New York Haberleri

New York Haberleri

Bıçaklı saldırıya uğrayan İngiliz yazar Salman Rüşdi'nin sağlık durumu iyiye gidiyor

Hint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi'nin Menajeri Andrew Wylie, yazarın New York'taki bir etkinlik sırasında uğradığı bıçaklı saldırının ardından bağlandığı solunum cihazından ayrıldığını ve sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirdi.

İngiliz yazar Rüşdi bıçaklı saldırının ardından solunum cihazına bağlandı

Hint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi'nin New York'taki bir etkinlik sırasında uğradığı bıçaklı saldırının ardından kaldırıldığı hastanede solunum cihazına bağlandığı, kolundaki sinirlerin ve karaciğerinin ciddi zarar gördüğü, bir gözünü de kaybetme riskinin bulunduğu açıklandı.

İngiliz yazar Salman Rüşdi New York'ta bıçaklı saldırıya uğradı

Hint asıllı İngiliz yazar Salman Rüşdi, New York'taki bir etkinlik sırasında uğradığı bıçaklı saldırıda yaralandı.

'Martı New York'ta Türk bayrağını dalgalandıracak'

Martı'nın New York Borsası'na açılması süreci hakkında açıklamalarda bulunan Martı Kurucu ve CEO'su Oğuz Alper Öktem, 'Sermaye yapımızı güçlendirmek için en doğru zaman. Martı'nın borsaya 2022 yılının 4. çeyreğinde açılmasını bekliyoruz. Şirket değerinin 532 milyon dolar olmasını öngörüyoruz. Brüt 280 milyon dolar kadar kaynağında bilançomuza girmesini hedefliyoruz' dedi.

Trump, New York Başsavcılığındaki sorgusunda susma hakkını kullandı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, mülklerinin değerleri konusunda açılan soruşturma çerçevesinde New York Başsavcılığında yemin altındaki sorgusunda ABD Anayasasının 5'inci ek maddesi bağlamında kendi aleyhine tanıklık etmeyi reddettiğini ifade etti.

Trump, yarın yemin altında sorgulanacak

ABD Başkanı Donald Trump, yarın New York Başsavcılığı'nda yemin altında sorgulanacak.

Ay'a ayak basan ikinci astronotun ceketi 2.8 milyon dolara satıldı

Ay'a 1969'da ayak basan Buzz Aldrin'in tarihi Apollo 11 görevinde uçuş sırasında giydiği ceketi, New York'taki müzayedede 2 milyon 772 bin 500 dolara alıcı buldu.

Hukuk öğrencilerine yurtdışında kariyer fırsatı

Hukuk alanında eğitim gören öğrencilere Amerika'dan kariyer fırsatı geliyor. Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Hukuk Fakültesi ve Kansas University Law School arasında yapılan anlaşma ile öğrencilere, lisans diplomasının yanı sıra tezli yüksek lisans derecesi ile iki ayrı diploma alma fırsatı sağlanıyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler aynı zamanda New York, California, Washington, Georgia ve Wisconsin'da baro sınavına girmeye hak kazanacaklar.

ABD'de 2013'ten bu yana ilk çocuk felci vakası

ABD'de 2013'ten bu yana ilk çocuk felci vakası New York kentinde kayıtlara geçti.

İstanbul Havalimanı bir kez daha 'Dünyanın En İyi 10 Havalimanı' arasında

İstanbul Havalimanı, New York merkezli dünyaca ünlü Travel and Leisure dergisinin 'Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı' anketinde, okuyucularının oylarıyla belirlenen listeye 94.06 puanla ikinci sırada girme başarısı gösterdi.

New Yorklu polis hayalindeki buruna Mersin'de kavuştu

Türkiye, dünyada sağlık turizminde giderek önem kazanan bir merkez haline geliyor. Özellikle plastik cerrahide dünya standartlarında hizmet verilirken, 9 bin kilometre mesafe katederek Mersin'e gelen ABD'li kadın polis memuruna da kaburgasından alınan kıkırdakla doğal burun yapıldı.

Türk gıda ihracatçıları, ABD'deki nüfuzunu artırıyor

Dünyanın en büyük gıda ithalatçısı ABD'ye 2021 yılında ilk kez 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştiren, 4 yıl içerisinde 2 milyar dolar ihracat hedefleyen Türk gıda sektörü, ABD'nin en büyük gıda fuarı New York Summer Fancy Food Show Fuarı'na 30 firma ile katıldı.

Sokaklarda yaşıyordu, patron oldu, hikayesi evsizlere ilham veriyor

ABD'nin New York kentinde günlerce sokaklarda ve evsizler barınağında yaşayan Hakkı Akdeniz'in başarı hikayesi evsizlere ilham kaynağı oldu.

Biden, Ukrayna'ya gelişmiş roket sistemleri içeren yeni silah paketini resmen duyurdu

ABD Başkanı Joe Biden, New York Times'ta kaleme aldığı köşe yazısında bahsettiği Ukrayna'ya gelişmiş roket sistemleri içeren yeni silah yardımı paketini resmen duyurdu.

