Washington Haberleri

Washington Haberleri

ABD Kongre binasına aracıyla girmeye çalışan şahıs intihar etti

ABD'nin başkenti Washington DC'de bulunan Kongre binasına aracıyla girmeye çalışan saldırgan, havaya birkaç el ateşe etmesinin ardından kendini vurarak intihar etti.

Beyaz Saray'ın yakınına düşen yıldırımda 3 kişi öldü

ABD'nin başkenti Washington'daki Beyaz Saray'ın yakınında bulunan parka dün yıldırım düşmesi sonucu yaralanan 4 kişiden 3'ü hayatını kaybetti.

Lavrov, Pelosi'nin Tayvan ziyaretini ABD'nin Ukrayna yaklaşımına benzetti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretinin, Washington'un Ukrayna'daki durumla ilgili yaklaşımını yansıttığını ifade ederek, Ziyaret, ABD'nin dokunulmazlığını herkese kanıtlama arzusunu yansıtıyor dedi.

Hukuk öğrencilerine yurtdışında kariyer fırsatı

Hukuk alanında eğitim gören öğrencilere Amerika'dan kariyer fırsatı geliyor. Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Hukuk Fakültesi ve Kansas University Law School arasında yapılan anlaşma ile öğrencilere, lisans diplomasının yanı sıra tezli yüksek lisans derecesi ile iki ayrı diploma alma fırsatı sağlanıyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler aynı zamanda New York, California, Washington, Georgia ve Wisconsin'da baro sınavına girmeye hak kazanacaklar.

Kremlin Sözcüsü Peskov: 'ABD yangına körükle gidiyor'

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Washington yönetiminin Ukrayna'ya gelişmiş füze sistemleri tedarik etme kararına tepki göstererek, ABD'nin kasıtlı bir şekilde yangına körükle gittiğine inanıyoruz. ABD'nin silah tedariki, Kiev'in barış görüşmelerine olan arzusunu uyandırmasına katkıda bulunmuyor dedi.

Kuzey Kore 3 yeni füze ateşledi

Kuzey Kore'nin Japon Denizi istikametine doğru 3 yeni füze ateşlediği bildirildi. Füzeler, Japonya'nın münhasır ekonomik bölgesinin dışına düşerken, Pyongyang'ın son füze denemesi ABD Başkanı Joe Biden'ın Asya ziyaretinin ertesinde Washington'a gözdağı olarak yorumlandı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal, ABD'li mevkidaşı Sherman ile Washington DC'de bir araya geldi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ile ABD'nin başkenti Washington DC'de bir araya geldiğini açıkladı.

Rus Bakan konuşurken ABD Hazine Bakanı Yellen, G20 Maliye Bakanları toplantısını terk etti

ABD'nin başkenti Washington DC'de düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısına çevrimiçi olarak katılan Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov'un konuşması sırasında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'de dahil birçok bakanın salonu terk ettiği aktarıldı.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, ABD Başkanı Biden tarafından kabul edildi

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Murat Mercan, ABD Başkanı Joe Biden tarafından kabul edildiğini açıkladı.

Washington'da 18 Mart Çanakkale Şehitleri anıldı

Washington'da düzenlenen törende, 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlandı ve şehitler anıldı.

Türkiye, uzaydaki gücünü Washington'a taşıyor

ABD'nin başkenti Washington'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük uydu fuarı Sattellite 2022'e bu yıl Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Türksat ve Profen firmaları ile birlikte katılarak çıkarma yapacak.

Amerikan yargısından 2021'de rekor ölüme sebep olan ateşli silahlara karşı görev gücü

2020 yılında silahlı saldırılarda ya da ateşli silahlarla ilgili hadiselerde 19 bini aşkın kişinin yaşamını yitirdiği ABD'de Adalet Bakanlığı, Suç Silahlarının Kaynaklarını Azaltmak İçin Ateşli Silah Ticareti Görev Kuvvetlerinin kurulduğunu duyurdu.