Meclisin 2020 performansı mercek altında

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, parlamentonun 2020 karnesine ilişkin olarak Başkan Şentop'tan bilgi talep etti.

PAYLAŞ
Akajans - Kemal Erdoğan

(AKAJANS) - CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, 2020 yılında TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru ve Meclis araştırması önergeleri ile kanun tekliflerine ilişkin bilgi talep etti.

Yavuzyılmaz, Meclis Başkanı Mustafa Şentop tarafından yanıtlanmasını istediği soru önergesinde geçen yıl TBMM’de kaç önerge ve yasa teklifi sunulduğunu ve bunların nasıl sonuçlandıdıldığını sordu.

Yavuzyılmaz, Şentop’a şu soruları yöneltti:

"- 01.01.2020 tarihinden bu yana Başkanlığınıza ulaşan yazılı soru önergesi, Meclis araştırması önergesi ve kanun tekliflerinin adetleri nelerdir? Bu teklif ve önergelerin, siyasi partilere ve bağımsız milletvekillerine göre dağılımları nasıl olmuştur?

- 01.01.2020 tarihinden bu yana Başkanlığınıza ulaşan yazılı soru önergelerinden kaçı yanıtlanmıştır? Bunlardan, süresi içinde yanıtlananların sayısı kaçtır? İlgili muhatapların yanıt dönme dağılımları nasıl gerçekleşmiştir?

- 01.01.2020 tarihinden bu yana Başkanlığınıza ulaşan Meclis araştırması önergelerinin sayısı kaçtır? Bunlardan kaçı Meclis Genel Kuruluna gelmiş kaçı kabul edilmemiştir?

- 01.01.2020 tarihinden bu yana Meclis Genel Kurulunda gerçekleşen oylamada kabul edilmeyen yasa teklifleri nelerdir?"

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN