Millet Ittifakı Haberleri

Millet Ittifakı Haberleri

Muharrem İnce'den millet ittifakına adaylık şartı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'ndan aday olması halinde şartlarını sıraladı. Mansur Yavaş'ın 2, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 15 seçim kaybettiğini ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in beşinci partisi olduğunu vurgulayan İnce, 'Herkese ikinci, üçüncü, beşinci, on beşinci şansı veriyorsunuz da bana ikinci şansı niye vermiyorsunuz? Niye bana bırak git, diyorsunuz' dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğan: 'Cumhur İttifakı'nın adayı da belli, seçim tarihi de'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Millet İttifakı eğer kendilerine güvenselerdi, seçime kalmış 10 ay. En azından cumhurbaşkanı adaylarını ilan ederlerdi. Hala adaylarını açıklayamadılar. Hala diyorlar ki 'Cumhur İttifakı adayını açıklasın, seçim tarihi belli olsun'. Bay Kemal, Cumhur İttifakı'nın adayı da belli seçim tarihi de belli dedi.

Menderes seçimleri 3. tura kaldı

Menderes Belediyesi Başkan Vekilliği seçimlerinde Millet İttifakı'nın adayı Erkan Özkan'a 14 oy çıktı. 2 tur boyunca aday çıkarmayan Cumhur İttifakı'nın ise oylamadan önce CHP'den istifa ettiği iddia edilen Mustafa Akın'ın ismini 9 oy pusulasına yazdığı öne sürüldü.

Menderes seçimlerinde ilginç gelişme

Menderes Belediyesi Başkan Vekilliği seçimlerinde ilginç bir gelişme yaşandı. Seçimin ilk turunda aday çıkarmayan Cumhur İttifakı grubunun aday olduğunu açıklamayan ve CHP'den istifa ettiği öne sürülen Mustafa Akın'ın ismini yazdığı iddia edildi. Millet İttifakı'nın adayı ise 13 oy aldı. Seçimde ikinci tura geçildi.

Menderes Belediyesi seçimleri başladı

Hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk soruşturması çerçevesinde Menderes Belediye Başkanlığı görevinden alınan Mustafa Kayalar'ın yerine başkan vekilliği için seçim yapılıyor. Millet İttifakı'ndan Erkan Özkan aday olurken Cumhur İttifakı ise ilk tur için bir aday çıkarmadı.

BBP Genel Başkanı Destici: '(Millet İttifakı) Masanın 6'lı değil 7'li olduğunu bu millet görüyor'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Millet İttifakı hakkında yaptığı değerlendirmede, 'Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar PKK'nın siyasi uzantılarını meşru gibi göstermeye, siyasi yapıyı legal görünümlü hale getirmeye ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, onların işbirliğini ve masanın 6'lı değil 7'li olduğunu bu millet görüyor' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir: 'HDP'yi masanın altına saklamışlar'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, Millet İttifakı'nın 6'lı masası hakkında eleştirilerde bulunarak, 'Esasında o masa 7'li. Terörün uzantısı HDP'yi masanın altına saklamışlar' dedi.

Bahçeli'den Netflix tepkisi: Komedi değil seviyesizlik, şarlatanlık haddi aşma

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Netflix’te küfür ve en seviyesiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan sözde komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddi aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfür etmenin neresine güleceğiz" mesajı verdi.

BBP Genel Başkanı Destici: 'Masadaki her liderin kafasında farklı isim var'

Büyük Birlik Patisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Millet İttifakı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına sıcak bakmadıklarının çok net bir şekilde ortada olduğunu belirterek, Hepsinin kafasında farklı bir aday var. Aday tartışmalarını gündemde tutmamak için, erken seçimi öne atıyorlar' dedi.

Kılıçdaroğlu: 'Millet İttifakı'yla Türkiye'yi yöneteceğiz'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Millet İttifakı Türkiye'yi yöneteceğiz. Herkesi kucaklayarak yöneteceğiz' dedi.

Millet Partisi, AYM'ye 'Millet' sözcüğü için yapılan başvurunun reddedilmediğini açıkladı

Millet Partisi Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Rafet Kaya, Millet İttifakı'nın partilerinin tüzel kişilik adı olan Millet sözcüğünü kullanmasına ilişkin AYM'ye yaptıkları başvurunun henüz karar aşamasında olduğunu ifade ederek, 'AYM'den tarafımıza tebliğ edilmiş bir karar henüz söz konusu değildir. Anayasa Mahkemesi'nin ilgili birimi başvurunun henüz kısa karar aşamasında olduğunu beyan etmişlerdir' dedi.

Kılıçdaroğlu: Millet fukaralaşırken nasıl oluyor da tepede bir avuç insan milyar dolarlara sahip oluyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Biz hayatta olduğumuz sürece mücadele ettiğimiz sürece SADAT ve benzerlerinden çekinmeyin, korkmayın. Biz Kuvayi Milliyeciyiz' dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: 'Kılıçdaroğlu, mertsen çık söyle aday mısın?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Sayın Kılıçdaroğlu, bal yapmayan arı gibi vızıldamayı bırak, mertsen çık söyle. Adamsan kararını açıkla, aday mısın? Değil misin? Neden susuyorsun' dedi.

Bahçeli'nin MHP Grup konuşmasının tam metni: Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan aklın başından gitmiş

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Sayın Kılıçdaroğlu, anlaşılan aklın başından gitmiş, çok istekliysen, terörist Demirtaş'ın hasretini ziyadesiyle çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan, biraz daha devam et, sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağı atarsın, nihayet çulunu serer, duvara da halını asarsın' dedi.

