Gündem

Gündem Haberleri

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Kastamonu'da sel bölgesinde incelemelerde bulundu

AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer, Kastamonu'da selin etkili olduğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde 16 milyon liralık caminin temeli atıldı

Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde yapımına başlanan caminin temel atma törenine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Gençler bu camide sadece namaz kılmayacaklar. Camimizin duvarına yaslanacak, kütüphanesinden kitabını alacak orada dinlenecek' dedi.

Baykar'dan Ukrayna'ya destek

Ukrayna halkının vatanlarını savunabilmek adına Bayraktar TB2 SİHA alabilmek için 'Halkın Bayraktar'ı' adıyla düzenlediği bağış kampanyası üzerine Baykar, 3 SİHA'nın Ukrayna'ya hibe edileceğini açıkladı.

AK Partili Tunç: 'Kırmızı alarm durumundayız'

Bartın'daki sel bölgesinde çalışmaları yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi alan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 'Devletimiz bütün imkanlarıyla Bartın'da teyakkuz halinde her noktada iş makinasıyla hizmet ediyor dedi.

Bakan Çavuşoğlu: 'Terör hepimizin ortak düşmanı'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile görüşmesine ilişkin, Güvenlik iş birliği gibi bu konuları da bugün gözden geçirdik. Somut beklentilerimizi de paylaştık. Bu konuda birlikte çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Çünkü terör hepimizin ortak düşmanı' dedi.

Kritik kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada asgari ücretin yeniden değerlendirileceğini açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasına göre, bayram tatili 9 güne çıktı.

Erdoğan: Adana’da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kalitede petrol bulduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Adana'da petrol arama çalışması yaptığımız iki kuyuda yüksek kalitede petrol bulduk.

Erdoğan: NATO zirvesinde ülkemizin menfaatleri ne gerektiriyorsa onu yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'NATO zirvesinde ülkemizin menfaatleri ne gerektiriyorsa onu yapacağız.'

Erdoğan: Sabotaj nedeniyle çıkan yangın sonrasında zarar gören 5 bin 142 hektar alan fidan dikilmek suretiyle yeniden ihya edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sabotaj nedeniyle çıkan yangın sonrasında zarar gören 5 bin 142 hektar alan fidan dikilmek suretiyle yeniden ihya edilecektir.

Erdoğan: Efes 2022 tatbikatında İzmir’de ordumuzun gücünü yeniden gördük. Dünyanın en eski ve en etkin ülkelerinin başında geliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Efes 2022 tatbikatının son törenleri için 9 Haziran'da gittiğimiz İzmir'de ordumuzun gücünü yeniden gördük. Dünyanın en eski ve en etkin ülkelerinin başında geliyoruz.'

Erdoğan: (Suriye) Hazırlıklarımız biter bitmez orada da yeni harekatlara başlayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: '(Suriye) Hazırlıklarımız biter bitmez orada da yeni harekatlara başlayacağız.'

Bakan Kirişci: 'Elif'in nezdinde tüm çocuklarımıza daha yeşil bir Türkiye sözünü veriyoruz'

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 'Elif'in nezdinde tüm çocuklarımıza yanan alanların tekrar ağaçlandırılacağı, daha yeşil bir Türkiye sözünü veriyoruz' dedi.

ÖSYM'den sınav görevlilerinin ücretlerinde güncelleme açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2022 yılı ikinci altı ayı için görevli ücretlerinin güncelleneceğini ve bunun yıl sonuna kadarki sınavlarda geçerli olacağını duyurdu.

İzmir'de ekmeğe zam

İzmir'de ekmek fiyatlarında artış talebi için ilgili kurumlardan oluşturulan komisyon, 3 TL'den satılan 210 gram ekmeğin 4 TL olmasa karar verdi. Karar, görüş alınmak üzere Ticaret Bakanlığına gönderildi.

ABB'nin afet farkındalık ve ilk yardım eğitimleri devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkentlilerin afet ve acil durumlara hazırlıklı olması ve farkındalık düzeylerinin artırılması amacıyla başlattığı eğitimlere devam ediyor.

Başkan Akgün'e 'Barınma Politikaları Özel Ödülü' verildi

Roma Active Albania ve ERGO Network ortaklığında yürütülen ve Sıfır Ayrımcılık Derneği'nin Türkiye yürütücüsü olduğu ''Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman Kadının Değişim Gücü'' projesi çerçevesinde Başkan Akgün'e ödül verildi.

PEAK, Batı Karadeniz'e hareket etti

Pendik Belediyesi Arama Kurtarma Ekipleri(PEAK) Batı Karadeniz'de etkili olan sel taşkınları sebebiyle afetin yaşandığı bölgeye hareket etti.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı.

Buzun kraliçeleri pistte

U 18 Genç Kadınlar Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası'nın tüm maçları Zeytinburnu Buz Pisti'nde oynanacak.

Toplam 8173 haber.