matiate yer altı şehrini gezerek Midyat'ın dünya turizm pastasından hak ettiği yerini alması için gerekli çalışmaların başladığını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Mardin'de zılgıtlarla karşılandı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mardin'in Midyat ilçesinde incelemelerde bulundu.

'Türk Mutfağı Haftası' Balıkesir Gastronomi Festivali ile başladı

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle organize edilen 21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katıldığı Balıkesir Gastronomi Festivaliyle başladı.

Türkiye ödüllü plajlarıyla dünyanın zirvesinde

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, dünyanın en seçkin turizm ve çevre ödüllerinden Mavi Bayrak'ta Türkiye'nin, 2022 yılında da zirvedeki yerini koruduğunu ve ödüllü plaj sayısını bu yıl yine artırdığını bildirdi.

Bakan Ersoy, Balıkesir Büyükşehir'in çalışmalarını inceledi

Tarihi yapıların korunmasına ve yeniden işlev kazanmasına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalar sayesinde birçok ödüle layık görülen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 6. Heritage İstanbul Fuarı'na katılarak yaptığı çalışmaları tanıttı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldığı Balıkesir standı, fuarda büyük ilgi gördü.

Bakan Ersoy: 'Yenikapı'da yeni bir port için çalışmalara başlandı'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'yla bir planlama yapıldığı ve Yenikapı'da yeni bir port için çalışmalara başlandığının belirterek, Çok yakın bir gelecekte İstanbul dünyanın sayılı homeportlarından biri haline gelecek dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Yerli film üretim sayımız 17 kat arttı, 2 milyon olan seyirci sayısı 33 milyon seviyesine yükseldi'

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin düzenlediği 7. Altın Baklava Uluslararası Öğrenci Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Yerli film üretim sayımız 17 kat arttı. Yerli yapımlarımızın 2 milyon olan seyirci sayısı 33 milyon seviyesine yükseldi' dedi.

Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu Festivalleri AKM'de tanıtıldı

Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu Festivalleri Taksim'de bulunan Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'Turizmin ülke çapında gelişmesine, şehirlerimizi marka şehirler yapmaya, eşsiz kültür mirasımızın yaşatılması ve tanıtılmasına, sanatta özgün ekollere sahip bir ülke konumuna gelmemize dair hedeflerimize kararlılıkla ilerliyoruz' dedi.

Kültür ve Turizm Bakanının eşi Pervin Ersoy ünlülerle Tekirdağ'ı gezdi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ünlüler camiasından bazı isimlerle Tekirdağ'ı gezdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'İstanbul artık uluslararası marka olma yolunda da hızlı bir şekilde ilerliyor'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Contemporary İstanbul Ön İzleme sergisini gezdi. Burada konuşan Bakan Ersoy, 'İstanbul artık uluslararası marka olma yolunda da hızlı bir şekilde ilerliyor' dedi.