Bereket Sigortanın 'Ümraniyespor' sponsorluğuna izahat

Bereket Sigortanın, TFF 1. Lig ekibi Ümraniye Spor sponsorluk anlaşaması yapmasının sebebinin 'şirketin sigortacılık sektöründeki bilinilirliğine olumlu katkı sağlayacağı' düşüncesinden kaynaklandığı bildirildi.

PAYLAŞ

(AKAJANS) - Tarım Kredi Kooperatiflerinin iştiraki Bereket Sigortanın, TFF 1. Lig ekibi Ümraniye Spor Kulübü ile isim hakkı, forma göğüs reklamı ile stat içerisinde yer alan tabela reklamları konusunda anlaşmaya varmasının sebebinin “şirketin sigortacılık sektöründeki bilinilirliğine olumlu katkı sağlayacağı” düşüncesinden kaynaklandığı bildirildi.

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Tarım Kredi Kooperatiflerinin TFF 1. Lig ekiplerinden Bereket Sigorta Ümraniyespor’a sponsor olmasına ilişkin soru önergesini cevaplandıran Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğünden alınan cevabı paylaştı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinin konuya ilişkin bilgilendirmesi şöyle:

“Tarım Kredi kooperatiflerinin hiçbir mecrada sponsorluğu bulunmamaktadır.

Bereket Sigortanın bulunduğu sektör itibariyle spor branşlarına yönelik sponsorluk ve reklam anlaşmalarına önem verilmekte olduğu malumunuzdur. Bu sebeple şirketimizin sigortacılık sektöründeki bilinilirliğine olumlu katkı sağlayacağını düşünerek, Ümraniye Spor Kulübü ile isim hakkı, forma göğüs reklamı ile Stat içerisinde yer alan tabela reklamları konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Şirketimiz, söz konusu anlaşma ile kurumsal imaj ve marka değerini arttırmayı, müşteri portföyünü genişletmeyi, kârlılık ve satış anlamında büyümeyi, ulusal ve uluslararası düzeyde yaygın tanıtımı, kurumsallaşmayı amaçlamıştır.”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN