Ramazan Bayramı Haberleri

Ramazan Bayramı Haberleri

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda yolcu sayısı 89 bini aştı

Bu yılki Ramazan Bayramı'nda Kuzey Ege'nin önemli ulaşım noktalarından birisi olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'nda daha önce hiç görülmemiş bir yoğunluk yaşanırken, yılın ilk yarısında yolcu sayısı 89 bini aştı.

Bayramda 3 ilde elektrik tüketimi yüzde 6,6 düştü

Ramazan Bayramı'nda ÇEDAŞ'ın elektrik dağıtım hizmeti verdiği Sivas, Tokat ve Yozgat'ta elektrik tüketimi geçen yıla göre yüzde 6,6 düşüş gösterdi.

Fatih'te marketten 30 bin lira gasp eden şahıs yakalandı

Fatih'te Ramazan Bayramında elinde bıçakla markete girip kasiyeri tehdit ederek 30 bin lirayı gasp eden şüpheli yakalandı. Yaşanan o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

TEM'de dönüş yoğunluğu

DÜZCE (İHA) – Ramazan Bayramı'nı memleketlerine geçirip tatili 9 güne çıkartan vatandaşların dönüş yoğunluğu başladı. TEM otoyolu Düzce geçişinde akıcı yoğunluk oluştu.

43 ilin geçiş noktasında trafik yoğunluğu: Tatilcilerin dönüş yolcuğu sürüyor

Ramazan Bayramı tatilini uzatarak yaşadıkları yerlere dönmek için yola çıkanlar, 43 ilin geçiş noktasındaki kilit kavşak Kırıkkale'de trafik yoğunluğu oluşturdu.

Safranbolu pandemi öncesi günlerine dönmeye başladı

Ramazan Bayramı'nda 100 bin ziyaretçiyi ağırlayan UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesi, pandemi öncesindeki hareketli günlerine dönmeye başladı.

Hamidiye Kültür Bahçesi 7'den 70'e büyük ilgi görüyor

Sivas'ta bulunan Hamidiye Kültür Bahçesi, Ramazan Bayramı'nda hem Sivaslıların hem de şehir dışından gelenlerin uğrak mekanı oldu. Sivas-Ankara karayolu üzerinde yer alan Hamidiye Kültür Bahçesi, içerisinde 22 adet farklı proje barındırıyor. Ramazan ayında açılış öncesi bütün hazırlıklarını tamamlayan Hamidiye Kültür Bahçesi, Ramazan Bayramı'nda Sivaslılar ve şehir dışından gelen vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bakan Karaismailoğlu: 'Ramazan Bayramı tatilinde 2 milyon 970 bin kişi hava yolunu tercih etti'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 29 Nisan-4 Mayıs tarihlerini kapsayan dönemde 2 milyon 970 bin kişinin hava yolu ile seyahat ettiğini açıkladı ve 'Hava yolunu halkın yolu yaptık. Hava yoluna yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek' dedi.

Ramazan Bayramı'nda 40 milyon GB mobil internet kullanıldı

Ramazan Bayramı'nda yaklaşık 40 milyon GB mobil internet kullanıldı. Vodafone kullanıcıları toplam mobil internet kullanımı 5 yıl önceki Ramazan Bayramı mobil internet kullanımına göre 5 kat arttı.

Bakan Kirişci'den İzmir övgüsü

Ramazan Bayramı sonrası ilk il ziyaretini İzmir'e yapan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'İzmir, tarımsal üretimde ve pek çok alanda birinci değilse ikinci, ikinci değilse üçüncü, üçüncü değilse beşinci ama neticede ilk 5'te ve 10'da belirli tarımsal ürünleri üreten bir ilimiz' dedi.

Bayram sonrası trafik yoğunluğu

Ramazan Bayramı sonrası tatilini uzatanlar nedeniyle Samsun'da zaman zaman trafikte kuyruklar oluşuyor.

43 ilin geçiş güzergahında bayram bilançosu belli oldu: Bu bayram can kaybı yaşanmadı

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı kilit kavşak Kırıkkale'de, Ramazan Bayramı tatili süresince yaklaşık 414 bin 293 aracın trafiğe çıktığı kayıtlara geçti. Bu bayram can kaybı yaşanmazken, yapılan denetimlerde de 855 sürücüye 1 milyon 163 bin 453 lira idari ceza uygulandı.

'Tabiatın kalbi' Bolu, bayram tatilinde ziyaretçi akınına uğradı

Bolu'nun önemli turizm merkezleri olan tabiat ve milli parklar, Ramazan Bayramı tatili boyunca 33 bin 801 kişiyi ağırladı.

