Tbmm Haberleri

Tbmm Haberleri

TBMM Başkanı Başkanı Şentop Şuşa'yı ziyaret etti

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan temasları dahilinde Karabağ'daki Şuşa kentini ziyaret etti.

TBMM'den Balıkesir'e ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi'ni (BALOSB) ziyaret etti.

MHP'den sağlıkta şiddete karşı önleme daire başkanlığı talebi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Ali Muhittin Taşdoğan, TBMM'de yaptığı konuşmada Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıkta Şiddeti Önleme Daire Başkanlığı kurulması talebinde bulundu.

HDP binasına silahla girdiği iddia edilen meçhul kişinin kimliği belli oldu: Baldızı PKK'nın dağ kadrosundan

HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm'ün TBMM kürsüsünden sarfettiği 'silahlı provokasyon' iddialarının odağındaki meçhul kişi, yakın akrabaları arasında PKK üyesi olan A.Ş. adlı bir silah kaçakçısı çıktı.

Cemil Çiçek: 'Toplumumuzda tenkit çok, takdir az'

Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, 'Bizim toplumumuzda tenkit çoktur, takdir çok azdır. Hatta çoğu zaman da öldükten sonra bu insanları takdir ederiz dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop: 'Türkiye'ye yeni bir anayasa gereklidir'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Türkiye'ye yeni bir anayasanın gerekli olduğunu belirterek, 'İçerikten bağımsız olarak tamamen, halkın serbest oylarıyla seçilmiş parlamentonun bir anayasa yapması gerekiyor. Türkiye bunu hak ediyor şu andaki anayasa ne kadar değişiklikler yapılmış olsa da askeri dönemde yapılmış bir anayasa' dedi.

TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından çok daha büyüktür'

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Türkiye'yi böyle ufak tefek, eften püften sebeplerle eleştirenler, geldiğimiz yerden gittiğimiz yere doğru akış içinde bulunduğumuz tabloyu görmeyenler, Türkiye'ye büyük haksızlık ediyorlar. Türkiye tasavvuru her zaman Türkiye sınırlarından çok daha büyüktür. Bunun farkında olmamız lazım dedi.

TBMM Başkanı Şentop: 'Göç küresel bir sorun ve biz bunun başlangıç aşamalarındayız'

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Mustafa Şentop, Büyük Rumeli Ailesi Bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, 'Göç dediğimiz şey, bir ülkenin veya bu göçe kaynak olan ülkelerin komşusu olan ülkelerin değil, göç küresel bir sorun ve biz bunun başlangıç aşamalarındayız' dedi.

AK Parti'li Yılmaz: 'Mersin'de 13 baraj ve 8 gölet inşaatı devam ediyor'

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi Zeynep Gül Yılmaz, Mersin için içme ve sulama suyu bakımından hayati öneme sahip 8 baraj ve 11 gölet inşa edildiğini, 13 baraj ve 8 gölet inşaatın da devam ettiğini belirterek, 2022 yılı sulama sezonunda 717 bin 560 dekar tarım arazisinde yapılacak sulu tarım ile ülke ekonomisine 6 milyar TL'den fazla katkı sağlanması hedefleniyor' dedi.

TBMM Başkanı Şentop, polislerle bayramlaştı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bayramı geçirmek için geldiği memleketi Tekirdağ'da polislerle bayramlaştı.

TBMM Başkanı Şentop: 'Akdeniz'in bir bebek ve çocuk göçmen mezarlığına döndüğünü üzülerek uzun yıllardır müşahede ediyoruz'

Ramazan Bayramı'nı memleketi Tekirdağ'da geçiren TBMM Başkanı Mustafa Şentop, dünyada yaşanan göçlere değinerek, Akdeniz'in bir bebek ve çocuk göçmen mezarlığına döndüğünü üzülerek uzun yıllardır müşahede ediyoruz dedi.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Tunç'tan 1 Mayıs açıklaması

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

Hükümetten ihracatçıya destek paketi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından hükümete aktarılan yeni talepler çözüme kavuşuyor. TBMM'ye sunulan kanun teklifinde fuar alanlarındaki ilan ve reklam vergisinden muaf olması ve Ticaret Bakanlığı'na tahsis olan Dış Ticaret Kompeksi'nin ihracatçılar tarafından kullanılan bölümlerinin bedelsiz olarak TİM'e devrolunması teklifleri hayata geçecek. Ayrıca, iflas eden, ölen, ticareti terk eden ve son 5 yılda ihracat yapmayan üyelerin borçları, genel kurullarda alınacak kararla terkin edilebilecek.

