Mustafa Varank Haberleri

Mustafa Varank Haberleri

Bakan Varank, üniversite tercihi yapacak öğrencilerle bir araya geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, üniversite tercihi yapacak öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Bakan Varank, son 20 yılda özellikle yüksek öğretime önemli yatırımlar yapıldığını söyledi.

İlhan Varank şehadetinin 6'ncı yılında mezarı başında anıldı

15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ağabeyi Prof. Dr. İlhan Varank, Fatih Şehzadebaşı Camisi avlusunda bulunan kabri başında dualarla anıldı.

BAE ile ilişkilerde yeni dönem: Yeni yatırımlar ve ekonomik işbirlikleri hedefleniyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ''Yenilenebilir enerji, otomotiv, petrokimya, sağlık, e-ticaret ve birçok sektörden firmalarımızla yatırım çalıştayı düzenliyoruz. Potansiyel iş birliği imkanlarını değerlendiriyoruz. Ticaretimizi çeşitlendirip, yeni yatırımları teşvik etmemize bu program vesile olacak'' dedi.

Bakan Varank: 'Kılıçdaroğlu'nun 'yapılmıyor' dediği yatırımlar Türkiye'nin dört bir yanında güneş gibi parlıyor'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, 'Emin olun Kılıçdaroğlu'nun 'yapılmıyor' dediği yatırımlar Türkiye'nin dört bir yanında güneş gibi parlıyor. Ama tabii görmek için göz, idrak etmek için de akıl lazım' dedi.

Bakan Varank: 'Cumhurbaşkanımız olmasa bu ülkede siyaseten NATO masasında bu mücadeleyi verecek başka bir kişi göremiyorum'

Ortak Hafıza Dergisinin tanıtım toplantısında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'FETÖ; halktanmış gibi görünen bir sapığın öğretileriyle hareket eden eli kanlı terör örgütüdür, devlete sızmış ve devleti ele geçirmeye çalışan bir terör örgütüdür. Bu siyasi örgütle mücadele, ülkemiz için ölüm kalım meselesidir' dedi. Türkiye'nin Finlandiya ve İsveç'le müzakerelerinde FETÖ isminin NATO tarafından işlenmiş olmasının bu mücadelenin nasıl yüksekte tutulduğunu gösterdiğini anlatan Varank, Eğer Sayın Cumhurbaşkanımız olmasa bu ülkede siyaseten NATO masasında bu mücadeleyi verecek başka bir kişi göremiyorum diye konuştu.

TOBB ve Turkcell, yerli teknoloji üreten KOBİ'lerle buluştu

Turkcell ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye'nin dijital altyapılarda yerlilik ve millilik hedefleri kapsamında KOBİ'lerin desteklenmesi için 'İnovasyon ile Yerli Üretim ve KOBİ'lerin Gücü' etkinliği düzenledi. Etkinlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, teknolojide yerli üretim konusunda değerlendirmelerde bulundu. Yapılacak iş birliği sayesinde KOBİ'ler, Turkcell'in teknoloji ve Ar-Ge desteğiyle yerli ürünlerini geliştirebilecek.

Bakanlar Varank ve Kasapoğlu 'Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği' açılışına katıldı

Diyarbakır'da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bu yıl 2'nci kez yapılan ve 4 gün sürecek olan 'Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği'ne katıldı.

Bakanlar Varank ve Kasapoğlu öğrencilerin çalışmalarını inceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik merkezinde öğrencilerin çalışmalarını inceledi.

Bakan Varank, bin 11 gündür evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır'da bin 11 gündür evlat nöbetinde olan ailelerle bir araya geldi. Bakan Varank, Türkiye'de terör örgütünü ve terör örgütüne payandalık yapan siyasetçileri görmek istemiyoruz' dedi.

Bakan Varank Diyarbakırlılara meyan şerbeti ve limonata ısmarladı

Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği açılış töreni için kentte gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, esnaf ziyareti esnasında vatandaşlarla bir araya gelerek simit, limonata ve meyan şerbeti ikram etti.