Ramazan Bayramı'nda data kullanımı yüzde 11,4 arttı

Ramazan Bayramı'nda data kullanımı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 11,4 artarak 51,4 milyon GB'a ulaşarak rekor kırdı. En fazla data tüketilen iller sıralamasında İstanbul ilk sırayı alırken onu Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Antalya takip etti.

3 bin yıllık Frig Vadisi bayramda turist akınına uğradı

Ramazan Bayramı boyunca Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde bulunan Frig Vadisi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Bayramda Van'ın ören yerlerine ziyaretçi akını

Ramazan Bayramı'nın 5 günlük tatil sürecinde ziyaretçiler Van'ın ören yerlerinin başında gelen Akdamar Adası, Van Kalesi, Van Müzesi ve Muradiye Şelalesi'ne yoğun ilgi gösterdi.

İzmir ulaşımında yeni tarife

İzmir'de Ramazan Bayramı tatilinin ardından toplu taşıma ücretlerinde yeni tarifeler belirlendi. Buna göre A tarife çerçevesinde 6,50 TL olan tam biniş ücreti, 7,10'a çıkarıldı.

Beyaz cennete akın

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan beyaz cennet Pamukkale, Ramazan Bayramı tatilinde yerli ve yabancı turistin akınına uğradı.

Karadeniz'in saklı cenneti Ilıca Şelalesi'ne ziyaretçi akını

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan ve güzelliği ile görenleri mest eden Ilıca Şelalesi, Ramazan Bayramı'nda vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Ramazan Bayramı tatilinde Uzungöl'e yoğun ilgi

Trabzon'un ve Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden olan Uzungöl, Ramazan Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. 5 günlük bayram tatilinde hava durumunun yer yer sağanak yağışlı ve ara ara güneşli olduğu Uzungöl yerli ve yabancı misafirlerinin ağırlarken, turizm merkezine 10 binin üzerinde araç girişi yaşandı.

Ayder'de sisli hava tatilcilerin keyfini bozamadı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı dünyaca ünlü turizm merkezi Ayder Yaylası'na Ramazan Bayramı tatilini geçirmek üzere gelen yerli ve yabancı turistler, sisli havaya rağmen bayram tatilinin keyfini çıkardı.

'Kilit kavşak' Kırıkkale'de trafik yoğunluğu: Tatilcilerin dönüş yolculuğu sürüyor

Ramazan Bayramı tatilinin son gününde 43 ilin geçiş güzergahı kilit kavşak Kırıkkale'de, trafik yoğunluğu gece yarısına kadar sürdü. Kilometrelerce oluşan araç trafiği dron ile havadan görüntülendi.

Tatilciler dönüş yolunda feribotlarda yoğunluk oluşturdu

3 günlük Ramazan Bayramı tatili için memleketlerine giden vatandaşlar, dönüş yolunda feribotlarda yoğunluk oluşturdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayramda diplomasi trafiği devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirerek Ramazan Bayramı tebriğinde bulundu.

Bayram dönüşüne geçen vatandaşlar TEM'de yoğunluk oluşturdu

Ramazan Bayramı'nın son gününde dönüş yoluna geçen vatandaşlar, TEM Otoyolu Sakarya geçişinde akıcı yoğunluk oluşturdu.

Geri dönüşler başladı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Ramazan Bayramı tatilini tamamlayanlar, dönüş yolculuğuna geçti. Otellerdeki doluluk oranı yüzde 60'lara düştü.

Bayram tatilinde vatandaşlar Harput'a akın etti

Ramazan Bayramı'nın son gününde vatandaşlar, Elazığ'ın turizmde göz bebeği konumunda yer alan medeniyetler beşiği tarihi Harput Mahallesi'ne akın etti.

Tatilciler dönüş yoluna geçti, 43 ilin geçiş güzergahında trafik durma noktasına geldi

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahı kilit kavşak Kırıkkale'de, Ramazan Bayramı'nın son göründe trafik yoğunluğu devam ediyor. Kilometrelerce oluşan araç trafiği, dron ile havadan görüntülendi.

Bayram dönüşü TEM'de yoğunluk

Ramazan Bayramı tatilini memleketlerinde veya tatil bölgelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu başladı. TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde zaman zaman trafikte kuyruklar oluşuyor.

Antalya'nın dünyaca ünlü Düden Şelalesi'nde Ramazan Bayramı yoğunluğu

Ramazan Bayramı'nın son gününde Antalya'nın dünyaca ünlü Düden Kıyı Şelalesi'ndeki görsel güzellik Ramazan Bayramı'nın son gününde yoğunluk yaşandı.