Teksas Haberleri

Teksas Haberleri

Uğurlu şampiyona ABD'den burs

Dünyanın en saygın 16 üniversitesinden burs teklifleri alan Avrupa Yüzme Şampiyonu Batuhan Filiz, Teksas A&M Üniversitesini seçti. Bilgisayar mühendisliği bölümünde yüzde 100 bursla öğrenim göreceğini söyleyen Batuhan Filiz 'Yepyeni bir hayat başlıyor, çok heyecanlıyım' dedi.

Zavot ırklarına embriyo transferi

Amerika Birleşik Devletleri Teksas eyaletinden Kars'a gelen Beefmaster ırkı embriyolarının ilk buzağıları doğdu.

Texas'taki okul saldırısında hayatta kalan öğrenci: 'Geri geleceğini düşündüm, arkadaşımın kanını üzerime sürüp sessiz kaldım'

ABD'nin Teksas eyaletine bağlı ilkokulda 19 öğrenci ve 2 öğretmenin öldürüldüğü saldırının mağduru olan aileler, ilk dava için mahkemeye başvurarak ABD Temsilciler Meclisi'nde ifade verdi. Saldırıda hayatta kalan 11 yaşındaki bir öğrenci ifadesinde, 'Geri geleceğini düşündüm, sınıf arkadaşımın kanını alıp üzerime sürdüm ve sessiz kaldım dedi.

ABD’de ilkokula silahlı saldırı: 15 ölü

ABD'nin Texas eyaletinde ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda 14'ü çocuk ve 1 öğretmen olmak üzere 15 kişi hayatını kaybetti.

20 yıldır tek gelir kaynağı 'çocuk pornosu sitesi' olan Amerikalıya 40 yıl hapis

ABD’de çocukların cinsel istismarına ilişkin görsel ve metin yayımlayan internet sitesi kurarak 20 yılı aşkın süreyle yöneten kişi 40 yıl hapis ve 50 bin dolar para cezasına çarptırıldı.