Bakan Varank'tan Diyarbakır'a müjde

Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği açılış töreni için kentte gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karacadağ Kalkınma Ajansı toplu açılış töreninde '5 bin 400 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak, yaklaşık 2,5 milyar liraya mal olacak Diyarbakır Lojistik Merkezi Projesinde artık son eşiğe geldik. Projenin temel atma töreni önümüzdeki günlerde yapılacak' dedi.

Bakan Varank'tan Diyarbakır Valiliğine ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali İhsan Su ile bir araya geldi.

Tarih ve bilim yıldızlarla buluşuyor

Tarih ve bilimin yıldızlarla buluştuğu Diyarbakır Zerzervan Gökyüzü Gözlem Etkinliği başlıyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan etkinlik, gökyüzü tutkunlarını bir araya getirecek. 9-12 Haziran'da Diyarbakır'da bulunan Zerzevan Kalesi'nde gerçekleştirilecek organizasyonun açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yapacak. Atölye çalışmalarından teleskop gözlemlerine, astro sohbetlerden konserlere kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak etkinliğe katılanlar, kale çevresine kurulacak çadırlarda konaklayacak.

Aksaray Bilim Festivali kapılarını vatandaşlara açtı

Aksaray Belediyesi tarafından organize edilen 'Aksaray Bilim Festivali' Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımı ile gerçekleştirildi. Solo Türk gösterisiyle başlayan festivalde onlarca etkinliğin yanı sıra 102 firma stant açtı.

Varank: Bunlar gerçekten sanayiden de üretimden de anlamıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Bu apaçık gelişmelere rağmen birileri çıkıp bu rakamlara burun kıvırabiliyor. Hala 'AK Parti döneminde Türkiye'de fabrika açılmadı' diyebiliyor. Biz kendilerine üretim cahili dediğimizde alınıyor ama bunlar gerçekten sanayiden de üretimden de anlamıyor' dedi.

TEKNOFEST Azerbaycan'da Samsun ilgisi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Bakü'de düzenlenen 'TEKNOFEST Azerbaycan'da tanıtım standı açtı. Şehrin tanıtımını yaptı. İlginin hayli yüksek olduğu ifade edildi. Samsun standını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da ziyaret etti.

Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na Arapça tweet cevabı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin (YASED) Ankara Ofisi açılışında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Arapça attığı tweete tepki gösterdi. Muhalefetin Türkiye'ye yatırım yapan ülkeleri coğrafyalarına göre ayırdığına vurgu yapan Bakan Varank, 'Bu bir faşizmdir' dedi.

Bakan Varank, 4 ayrı ilde gerçekleştirilecek Gökyüzü Gözlem Etkinliği'nin takvimini duyurdu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilki Diyarbakır'da 9-12 Haziran tarihleri arasında Diyarbakır'daki tarihi Zerzevan Kalesi'nde gerçekleştirilecek Gökyüzü Gözlem Etkinliği'ne ilişkin, 'Gençlerin aileleriyle 3 gece boyunca yıldızları, Ay'ı, gezegenleri izlediği etkinliği sadece Antalya'da düzenliyorduk. Bu sene Diyarbakır, Van ve Erzurum dahil olmak üzere farklı şehirlerimizde düzenleyeceğiz' ifadelerini kullandı.

Türk öğrenciler, uluslararası yarışmadan ödülle döndü

Türkiye, 63 ülkeden bin 750 öğrencinin katıldığı Uluslararası Regeneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışmasında ödüllerle döndü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından, 'Dünyanın en büyük bilim ve mühendislik yarışması RegeneronISEF'te 6 öğrencimiz büyük ödül, 4 öğrencimiz ise özel ödül kazandı' ifadelerini kullandı.

Bakan Varank: 'Tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık'

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde düzenlenen Kimya Teknoloji Merkezi'nin imza töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 23.4 milyar dolarlık ihracatla tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık. Bugün sanayi üretim rakamları açıklandı. Aylık bazda bir miktar düşüş olsa da geçen senenin yüzde 9 üzerinde bir üretim artışını görebiliyoruz dedi.

Bakan Varank pilav kazanı karıştırdı, Bakan Dönmez ise pilav dağıttı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bir takım ziyaretler için geldikleri Bilecik'te kazan karıştırıp vatandaşlara birlikte pilav dağıttılar.