Millet Partisi, 'Millet İttifakı' isminin hukuksuz kullanıldığı gerekçesi ile Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu

Millet Partisi, Millet İttifakı'nın isimlerini hukuksuzca kullandıkları gerekçesi ile Anayasa Mahkemesi nezdinde dava açtı. Millet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Rafet Kaya, yaptığı açıklamada altılı masayı oluşturan siyasi parti yetkililerini defalarca uyardıklarını ancak ismin kullanılmaya devam edince dava açtıklarını söyledi. Rafet Kaya, 'Türk siyasetinin yüz akı Millet Partisi, kendi haklarının gasp edilmesine de asla rıza göstermeyecektir' dedi.

Fatih Erbakan'dan Millet İttifakı'na sert eleştiri: 'HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı'

Kocaeli'de bir televizyon programına konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Millet İttifakı'nı eleştirerek, HDP olmadan İstanbul'u ve Ankara'yı alamazlardı dedi.

İlkadım Belediye Meclisi'nde borçlanma tartışması

Samsun'da İlkadım Belediye Meclisi'nde 3 milyon 250 bin TL'lik borçlanma talebinin gündeme alınmadan reddedilmesinin ardından sinirler gerildi. Cumhur ve Millet İttifakı temsilcileri birbirlerine borçlanma üzerinden yüklendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “İBB PKK’yı, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor hesabını soracağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bunların tek derdi, 15 Temmuz'un faili FETÖ'cüleri yeniden devlete doldurmak. PKK'yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız' dedi.

Millet Partisi'nden Millet İttifakı'na isim tepkisi

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar partisinin İzmir'deki toplantısında, içinde olmadıkları bir ittifakın 'Millet' ismini kullanmasına karşı olduklarını vurgulayarak, Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) başvuruda bulunduklarını açıkladı. Nacar, Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine kadar gideceğiz. Eğer siz ismimizi kullanmaya devam edecek olursanız biz sizin ittifakınızı 'Gasp İttifakı' olarak tanımlayacağız diye konuştu.

CHP Grup toplantısı... Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının tam metni

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Çocukları etten sütten mahkum bırakanlarla kavga edeceğiz. Kira ile, enflasyon ile kavga edeceğiz' dedi.

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok AK Parti'ye katıldı

2018 yılındaki genel seçimlerde İYİ Parti'den Balıkesir Milletvekili olarak seçilen, 2019 yerel seçimlerinde Millet İttifakı'nın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçime giren Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, AK Parti'ye katıldı.

Fatih Erbakan'dan Mansur Yavaş açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Millet İttifakı'nda şimdiden Cumhurbaşkanlığı adaylığı problemi baş gösterdiğini belirterek, Mansur Yavaş'ın adaylığını ihtimal görmediğini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığının kuvvetle muhtemel olduğunu söyledi.

Erdoğan: Altılı, aynısı Macaristan’da da oldu, orada da altılı çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bu seçim öylesine önemlidir ki, normal şartlarda sokakta rastlaşsalar selam vermeyecek olanları aynı masa etrafında bir araya getirebilmiştir. Altılı, aynısı Macaristan'da da oldu, orada da altılı çıktı. Bunların koordinatörlerinin kimler olduğunu biliyorsunuz. Aynı odak Macaristan'da da koordinatör oldu. Aynı hesap burada da devam ediyor' dedi.

CHP Grup toplantısı... Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının tam metni

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Yargı bağımsızlığı konusunda, çoklu baro konusunda endişe taşıyorlar. Serbest çalışan avukatlar ücretleri konusunda endişe taşıyorlar' dedi.

Erdoğan: Putin ve Zelenskiy'le görüşeceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Özbekistan dönüşü duyurdu: Döner dönmez Putin ve Zelenskiy'le görüşeceğim

Kılıçdaroğlu: Maceracı para ve kur politikalarından vazgeçin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Maceracı para ve kur politikalarından vazgeçin. Devlet macerayla yönetilmez' dedi.

Bahçeli: CHP, HDP’nin kostüm giymiş halidir; PKK'nın yedek kulübesidir

Millet İttifakı'nı, stokçuları ve "kan, zulüm ve gözyaşı" ile bilinen küresel güçleri hedef alan Bahçeli, Türkiye'nin Rusya-Ukrayna savaşının sona erdirilmesindeki çabalarından övgüyle bahsetti.

Şahin: ' Başbakan olacağım diye ortada gezineceğine yüreğin yetiyorsa Cumhurbaşkanı adayı ol Tayyip beyin karşısına'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kuruluyu üyesi, eski TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, memleketi Karabük'te, Millet İttifakının ortakları Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener'e yüklendi.

Bahçeli partisinin 5 temel stratejik hedefini açıkladı

Partisinin 5 önemli stratejik hedefini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Tekraren paylaşmak isterim ki Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı'nın vatan ve millet sevgisiyle pekişmiş ahlaki ilkelerine bağlı ve sadık kalacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla işlerliği ve ilerleyip güçlenmesi için insanüstü bir çaba gösterecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, 2023 yılının Haziran ayında Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrardan ve açık ara farkla Cumhurbaşkanı seçilebilmesi için olağanüstü bir mücadele azmi sergileyecektir' dedi.

MHP: Hiçbir mikropartikül parti, CHP'nin kucağında seçmen kantarına çıkamayacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın: “Hiçbir mikropartikül parti, CHP'nin kucağında seçmen kantarına çıkamayacaktır”