Zam Haberleri

Zam Haberleri

Siyah önlük/beyaz yaka - lacivert ceket/gri pantolon

Siyah önlük/beyaz yaka- lacivert ceket/gri pantolon ya da... Gerçek parçalanma ve bölünmüşlük ne zaman başladı? Ekonomi medyasının duayen ismi Bayram Başaran o soruya cevap aradı.

Biden'in açıklaması ve enflasyon rakamları doları ateşini yükseltecek

Bayram Başaran yorumladı: Joe Biden'in yapmış olduğu açıklamanın kabul edilir tarafı yok. Açıklama dolarda fazla hareket sağlamaz ancak enflasyon rakamları açıklandığı zaman işte doları o zaman tutamayız.

Devalüasyon ve faiz mi enflasyon sebebi yoksa enflasyon mu faiz ve devalüasyon sebebi?

 ‘Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan?’ misali… Devalüasyon ve faiz mi enflasyon sebebi yoksa enflasyon mu faiz ve devalüasyon sebebi? Ekonomi basınının duayen ismi Bayram Başaran, ekonomi okumamış birinin dahi anlayacağı bir dilde anlatmaya çalıştı.

MEB’den öğrencilere mobil soru bankası

Bakanlık, öğrencilerin cep telefonu ile harcadıkları zamanın daha kaliteli ve akademik açıdan yararlı hâle getirilebilmesi için mobil uygulama hazırlattı.  Uygulamanın eğitim yılının ikinci döneminin başında yayına alınması planlanıyor.

Avrupalılar Roma rakamlarını ne zaman terk ettiler?

Milattan kısa bir süre sonra Hindistan'da icat edilen sayı sistemindeki 10 sembol ile sonsuz sayıda sayı yazılabiliyordu. Müslüman bilim insanlarının eserlerinin Latinceye çevrilmesiyle Avrupalılar bu sayı sistemi ile tanışmış oldu.

41 ilin beklediği Karadeniz-Akdeniz otobanının yüzde 94’ü tamam

Sultan Abdülaziz zamanında ilk kez gündeme gelen, II. Abdülhamid döneminde projesi çizilen Karadeniz-Akdeniz Otoyolu’nun yüzde 94'lük bölümü tamamlandı.

Sayıştay'ın hayvan aşılarının zayi edildiği eleştirisine yanıt

'Aşılar üretiminden son kullanımına kadar gerekli koşullarda taşımamakta, depolanamamakta, hayvanlara uygulanamamakta ya da ürünlerin soğuk zincir koşullarındaki sapmalardan zamanında haberdar olunamamakta' eleştirisine Tarım ve Orman Bakanlığı yanıt verdi.

Hükümete harç, bilgisayar ve iletişim vergisi soruları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a üniversite harç ücretlerine yapılan zammı, öğrencilerin bilgisayar ihtiyacı ile telekomünikasyon vergilerine ilişkin sorular yöneltildi