Ekonomi

Ekonomi Haberleri

Suudi Arabistan'dan Trabzon'a bu yılın ilk charter uçuşu yapıldı

Suudi Arabistan'dan Trabzon'a bu yılın ilk charter uçuşu yapıldı. Suudi Arabistan'ın Türkiye'ye uyguladığı korona virüs kaynaklı seyahat yasağını kaldırmasının ardından ilk uçak bugün Trabzon Havalimanına iniş yaptı.

Hisarcıklıoğlu: 'İşçiler, işverenler olarak el ele vererek üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz'

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, asgari ücret artışıyla ilgili, İşçiler, işverenler olarak el ele vererek üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz. Bu artışı sonuna kadar destekliyorum' dedi.

Çorum'un tarihi kimliğinin ortaya çıkaracak 200 milyon TL'lik dev proje sürüyor

Çorum'un tarihi değerlerini gün yüzüne çıkararak şehrin turizm potansiyelini artırmaya hedefleyen Çorum Belediyesi'nin, Kültür yolu projesi devam ediyor.

Yahsat Baş Ticaret Sorumlusu olarak Sulaiman Al Ali atandı

BAE'nin milli uydu çözümleri sağlayıcısı Al Yah Satellite Communications Company PJSC (Yahsat), Baş Ticaret Sorumlusu (CCO) olarak Sulaiman Al Ali'nin atandığını duyurdu.

Antalya'da turist sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 176 arttı

Antalya Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden alınan verilere göre 1 Ocak-30 Haziran tarihleri arası şehri hava yoluyla ziyaret eden turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 176 artarak 4 milyon 284 bin 513 oldu.

Çorlu'da genç istihdamı arttırılacak

Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ve Trakya Kalkınma Ajansı arasına genç istihdamının arttırılmasına yönelik protokol imzalandı.

Yerli Yerinde Projesi'nin 5'inci durağı Kars Oğuzlu Köyü oldu

Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşu iş birliğinin güzel örneklerinden olan ABC ile Yerli Yerinde kurumsal sosyal sorumluluk projesi 5 yaşında. Her yıl Türkiye'nin farklı bir bölgesinde kadın çiftçiler ile farklı bir tıbbi ve aromatik bitkiye destek verme hedefli projenin bu yıl seçilen bitkisi mavi kantaron; bölgesi ise Kars'ın merkez Oğuzlu köyü oldu.

Bayrama günler kala kapı önüne konan işçilerden Enerya'ya şok suçlama

Denizli'de yetkili doğalgaz dağıtımı şirketi Enerya'nın Kurban Bayramı'na sayılı günler kala işten çıkardığı çalışanlar, şirketin önünde eylem yaptı. Haksız şekilde işten çıkarıldıklarını belirten işçiler, firmanın Aç kalacaksınız, iş bulamayacaksınız diyerek kendileri üzerinde baskı kurmaya çalıştığını öne sürdü.

Göle TİGEM, İstanbul'a bin büyükbaş kurbanlık getirdi

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Ardahan'ın Göle ilçesinde yetiştirdiği bin adet büyükbaş kurbanlığı İstanbul'a getirdi.

Bakan Dönmez, dünyanın ikinci büyük rezerv keşfinin detaylarını duyurdu: 694 milyon ton nadir toprak elementi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eskişehir'in dünyada tarihe geçen bir keşifle karşı karşıya olduğunu belirterek, '2011'de başlayan çalışmalarımızda toplam 6 yıl içerisinde 125 bin 193 metre sondaj yapıldı. 59 bin 121 numune toplandı sahadan. Bunların analizleri yapıldı ve analizler sonucunda da 694 milyon ton nadir toprak elementi keşfi gerçekleştirilmiş oldu. Bu keşifle dünyanın en büyük ikinci rezerv sahası oldu' dedi.

PVC üreticileri e-ihracatla geleceğe yatırım yapıyor, hedef Avrupa ve Amerika

1993 yılından bu yana PVC, alüminyum doğrama ve cam sektörüne hizmet veren Özgür Yapı, iç pazarda olduğu kadar dış pazarda da gelişimini sürdürürken e-ihracatla ihracat hacmini artırma hedefini sürdürdü.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci: 'Kırsala dönüş için bakanlık olarak desteğimizi sürdüreceğiz'

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'Bakanlık olarak yeniden kırsalın ayağa kaldırılması, kırsalda üretimin canlandırılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Üretimin artırılmasının yegane yolu kırsal kalkınmadan geçiyor, bunu bir vizyon olarak ortaya koymuş durumdayız'' dedi.

Aksa Akrilik, Akkim ve Akcoat'tan 'Ar-Ge 250' başarısı

Akkök Holding iştiraklerinden Yalova'da faaliyet gösteren Aksa Akrilik ve Akkim Kimya ile Sakarya'da üretim tesisleri bulunan Akcoat, bu yıl da Turkishtime dergisinin 'Ar-Ge 250' listesinde yer almayı başardılar.

Türkiye'nin yerli sermayeli ilk meye suyu markası dünya pazarında

Türkiye'nin yerli sermayeli ilk meyve suyu fabrikası DİMES, 100'ün üzerinde ülkeye yaptığı ihracatın yanı sıra yenilikçi ürünleriyle dünya pazarında fark oluşturdu.

BTSO, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağırlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa'da yarın özel sektör yatırımları toplu açılışı ve BTSO Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni'ne katılıyor.

BSH Türkiye'de We Power ile istihdamda cinsiyet eşitliği

BSH Türkiye'nin kadın öğrencilere özel olarak cinsiyet eşitliğini desteklemek için tasarladığı kariyer programı 'WE Power' Türkiye'nin dört bir yanından 6 bin başvuru aldı. Programa kabul edilen kadın öğrenciler, ağustos itibarıyla proje öğrenciliği pozisyonlarında çalışacak.

İzmir'in ulaşım ücretlerine indirim

İzmir'de bu sabah itibariyle toplu ulaşım ücretlerinde indirime gidildi. Merkez ilçelerdeki otobüs, metro, vapur, tramvay tam biniş ücretleri 7,10 TL'den 6,50 TL'ye indirildi, 2,40 TL olan öğrenci bileti ücretleri ise 2,20 TL oldu.

İç sularda av yasağı sona erdi

Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, iç sularda avlanma yasağının 1 Temmuz itibarıyla sona erdiğini açıkladı.

Kaliforniya biberinde ürün açığını Burdurlu üreticiler kapatacak

Antalya bölgesinde 7 bin 500 dekar alanda üretilen ve 35 bin ton ihraç edilen Kaliforniya biberi, Burdur'da örtü altında üretilmeye devam ediyor. Temmuz ortasında ilk hasatlarının yapılması planlanan Kaliforniya biberinin yurtdışına satışları bölgeden devam edecek.

Toplam 2864 haber.