Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Nissibi Köprüsü'nden 7 yılda 4 milyondan fazla araç geçti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 21 Mayıs 2015 tarihinde açılışı yapılan Nissibi Köprüsü'nden 7 yılda 4 milyonun üzerinde araç geçti.

Edirne'de sokak lezzetleri tanıtımı başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde hazırlanan Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Geleneksel Edirne Mutfağı tanıtılıp, vatandaşlara sokak lezzetleri ikram edildi.

Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ilişkin atama kararları ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İmzaladığımız ortak bildiriyle ülkelerimiz arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık seviyesine yükselttik'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'İmzaladığımız ortak bildiriyle ülkelerimiz arasındaki ilişkileri stratejik ortaklık seviyesine yükselttik. Yüksek Düzeyli işbirliği mekanizması sayesinde ilişkilerimizi iki yılda bir cumhurbaşkanları olarak gerçekleştireceğimiz toplantılarla en üst düzeyde ele alacağız' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanı Duque ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kolombiya Cumhurbaşkanı Ivan Duque ile görüştü.

Ömer Çelik'ten 'Bir Gençlik Şöleni'ne davet

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın Adana'da katılacağı 'Bir Gençlik Şöleni'ne gençleri davet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Suyu akmayan musluğu açmakla 'biz hizmet ettik' diyemezsiniz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'un şu anda Büyükşehir Belediye Başkanlığını üstlenmiş olan kişi veya kişilerin acaba bu alanlarda attıkları bir adım var mı? Bir şey yapın. Suyu akmayan musluğu açmakla 'biz hizmet ettik' diyemezsiniz dedi.

Bakan Kurum: 'İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümünde Atatürk Havalimanı'ndaki Türkiye'nin en büyük millet bahçesini ilk fidanlarıyla buluşturuyoruz'

MERSİN (İHA) – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle İstanbul'un fethinin 569. yıl dönümünde Atatürk Havalimanı'nda yapılacak Türkiye'nin en büyük millet bahçesini ilk fidanlarıyla buluşturacaklarını belirterek, Dünyanın hiçbir yerinde yeşile, ağaca, 132 bin ağaç dikilmesine karşı çıkıp bir de kendilerini 'çevreci' diye nitelendiren bir muhalefet bulamazsınız, göremezsiniz. Dün sözde 'ağaç kesildi' diye ayağa kalkanlar, bugün ağaç dikilmesine, şehre yeşil bir yaşam alanı kazandırılmasına karşı çıkıyorlar dedi.

Edirne'nin yeni Valisi Kırbıyık göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede yayımlanan valilik kararnamesiyle Edirne Valiliğine atanan İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık valilik bahçesinde düzenlenen törenle karşılandı.

MHP'li Öztürk: 'Erdoğan ilk turda seçilir'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Öztürk, gelecek yıl haziran ayında yapılacak olan seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi ilk turda kazanacağından ve Cumhur İttifakı'nın mecliste güçlü bir çoğunlukla temsil edileceğinden hiçbir şüphesi olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Hedefimiz bu evlerde 1 milyon mülteciyi barındırmak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Biz özellikle Suriye kuzeyinde briket evlerle adım attık hedefimiz bu evlerde bir milyon mülteciyi barındırmak. Bu insanlar Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığındılar. Bunları biz muhacir olarak gördük. Osmanlı'dan bu yana Türkiye bu tür ilticalara ev sahipliği yapan, kapısını açan bir ülkedir' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Gençlerimizi kucaklayan anlayışla, Türkiye'ye kurulan tuzakları birer birer bozduk'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ülkemizde her dönemde maalesef gençlerimizi birbirine düşürerek Türkiye'yi kendi içine kapatacak senaryolar sahnelenmiştir. Gençlerimizin her kaybı Türkiye'nin kaybı olmuştur. Biz gençlerimizi bu ayrımlardan gençlerimizi kucaklayan anlayışla Türkiye önüne kurulan tuzakları birer birer bozduk' dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, İsveç ve Finlandiya’nın 'Türkiye düşmanlarına verdiği desteğe' sert çıktı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusuna ilişkin, 'Sizin bu terör örgütlerine verdiğiniz destekler, bizim askerimize, polisimize, sivil vatandaşımıza dönük bir saldırı olarak ortaya çıkıyor. Dolayısıyla düşmanlarımıza verilen bu destek hiçbir şekilde kabul edilemez. Bunun müttefiklik bağlamında izah edilmesi de asla mümkün değildir' dedi.