MHP'li Vahapoğlu: 'Müptezel takımının sonu hüsran olacak'

MHP Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu, sözde 'Ermeni soykırımı'nın tanınması için TBMM'ye kanun teklifi veren HDP'li Garo Paylan ile bu konuda paylaşım yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na tepki göstererek, 15 Temmuz'u kurgulayanlar, yarım kalanı tamamlamak için içerdeki işbirlikçileriyle ekonomik, siyasi ve diplomatik saldırganlıklarından vazgeçmiyor dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Yılmaz: 'Terör kalkınmanın da, demokrasinin de düşmanıdır'

Bingöl'de basın mensuplarıyla bir araya gelen TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, 'Terör kalkınmanın da, demokrasinin de düşmanıdır. Hem demokratik hakların kullanımını engeller hem de bir bölgenin kalkınmasına ket vurur, engeller' dedi.

Avukat Gök'ten HDP'li vekil Paylan hakkında suç duyurusu

Elazığ'da avukat İbrahim Gök, HDP'li vekil Garo Paylan'ın sözde 'Ermeni soykırımının' tanınması için TBMM'ye sunduğu kanun teklifine ilişkin suç duyurusunda bulundu.

İspir Belediye Başkanı Coşkun'dan HDP'li Paylan'a romanlı tepki

İspir Belediye Başkanı Ahmet Coşkun, dönemin şartlarına göre çok başarılı bir sevk ve iskan uygulaması olan Ermeni tehcirinin soykırım olarak tanınması için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) kanun teklifi veren HDP Milletvekili Garo Paylan'a, 'Müftü 1918' romanıyla tepki gösterdi.

TBMM Başkanı Şentop, Üsküp'teki tarihi mekanları ziyaret etti

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kuzey Makedonya ziyareti kapsamında başkent Üsküp'teki bazı tarihi mekanları ziyaret etti.

Türkiye Gençlik Birliği'nden HDP'li Garo Paylan hakkında suç duyurusu

Türkiye Gençlik Birliği, HDP'li vekil Garo Paylan'ın sözde 'Ermeni Soykırımı'nın tanınması için TBMM'ye sunduğu kanun teklifine ilişkin suç duyurusunda bulundu. TGB Genel Başkanı Dilek Pınar, Bu teklif, açıkça halkımızı kin ve nefrete teşvik etmektedir'' dedi.

TBMM Başkanı Şentop Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ni ziyaret etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi ziyaret çerçevesinde geldiği Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'ni ve Maarif Vakfı'nı ziyaret etti.

TBMM Başkanı Şentop, Bosna Hersek'te

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi ziyaret çerçevesinde Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya geldi.

Tunç : 'Arşivler açık, bütün dünyanın görüşüne sunmuşuz ama arşive bakan yok'

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın milletvekili Yılmaz Tunç, Türkiye üzerine plan kuranların olduğunu söyleyerek, 'Bir milletvekili çıkıyor atalarımızın soykırım yaptığını iddia edebiliyor, maalesef. Onlara destek olanlar elbette ki var, bir yerlerden cesaret alıyorlar ama bizim atalarımız ve bizim tarihimizde soykırım yoktur' dedi.

Mobilya sektörü derin nefes aldı

MHP'nin TBMM gündemine taşıdığı mobilya sektöründeki ihracat kaynaklı ham madde tedarik sorunu çözüme kavuştu.

Fuat Oktay'dan HDP'ye: Sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye teklif veriyorlar

Yozgat Konfederasyonu tarafından düzenlenen iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 'HDP'yi görüyorsunuz; sözde Ermeni soykırımı tanınsın diye milletin meclisinde millete hakaret edercesine teklif veriyorlar. TBMM çatısı altında, millete iftira atmak, fikir terörüdür. Milletin meclisinde, tarihimize kara çalmak; Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecinin temeline dinamit koymaktır' dedi.

TBMM 23 Nisan Özel oturumu

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'İlhamını Millî Mücadele'den ve gücünü aziz milletimizden alan Türkiye Cumhuriyeti, hegemon güçlerin kurduğu diplomasi masalarında artık bir sorun başlığı olarak değil, çözüme katkısı aranan bir aktör olarak bulunmaya kararlıdır' dedi.

Down sendromlu Talha, 23 Nisan'ın ilgi odağı oldu

Manisa'nın Kula ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 102. açılış yıldönümü dolayısıyla hazırlanan kutlama programı renkli görüntülere sahne oldu. Öğrencilerin halk oyunları gösterisi yaptığı sırada alana çıkan Kula Anaokulu öğrencisi down sendromlu 6 yaşındaki Talha Topal, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

TBMM Başkanı Şentop: 'Milli mücadelemizin ilk esası şüphesiz ki tam bağımsızlık hedefidir'

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, 'Milli mücadelemizin ilk esası şüphesiz ki tam bağımsızlık hedefidir' dedi.

Mersin'de 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin kuruluşunun 102'inci yıl dönümü, Mersin'de düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Rengarenk kıyafetleri, ellerinde Türk bayraklarıyla bayram coşkusu yaşayan çocuklar, sergiledikleri gösterilerle de renkli görüntüler oluşturdu.

Devletin zirvesi Anıtkabir'de

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102'nci yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Şehit cenazesi nedeniyle 23 Nisan'a sade kutlama

Samsun'da, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) kuruluşunun 102. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, şehit cenazesi nedeniyle sade bir programla yapıldı.