Ordu Haberleri

Ordu Haberleri

İnternet alışverişlerinde “iade yoktur” ibaresinin hukuki geçerliliği var mıdır?

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 48’inci maddesine göre internet alışverişleri mesafeli sözleşmeler kapsamında olmakla beraber, aynı maddenin dördüncü bendi uyarınca tüketicinin internet alışverişlerinde 14 gün içinde “cayma hakkı” bulunmaktadır.

‘İlk yılında seçime girmeye hak kazanamayan partiler otomatikman kapanmalı’ önerisi

Tevfik Diker, “Türkiye’de makam ve unvan sahibi olmanın en kolay yolu 30 kişi bulup parti kurmaktır.Halk deyimiyle turşu kurmak daha zordur. Bir parti kurulduğundan sonra bir yılda seçime girmeye hak kazanmıyorsa otomatikman kapanmalıdır” dedi.

Joe Biden ve dünyayı bekleyenler

ABD’deki devir teslim törenini izlerken farklı bir tablo gördük. Ekranlara yansıyan yüzlerdeki ifadeler eski dev teslim törenlerine göre epey asık ve endişeliydi. Bu durum zaten konuşmalara da yansıdı.

Avrupalılar Roma rakamlarını ne zaman terk ettiler?

Milattan kısa bir süre sonra Hindistan'da icat edilen sayı sistemindeki 10 sembol ile sonsuz sayıda sayı yazılabiliyordu. Müslüman bilim insanlarının eserlerinin Latinceye çevrilmesiyle Avrupalılar bu sayı sistemi ile tanışmış oldu.

41 ilin beklediği Karadeniz-Akdeniz otobanının yüzde 94’ü tamam

Sultan Abdülaziz zamanında ilk kez gündeme gelen, II. Abdülhamid döneminde projesi çizilen Karadeniz-Akdeniz Otoyolu’nun yüzde 94'lük bölümü tamamlandı.

10 ayda 2702 yangında 13 bin hektar alan kül oldu

2020 yılının ilk 10 ayında Türkiye genelinde toplam 2.702 adet orman yangını meydana geldiğini, toplam 12.806,66 hektar alanın zarar gördüğü açıklandı.