Bakan Varank: Kaftancıoğlu kararını eleştirmek ikiyüzlülüktür

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen hapis cezası hakkında yapılan eleştirilerle ilgili, Bu ülkede hukuk var' diyorsunuz ama sizin aleyhinize karar çıkınca hukuku eleştiriyorsunuz. Bu ikiyüzlülüktür. Burada yapılan tartışmaların tamamı aslında Türkiye'de demokrasinin altını oymak, hukukun altını oymak için yapılan tartışmalardır dedi.

Bakan Varank uçaktan TOGG'un dev fabrikasını çekti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG'un Bursa'nın Gemlik ilçesindeki yapımı devam eden fabrikasının inşaat ilerleyişini görüntüledi. Bakan Varank, yerli otomobillerin yıl sonundan önce banttan inmeye başlayacağını söyledi.

Bakan Varank ve Başkan Oğuz'dan işçi ve sanayicilere ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, sanayi alanında yoğun bir potansiyeli sınırları içerisinde barındıran Kahramankazan'daki fabrika ve üretim tesislerini ziyaret etti. Varank ve Oğuz, Kahramankazan'ın sanayi ve teknoloji alanındaki potansiyelinin masaya yatırıldığı ziyaret sırasında, ilçeye kazandırılabilecek yeni yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Bakan Varank: '(Kazakistan ile) Dış ticaret anlamında koyduğumuz 10 milyar dolarlık bir hedef var'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kazakistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin Orta Asya'daki ilişkilere örnek olacak seviyede olduğunu belirterek, 'Daha önce dış ticaret anlamında koyduğumuz 10 milyar dolarlık bir hedef var. Bu hedefe ulaşmak için biraz yolumuz var. Şu anda 3 milyar dolarlık bir dış ticaret hacmimiz var. ama bunu da birçok kanalı geliştirerek artıracağımıza inanıyoruz' dedi.

Organize Sanayi Bölgesi'nden çıkan firma 112 ülkeye su parkı ihraç ediyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, su parkı üzerine üretim yapan Polin Group'u ziyaret etti. Varank, 'Polin Group'un kendi Ar-Ge ve tasarım merkezleriyle tüm dünyada 110'dan fazla ülkeye bu tip parkları tasarlaması, üretmesi, bunları gidip oralarda kurması ve bunları işletmesi gerçekten katma değerli üretim açısından önemli bir gayret' dedi.

Türkiye 80'den fazla ülkeye eğlence ihraç ediyor

DOF Robotics firmasını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Burada firmamız kendi geliştirdiği, tasarladığı, bakanlığımızın desteklediği Ar-Ge merkezinde projelerini oluşturduğu ürünlerini üretiyor ve daha sonra dünyanın her tarafına ihraç ediyor' dedi.

Bakan Varank: 'Türkiye geçen yıl 2 milyar dolarlık gemi ihracatına imza attı'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Yalova'nın Altınova ilçesindeki tersaneler bölgesinde bulunan SANMAR Tersanesi'ni ziyaret etti. Denize açılarak römorkörleri test eden Varank, Türk denizcilik sektörünün son yıllarda büyük bir ivme yakaladığını belirterek, 'Türkiye sadece geçen yıl 2 milyar dolarlık gemi ihracatına imza attı' dedi.

Bakan Varank: 'Teröristler İBB'de boy gösteriyor'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bahçelievler Belediyesi'nin düzenlediği bayramlaşma etkinliğine katıldı. Bakan Varank, 'Biz terörü şehirlerimizden temizlemeye çalışırken teröristler İBB'de boy gösteriyor' dedi.

Bakan Varank: 'KOBİ'lere desteği iki kat arttırarak 1 milyon 200 bin liraya çıkarıyoruz'

BATMAN (İHA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, KOBİ'lerimiz projeleri için 600 bin liraya kadar verdiğimiz desteği de iki kat arttırarak 1 milyon 200 bin liraya çıkarıyoruz. Bu müjdemiz de tüm KOBİ'lerimize hayırlı olsun' dedi.