Erdoğan: Türkiye’yi engellemek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: NATO’da terör örgütlerinin olmasını kabullenemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO bir güvenlik teşkilatıdır. Böyle bir güvenlik teşkilatı içinde biz terör örgütlerinin olmasını kabullenemeyiz. Geçmişte girenler girdi. Maalesef o dönemin Türkiye'deki yönetimi bunların önünü açtı. Biz bir sokulduğumuz delikten bir daha sokulmayı düşünmüyoruz. Yunanistan'da bunu yaşadık. Biliyoruz ki İsveç de, Finlandiya da bize aynı numarayı çekecek. Neden böyle bir gaflete düşelim dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı başladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı başladı.

Türkiye'nin gençleri Adana'da buluşacak

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Adanalıları 21 Mayıs'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan 'Bir Gençlik Şölenine' davet etti.

Letonya vatandaşları Türkiye'de 90 gün vizesiz kalabilecekler

Letonya vatandaşlarının Türkiye'ye yapacakları seyahatlerde 180 gün içinde 90 gün vizesiz kalabilmelerine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Afyonkarahisar Valisi Yiğitbaşı görevine başladı

Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, görevine başladı. 'Afyonkarahisar'da görev yapacak ilk kadın vali olmaktan, mutluluk duyuyorum' diyen Vali Yiğitbaşı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür etti.

Emine Erdoğan: 'Tüm çocuklarımızın aileleriyle müzelerdeki eserlerimizi gelip görmeleri lazım'

Kırşehir'de Müzeler Günü etkinliği kapsamında Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Tüm çocuklarımızın aileleriyle müzelerdeki eserlerimizi gelip görmeleri lazım. Küçük yaştan itibaren çocuklarımıza ve torunlarımıza bu alışkanlığı kazandırmak zorundayız dedi.

Batman Valisi Canalp göreve başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan valilik kararnamesiyle Edirne'den Batman'a Vali olarak atanan Ekrem Canalp, valilik bahçesinde törenle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'NATO'yu güvenlikten yoksun hale getirmeye evet diyemeyiz'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO'ya başvuran Finlandiya ve İsveç'i teröre verdikleri destek üzerinden eleştirerek, NATO'yu güvenlikten yoksun hale getirmeye evet diyemeyiz dedi. Atatürk Havalimanı tartışmasına ilişkin de Erdoğan, 29 Mayıs'ı da istersen sen de gel Bay Kemal, Atatürk Havalimanı'nda kutlayacağız. Biz orada 29 Mayıs İstanbul'un fethini kutlayacağız. O gün ağacı dikeceğiz ve bahçenin temelini atacağız ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı söz vermişti, o ilçede doğalgaz çalışmaları sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söz vererek çalışmaların başlatılması için talimat verdiği Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde doğalgaz çalışmaları devam ediyor.

Edirne'nin kanayan yarası Selimiye Meydanı hak ettiği görünüme kavuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Selimiye Meydanı'nda Ekim ayında başlayan çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Meydanda incelemelerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan, Selimiye'nin biblo gibi ortaya çıktığını ifade etti.

Vali Hulusi Şahin Batman'a veda etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan valilik kararnamesiyle Batman'dan Malatya'ya atanan Vali Hulusi Şahin, Batman'da bulunan Kurum müdürleri, idareciler, STK'ler, Muhtarlar, Gazeteciler ve çok sayıda kişi ile akşam yemeğinde bir araya gelerek vedalaştı. Batman TPAO bahçesinde gerçekleşen organizasyonda Şahin, tek tek katılımcılar ile konuştu ve helallik aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın ölümünün ardından taziye ziyareti amacıyla Abu Dabi'ye geldi. Erdoğan, BAE Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan'la görüştü.

Kılıçdaroğlu’dan müteahhide Atatürk Havalimanı ültimatomu: Makineleri çek, pistlere dokunma

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclis grup toplantısında Atatürk Havalimanı'nın yıkılacağına ilişkin iddialara da değindi.

Soylu: Siyaset alanına ‘terörizm’ çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Biz şunu görüyoruz, siyaset alanına terörizm çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Siyaset alanına anarşizm çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Siyaset alanına kamu düzenini ortadan kaldırma arzusu çekilerek meşrulaştırılmaya çalışılıyor' dedi.

Sümeyye Erdoğan, Çekmeköy'de lise öğrencilerinin 'hayır panayırına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin düzenlediği hayır panayırının açılış törenine katıldı.

Türkiye-Cezayir arasında 15 anlaşma, bir ortak bildiri imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 1. Toplantısı Ortak Bildirisi imzalandı. Ayrıca Türkiye ile Cezayir arasında siyasi, askeri, ekonomik, ticari, kültürel, turistik alanlarda iş birliğini içeren 15 anlaşma imzalandı.