Sezai Karakoç Haberleri

Sezai Karakoç Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: 'Üstat Sezai Karakoç, fikirleriyle, dava adamlığıyla, üstün edebi eserleriyle ve örnek şahsiyetiyle asrımızın parlayan yıldızlarından biriydi'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 'Üstat Sezai Karakoç, fikirleriyle, dava adamlığıyla, üstün edebi eserleriyle ve örnek şahsiyetiyle asrımızın parlayan yıldızlarından biriydi. O, bu toprakları, bu aziz coğrafyayı gözü kapalı teslim edebileceğimiz bir değil, hamdolsun ki birkaç diriliş nesli yetiştirdi' dedi.

Bu sempozyum Sezai Karakoç'a ithaf edildi

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde dördüncüsü düzenlenen edebiyat sempozyumları başladı. Sempozyum, bu yıl Diriliş Dergisi ve Sezai Karakoç'a ithaf edilirken, Eski Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de açılış oturumunda yer aldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: 'Sezai Karakoç diriliş cephesinin amansız yılmaz bir savaşçısı'

Diyarbakır'a gelen AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Fetih etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen 'Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyum'una katıldı. Kurtulmuş, 'Sezai Karakoç'un Türkiye'nin yakın tarihine hem fikri hem şiirleri hem siyasi çizgisi hem kişiliğiyle abidevi bir şahsiyet olarak damga vurdu' dedi.

Başakşehir'de özel yetenekli öğrenciler için oluşturulan 'DUKEM' projesi açılışı yapıldı

Başakşehir Sezai Karakoç Bilim ve Sanat Merkezi'nde özel yetenekli öğrencilerin geliştirilmesi için düzenlenen ve geliştirilen TUBİTAK 4005 projesi olan 'DUKEM' Dijital Uygulamalı Koşut Eğitim Modeli açılışı düzenlendi.

Başakşehir'de annelerin de çocukların da yüzü gülüyor

Başakşehir Anne Çocuk Merkezi'nde eğitim alan anne ve çocuklar, Güvercintepe Sezai Karakoç Gençlik Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, anne ve çocuklara yeni müjdeler verdi.