Teknoloji

Teknoloji Haberleri

YDU araştırmacılarının tasarladığı, EKG ölçümleri yapan akıllı tişört, ilk testlerden başarıyla geçti

Yakın Doğu Üniversitesi İnovasyon ve Bilişim Teknolojileri Merkezi ile Sağlıkta Yöneylem Araştırma Merkezi iş birliği ile giyilebilir teknoloji alanında yürütülen çalışmalar sonucunda tasarlanan, EKG ölçümleri yapabilen akıllı tişört, testlerden başarıyla geçti.

Vartabi komisyonu aradan kaldırdı, satıcı da alıcı da 'mutlu' oldu

E-ticaret sektörüne giriş yapan Vartabi, ezberleri bozan sistemi ile satıcılar için komisyon oranlarını kaldırırken alıcıların daha ekonomik koşullarda ürüne ulaşmasını sağladı. Tüketiciler için 'Mutluluk listesi' seçeneğiyle dünyada bir ilki gerçekleştiren Vartabi, özel günlerdeki hediyeleşme kültürünü dijital imeceye dönüştürüyor.

Vodafone FreeZone oyun pazarında büyüyor

Vodafone FreeZone, oyun dünyasında büyük ses getiren Microsoft Xbox PC GamePass'i portföyüne kattı.

Üniversite öğrencileri NFT cüzdanı geliştirdi

Atlas Üniversitesi öğrencileri 'Atlas NFT Cüzdan'ını geliştirdi. Öğrenciler, NFT cüzdanıyla Meteverse'de kendi blockchainini oluşturabilecekler. Ayrıca öğrenciler okudukları programdan mezun olduğunda diplomasını NFT olarak alabilecek.

Maslak'ta yeni bir teknoloji üssü

YTÜ Yıldız Teknopark, iş ve finans dünyasının kalbi Maslak'taki yeni yerleşkesiyle, Türkiye'nin globale açılan girişim ve girişimcilerine yeni imkanlar sağlamaya hazırlanıyor.

Savaşan İHA Yarışması nefes kesti

Samsun'da TEKNOFEST KARADENİZ çerçevesinde düzenlenen, zorluk derecesi ile festivalin en büyük ödülüne sahip yarışması olan Savaşan İHA Yarışması nefes kesti.

Vali Dağlı: 'TEKNOFEST'e ulaşımı en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz'

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TEKNOFEST'in yapılacağı Çarşamba Havalimanı'na ulaşımı en ince ayrıntısına kadar planladıklarını söyledi.

Sosyal medyada harcadığımız süre değişmedi

Dünya üzerinde sosyal medya kullanan kişi sayısı belli oldu. 8 milyara yakın dünya nüfusunun 4,62 milyarının sosyal medya kullanıcı olduğu görülürken, günlük sosyal medyada harcadığımız süre 2 saat 27 dakika olarak kayıtlara geçti.

Tesla yapay zekası at arabasını algılayamadı, tır olarak gösterdi

Tesla'nın Full Self Driving yazılımının beta sürümüyle yapılan bir sürüşte at arabası bir tır olarak algılandı. Tesla, daha sonra at arabasını bir kamyonet olarak gördü. Son olarak aracın dokunmatik ekranında at arabası, tırın arkasından bir insan yürüyor gibi göründü.

Lise öğrencisinin araba lastiği taktığı bisiklet ilgi görüyor

Karabük'te, lise öğrencisi Yusuf Berk Göçük, kendisine ait bisikleti motosiklete çevirirken, araba lastiği ve süspansiyon takarak modifiye ettiği bisikleti de ilgi görüyor.

Elazığlı sanayi ustası yakıt tasarrufu sağlayan cihaz üretti

Elazığ'da çocukluk yıllarından beri oto tamirciliği yapan Mehmet Erçel, otomobillerde motorun ömrünü uzatan, yüzde 30'a kadar yakıt tasarrufu sağlayan ve egzoz gazını yüzde 90 oranında azaltan mekanik turbo cihazı üretti.

İlköğretim öğrencileri teknolojinin dilini öğreniyor

Yazılım ve kodlama alanında ilköğretim öğrencilerine beceri kazandırma çalışmaları sürdürülüyor. Bu kapsamda TACEV Eğitim Vakfı, yeni dönem teknoloji eğitimleri çerçevesinde bin öğrenciye ücretsiz temel kodlama eğitimleri verecek.

Eskişehirli teknoloji ekibi, TEKNOFEST 2022'de dikkat çeken bir projeye imza attı

Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Royal Jelly Eskişehir Ekibi, TEKNOFEST 2022'de 'En İyi Sunum Ödülü'ne layık görüldü.

Türk sigorta yazılım şirketi Amerika pazarında

Sigorta sektöründe şirketlere yazılım teknolojileri geliştiren, aynı zamanda ulusal ve uluslararası birçok başarıya imza atan AcerPro Bilişim Teknolojileri; sigorta ve Insurtech gibi alanlarda Türkiye'yi globalde temsil etmeye hazırlanıyor. İngiltere ve İsviçre'de çalışmalar yapan AcerPro şirketi Bilişim Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Acer, Amerika pazarında atılım yaparak, büyümeyi hedeflediklerini söyledi.

TEKNOFEST yarışmacıları finale gidiyor

T3 Vakfı işbirliğiyle Rize'de düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'te kazanan takımlar, Samsun'daki finale katılacak.

TEKNOFEST finalinin yapılacağı havalimanındaki çalışmaların yüzde 95'i tamam

TEKNOFEST KARADENİZ 2022 finaline ev sahipliği yapacak Samsun-Çarşamba Havalimanı'ndaki çalışmaların yüzde 95'i tamamlandı.

HackKaradeniz yarışmasında final heyecanı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından Teknofest Karadeniz doğrultusunda düzenlenen HackKaradeniz yarışması finali 13-14 Ağustos 2022 tarihlerinde Zonguldak'ta gerçekleştiriliyor.

Liseli öğrenciler kendi dronlarını kendileri üretiyor

Bursa'da liseli öğrenciler okullarında bulunan atölyelerde dron tasarlayarak üretimini yapıyor.

Kayserililer Perseid yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi ve Erciyes A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen etkinlik ile Kayserililer gerçekleşen Perseid meteor yağmurunu 2 bin 650 metreden gözlemledi.

Toplam 450 haber.