New York Temyiz Mahkemesi, Trump'ın itirazını reddetti

New York Temyiz Mahkemesi, ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın Trump Organization hakkındaki soruşturmanın siyasi olarak motive edildiği iddiasına için yaptığı itirazı reddederek, Trump ile oğlu Donald Trump Jr. ve kızı Ivanka Trump'ın Trump Organization'ın iş uygulamalarına ilişkin sivil soruşturmanın bir parçası olarak yeminli ifade vermelerine oy birliğiyle karar verdi.

İş adamı Akdeniz'e Cannes'da 'insanlık ödülü' verildi

New York'ta yaşayan ve ABD'nin ünlü pizza zincirinin sahibi olan iş insanı Hakkı Akdeniz'e, Fransa'nın Cannes şehrinde insanlık ödülü verildi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulu çatısı altında ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Göç Gözden Geçirme Forumu'na katılmak üzere geldiği ABD'nin New York kentinde temaslarına devam ediyor. Çavuşoğlu, Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly ile bir araya geldi. Bakan Çavuşoğlu yapılan görüşmeye istinaden, Kanadalı mevkidaşım Melanie Joly ile Ukrayna'daki savaşın gıda güvenliğine etkilerini ve NATO genişlemesi konularını ele aldık. şeklinde açıklamada bulundu.

New York’taki silahlı saldırıda 10 kişi hayatını kaybetti

ABD'nin New York eyaletine bağlı Buffalo kentindeki bir süpermarkette meydana gelen silahlı saldırıda en az 10 can kaybı olduğu bildirildi.

Esenler'de 'Bir Düş Gördüm' filminin galası yapıldı

Esenler Belediyesi, yönetmen Murat Çeri'nin New York Film yapımcıları, Bangkok Thai, Nepal ve İskandinav gibi festivallerden ödülle dönen 'Bir Düş Gördüm' filminin galasına ev sahipliği yaptı.

New York'taki metro saldırısının şüphelisi yakalandı

ABD'nin New York kentindeki Brooklyn metro istasyonunda düzenlenen silahlı saldırının şüphelisi Frank James'in polis tarafından yakalandığı bildirildi.

New York'taki metro saldırısının şüphelisi aranıyor

New York Belediye Başkanı Eric Adams, ABD'nin New York kentindeki Brooklyn metro istasyonunda düzenlenen silahlı saldırının ardından olayda bilgisi bulunduğu gerekçesiyle aranan Frank James'in artık şüpheli olarak arandığını duyurdu.

New York'taki metro saldırısı terör eylemi olarak soruşturulmuyor

ABD'nin New York kentindeki metro istasyonunda düzenlenen silahlı saldırının terörle ilişkilendirilmediği ifade edilerek, saldırıda yaralananların sayısının 16'ya yükseldiği ve 10'unun silahla vurulduğu aktarıldı.

New York metrosuna saldırı: 13 yaralı

ABD'nin New York kentindeki Brooklyn metro istasyonuna gerçekleştirilen silahlı saldırıda 13 kişi yaralandı.

Bakan Yanık, New York'ta kadın kanaat önderleri ile bir araya geldi

New York'taki Türkevi'nde kadın kanaat önderleri ile bir araya gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Dünyanın en çok mülteci ağırlayan ülkesiyiz ve çeşitli ülkelerden 5 milyona yakın mülteciye, sığınmacıya ev sahipliği yapıyoruz dedi.

Bakan Yanık: 'Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, New York'ta Birleşmiş Milletler 66'ncı Kadının Statüsü Komisyonu Türkiye Yan Etkinliği: 'Kadınların Kooperatifler Yoluyla Güçlendirilmesi' konulu çevrimiçi olarak düzenlenen toplantıda, 'Kooperatifçilik sistemi kadınların ekonomik yönden kalkınmasını destekliyor' dedi.

Bakan Yanık: 'Türkiye dünya çapında kadınların ve kız çocuklarının güçlendirilmesini destekliyor'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, New York'ta BM Kadının Statüsü Komisyonunun 66. Toplantısı kapsamında düzenlenen oturumda yaptığı konuşmada, 'Türkiye, kapsamlı kalkınma yardımı programları aracılığıyla dünya çapında acil, çatışma veya çatışma sonrası durumlarda kadınların ve kız çocuklarının etnik köken veya din gibi herhangi bir ayrım gözetmeksizin güçlendirilmesini desteklemektedir' dedi.

Bakan Yanık, New York'ta Batı'ya insanlık dersi verdi

ABD'nin New York kentinde Kadının Statüsü Komisyonu 66'ncı oturumu açılış toplantısında konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Çatışmaların ortasında kalanları yalnız bırakmamak ahlaki yükümlülüğümüzdür' dedi.

Amerikan yargısından 2021'de rekor ölüme sebep olan ateşli silahlara karşı görev gücü

2020 yılında silahlı saldırılarda ya da ateşli silahlarla ilgili hadiselerde 19 bini aşkın kişinin yaşamını yitirdiği ABD'de Adalet Bakanlığı, Suç Silahlarının Kaynaklarını Azaltmak İçin Ateşli Silah Ticareti Görev Kuvvetlerinin kurulduğunu duyurdu.